فناوری

۸ نکته که پیش از بازی کردن Sea of Thieves باید بدانید

نمیشه چشم رو به روی واقعیتا بست. سونی در نسل هشتم یکه تاز میدون رقابت در جنگ بین کنسولا بوده و مایکروسافت با سیاستای اشتباه خود در اول نسل و کمبود عناوین انحصاری نتونسته اون طور که باید در این نسل بدرخشه. حال این استودیوی Rareه که می خواد روحی تازه در کالبد مایکروسافت بدمد.

استودیو انگلیسی ریر همیشه به خاطر ساخت بازیایی مبتکرانه و خوشحال کننده و باحال محبوبیت زیادی بین گیمرا داشت. سری بازیای Banjo و Viva Piñata بخشی از این عناوین محبوب هستن.

در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۵ بود که استودیو ریر در کنفرانس مایکروسافت بازی جدید خود رو با نام Sea of Thieves معرفی کرد. یه سال بعد هم اولین گیم پلی از بازی به نمایش در اومد. مانند همیشه حس خوشحال کننده و باحال بازیای این شرکت و البته نوآوری در گیم پلی در این تریلر مشخص بود. حال باید صبر کنیم و ببینیم که Sea of Thieves می تونه انتظارات طرفداران رو بر آورده کنه یا خیر.

بدون برنامه عمل نکنین

یه دزد دریایی خوب هیچوقت بدون نقشه گنج و بدون برنامه به دریا نمی ره. در جزیره های مختلفی که در سرتاسر دنیای بازی وجود دارن، چادرهایی قرار داره که با علامت کلید به آسونی قابل تشخیصه. در این چادرها می تونین نقشه های گنج رو از صاحب مغازه خریداری کرده و بعد به دنبال گنج برید. اولین نقشه گنج بازی که Voyage in Sea of Thieves اسمشه مجانیه و لازم نیس پولی واسه اون بپردازید.

نکته باحال دیگه اینه که شما باید قبل از شروع سفر واسه پیدا کردن گنج به اتاقی زیر عرشه کشتی رفته و پیشنهاد سفر رو روی کاغذی یادداشت کنین و بعد واسه انجام سفر از خدمه کشتی رای گیری کنین. اگه تعداد مخالفین بیشتر باشه نمی تونین به اون سفر برید.

یکی از نقشه های گنج

مراقب گنج خود باشین

مطمئنا هر دزد دریایی دوست داره کشتی خود رو از صندوقای طلا و جواهرات پر کنه. اما این کار در دریای دزدان عاقلانه س؟ فرض کنین در حال گشت و گذار در دریا هستین و به دلیلی کشتی شما غرق می شه. این وقتیه که باید با گنج هاتون خداحافظی کنین. هم اینکه این خطر هست که بازیکنان دیگه رد شما رو گرفته و تلاش کنن گنجاتون رو بدزدند. اما راه حل چیه؟

یکی از راه های عاقلانه اینه که صندوقای گنج خود رو در نزدیک ترین جزیره به مغازه داری که قبلا بهش اشاره کردیم بفروشین تا دیگه استرس حمل اونا رو نداشته باشین. هم اینکه می تونین گنجای ارزشمندتر رو در مکانای خلاقانه تری در کشتی خود مخفی کنین. مثلا اتاق کاپیتان، زیر سکان کشتی و پشت بشکها مکانای بهتری هستن.

واسه مراقبت از گنج باید بجنگین!

به کشتی بقیه دستبرد بزنین

از زندگی مانند دزدان دریایی انتظار دیگری دارین؟ همونجوریکه بقیه می تونن به کشتی شما حمله کنن، شمام می تونین به کشتی بقیه حمله کنین. یه کشتی رو روی نقشه پیدا کنین و بعد از پیدا کردنش با توپای جنگی یا افراد خود به اون حمله کنین و با کشتن خدمه کشتی اونو دزدی کرده و گنج هاشون رو تصرف کنین.

البته یادتون باشه دشمنان بعد از مدت کوتاهی از مرگشون دوباره به کشتی خود برمی گردن و اگه شما در دزدی سرعت و مهارت کافی نداشته باشین ممکنه در حالی که صندوقچه گنجی در دستتونه خود رو در محاصره دشمنان عصبانی ببینین.

توپا آماده شلیک

نگران بیرون افتادن از کشتی نباشین

ممکنه در بازی به دلایل متفاوتی از کشتی بیرون افتاده و به درون آب سقوط کنین. اما لازم نیس بترسید. واسه حل این موضوع دو راه هست. راه اول اینه که از دوستانتون بخواین کشتی رو نگه دارن تا شما شنا کرده و خود رو به اونا برسونین

راه دوم اینه که درحالیکه در آب هستین کمی صبر کنین تا وقتی که ببینین از آب دود آبی رنگی خارج می شه. بعد موجودی آبی رنگ (سایرن) از دریا خارج می شه. اصلا نگران نباشین چون اون شما رو نمی خوره. کار سایرن اینه که شما رو به کشتی تون تله پورت کنه.

 واسه پیدا کردن خدمه خود با اونا صحبت کنین

در دریای دزدان نقشه ای وجود نداره که بتونین محل خدمه رو در کشتی یا جزیره ای که در اون وایسادین نشون بده. اینطوری دنبال خدمه گشتن و پیدا کردن اونا کاری زمان گیر میشه. در واقع واسه پیدا کردن اونا فقط یه راه دارین: صحبت با هر یک و پرسیدن مکان ایشون!

صحبت صوتی در این بازی نقش اساسی داره. شاید بشه گفت واسه موفقیت در هر مأموریت یا وظیفه ای باید توانایی خوبی در ایجاد رابطه با دوستانتون داشته باشین. چه در زمان حمله به دشمنان، چه در زمان دفاع از کشتی، به دست آوردن گنج یا حتی پیدا کردن خدمه!

ممکنه خدمه علیه شما شورش کنن؟

توانایی کراس پلی بین ایکس باکس و ویندوز

در اول مطلب از واقعیتای صنعت گیم گفته شد. بی انصافیه اگه در مورد یکی از بهترین ویژگیای بخش گیم شرکت مایکروسافت نگیم.

اگه شما این بازی رو به صورت دیجیتال از استور مایکروسافت روی ویندوز یا ایکس باکس بخرین می تونین در پلتفرم دیگه اونو رایگان دریافت کنین. همین طور اگه شما با ایکس باکس بازی کنین (یا ویندوز) دوستانتون می تونن از هر دو پلتفرم به شما وصل شن و از تجربه این عنوان لذت ببرن. توانایی کراس پلی مطمئنا یکی از برگای برنده مایکروسافته.

دشمنان متفاوت

در دنیای Sea of Thieves تنها دزدان دریایی نیستن که باید با اونا رو به رو شید. شما باید در هر لحظه مراقب حمله دشمنان متفاوتی باشین. مثلا وقتی که در حال شنا در زیر آب واسه به دست آوردن صندوق گنجی که در کشتی غرق شده ای قرار داره هستین ممکن از مورد حمله یه کوسه قرار بگیرین. یا مثلا موقع برگشتن از جزیره ای به سمت کشتی خود و درحالیکه صندوقی در دست دارین احتمال داره با گروهی از اسکلتا مواجه شید که می خوان جلوی شما رو بگیرن.

اما شاید هیجان انگیزترین موجودی که حضورش در دنیای بازی تأیید شده کراکن باشه. پس باید آماده مقابله با کراکن بزرگ که هدفی جز نابود کردن کشتی شما نداره رو هم داشته باشین.

تصویر لیک شده از حضور کراکن در بازی

با کنترلر مخصوص بیشتر حس یه دزد دریایی رو داشته باشین!

شاید بشه گفت یکی دیگه از برگای برنده مایکروسافت تولید کنترلرای مخصوص واسه بازیای خاص و البته کنترلرایی با طراحیای دلخواه مشتریان خوده. بازی Sea of Thieves هم صاحب یکی از کنترلرای قشنگتر هستش.

رنگ خاص بنفش و طرحای سبز رنگ به این کنترلر ظاهری خاص داده. تریگر RB هم به رنگ طلاییه تا همیشه به دنبال به دست آوردن گنجای بیشتر واسه خود باشین. نماد سبز رنگ اسکلت هم بیشتر شما رو در دنیای دزدان دریایی غوطه ور می کنه. دور و بر آنالوگ چپ هم جهتای جغرافیایی رسم شده تا حس قطب نما رو به شما القا کنه. این کنترلر قشنگتر با قیمت ۷۴٫۹۹ دلار آماده سفارشه.

بازی Sea of Thieves در تاریخ ۲۰ مارچ سال ۲۰۱۸ واسه ویندوز و ایکس باکس عرضه می شه و از امیدهای اصلی مایکروسافت واسه رقابت با عناوین زیاد انحصاری سونیه.