عمومی

بهانه های رایج میان بازنده ها !

دختر

سطح موفقیت مابا کلماتی که به زبون می بیاریم مشخص می شه. در مکالماتتان از این ۵ کلمه «بازنده ساز» دوری کنین.

کلماتی که هر روزه استفاده می کنیم ساختار ذهنیمان رو تشکیل میدن و موفقیت یا شکست گوینده خود رو رقم می زنند. در مشاهداتم از افراد بازنده با ۵ کلمه مواجه شدم که در جملات این افراد کرد بیشتر داشت و بیشتر افراد بازنده خیلی بیشتر از افراد برنده از اونا در مکالمات روزمره شون استفاده می کنن:

 

۱- شانس
با اینحال حقیقت که رخدادهای پیش بینی نشده می تونن بر یافته های کار موثر باشن، این شانس نیس که فرق رو در یافته های ایجاد می کنه بلکه رخدادها هستن که باعث اون می شن. شانس هیچ کاری با اونا نمی کنه. باورداشتن به شانس افکار شما رو به گونه ای ساختار می بخشه که در خیالات تون نه شما و نه هیچ کس دیگه ای قادر به ایجاد تغییر یا حتی تاثیرگذاری نیس. بدتر از اون، شانس بهونه ایه که با اون شکست ها توجیه می شن (این فقط بدشانسی بود) و موفقیت ها رو لوث می کنن (این فقط خوش شانسی بود)

۲- دشمن
درسته که شما رقبایی دارین و بعضی وقتا واسه برد شما اونا باید شکست رو متحمل شن (و برعکس) حتی در این صورت هم در کار و کاسبی دشمنی وجود نداره. دشمن مربوط به میدون جنگه. کسب وکار واسه بهتر کردن چیزها هستش نه نابود کردن افراد. وقتی که شما با گفتن دشمن به رقبایتان از اونا واسه خودتون غول درست می کنین، گزینه های تجاری رو روی خود می بندید. یادتون باشه که در دنیای تجارت، رقبای امروز بیشتر شرکای فردا هستن.

۳- نبود پذیرش
عالی نیس اگه مردم همیشه با نظرات شما موافق باشن؟ خوب بعضی وقتا افراد نظرات شما رو نمی پسندند یا حتی ممکنه خود شمام با اون موافقت نداشته باشین.
شما می تونید این وقایع رو به عنوان نبود پذیرش خودتون بوسیله بقیه محسوب کنین و به تصور خودتون آسیب برسونین یا اینکه درک کنین که واقعا چه اتفاقی افتاده که نظرات شخص دیگری با نظرات شما هماهنگی نداره. به جای اینکه از کلماتی استفاده کنین که به صورت خودکار شما رو ضعیف می کنه، روی تغییر دیدگاه خودتون یا دیدگاه شخص دیگه تمرکز کنین.

۴-نفرت
در کار معمولا با جملاتی مثل :«من از رییسم نفرت دارم» یا «من از شغلم نفرت دارم» روبه رو می شیم. نفرت یه کلمه منفیه و در بدن آدم مریضی ایجاد می کنه. هربار شما این کلمه رو به کار می برید مانند اون هستش که یه سلول سرطانی رو در بدن تون آزاد می کنین. این قضیه به طور کامل جدیه. نمی گویم که همه چیز باید واسه شما شیرین و دوست داشتنی باشه؛ اما به چه دلیل باید ذهن خود رو با نفرت داشتن از کسی یا چیزی آلوده کرد ؟

۵- اما
مطمئنم که شمام کسائی رو می شناسید که نمی تونن درباره یه ایده، نقشه یا فعالیت خاص چیزی بگن بدون اینکه جمله شون رو با یه اما ناقص نکنن. مثلا می می گن «بله ایده عالیه اما….» یا « من موافقم که ما باید کاری کنیم اما……» این کلمه ناامیدی آوره و فرصت ها رو از بین می برد. از بدل های دیگری که واسه «اما» هست استفاده کنین و به جای فرصت سوزی، فرصت بسازین: کلمه «و» یکی از بهترین اونا هستش. دفعه بعد که خواستین از «اما» استفاده کنین به جای اون «و» رو امتحان کنین و اثر اون رو ببینین.

بانکی مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *