دیجیتال مارکتینگ و سئو

معرفی سایت به وبمستر بینگ

آموزش وبمستر بینگ

اگه شما هنوز با وبمستر بینگ آشنا نشدین مطالعه این مقاله راهنمای مناسبی واسه آشنایی با چگونگی معرفی سایت به وبمستر و ثبت نقشه سایت در اون هستش. قبل از هر چیز به شما پیشنهاد میکنیم که با مطالعه مقاله ای با عنوان معرفی موتور جستجوی بینگ آشنایی بیشتری با اون کسب کرده و به اهمیت معرفی سایت خود به این موتور جستجو پی ببرین.

ساخت حساب وبمستر بینگ

شما می تونین با مراجعه به صفحه ثبت نام وبمستر بینگ واسه خود یه حساب رایگان بسازین. تموم چیزی که نیاز دارید یه حساب کاربری مایکروسافته. اگه الان حساب Hotmail یا Outlook دارین در واقع احتیاجی به ثبت نام دوباره دارید. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که به هر حال واسه دریافت حساب کاربری در وبمستر بینگ به یه حساب مایکروسافت نیاز دارید همونجوری که واسه وبمستر گوگل از حساب Gmail استفاده کردیم.

معرفی سایت به بینگ و تایید هویت وبمستر

اگه شما مقاله مربوط به معرفی سایت به وبمستر گوگل رو قبل از این مطالعه کرده باشین واسه انجام مراحل ثبت سایت در بینگ مشکلی دارید. قبل از ورود به حساب وبمستر خود در سایت بینگ روی دکمه Add a Site کلیک کرده و نشانی سایت خود رو وارد کنین، بعد دکمه Add رو بفشارید. واسه تکمیل پروسه معرفی سایت به وبمستر بینگ باید هویت خود رو به عنوان صاحب اصلی سایت تایید کنین. واسه اینکار سه راه پیش رو دارید که در ادامه هریک رو جداگونه بررسی می کنیم:

تایید هویت با فایل XML: در این روش وبمستر بینگ یه فایل شامل کد شناسایی رو واسه دانلود به شما پیشنهاد می ده. فایل مورد نظر رو دریافت کرده و روی هاست خود بارگذاری کنین، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این فایل در ریشه اصلی باشه و در هیچ فولدر خاصی قرار نگیره.

تایید هویت با Meta tag: کد متای پیشنهاد شده از وبمستر بینگ رو کپی کرده، در کدهای سایت خود و بدون این دست اون دست کردن قبل از بسته شدن تگ <head/> بذارین. مثلا واسه سایتای وردپرسی این تگ در فایل header.php معرفی شده. فایل رو ذخیره کرده و به صفحه وبمستر بینگ برگردین.

تایید هویت از راه DNS دامنه: واسه این روش باید به پنل مدیریت دامنه خود دسترسی داشته باشین و کد معرفی شده از راه بینگ رو به عنوان CNAME به حساب خود اضافه کنین. به دلیل پیچیدگی این روش نسبت به بقیه روش ها پیشنهاد میکنیم که از گزینه های اول یا دوم استفاده کنین.

وبمستر بینگ

روشای معرفی سایت و تایید هویت در وبمستر بینگ

پس از انتخاب هر کدوم از این روش ها و انجام مراحل مربوط به اون روی دکمه Verfiy در پایین صفحه کلیک کرده و منتظر مشاهده پیام تایید باشین. اگه با پیامی قرمز رنگ با عنوان “We weren’t able to verify your site” مواجه شدید یعنی یکی از مراحل کار رو به درستی انجام نداده اید.

معرفی نقشه سایت به وبمستر بینگ

برخلاف گوگل که تنها فایلای XML رو به عنوان نقشه سایت قبول میکنه، وبمستر بینگ گزینه های بیشتری واسه معرفی صفحات جدید سایت در اختیار کاربران قرار داده. مهمترین و بهترین روش همون به کار گیری فایلای XMLه که در مقاله ای با عنوان آموزش ساخت نقشه سایت بطور کامل بررسی شده. هم اینکه شما می تونین با معرفی خبرخوان RSS 2 یا Atom 0.3 هم وبمستر بینگ رو از صفحات جدید سایت خود آگاه کنین. آخرین روش معرفی یه فایل TXT روی هاسته که شامل نشانی هر صفحه از سایت در خطی جداگونه باشه. اینطوری که شما در هر خط از این فایل نشانی یه صفحه از سایت رو قرار میدین که این کار واسه سایتای بزرگ و به شکل دستی کمی مشکل هستش.

نقشه سایت وبمستر بینگ

معرفی نقشه سایت در وبمستر موتور جستجوی بینگ

بعد از قرار دادن فایل نقشه سایت خود روی سرور یا هاست واسه معرفی نقشه سایت از بخش sitemap-related information روی گزینه Submit a Sitemap کلیک کرده و نشانی نقشه سایت خود رو در فیلد مربوطه وارد کنین. در آخر روی دکمه SUBMIT کلیک کنین.

هم اینکه می تونین نقشه سایت خود رو از بخش Sitemaps به عنوان زیر یه سری از بخش Configure My Site هم معرفی کنین.

معرفی سایت به وبمستر بینگ و ثبت نقشه سایت شانس شما رو واسه افزایش سرعت ایندکس صفحات بوسیله بینگ شدیدا زیاد کرده و مثل وبمستر گوگل اطلاعات زیادی در مورد جایگاه کلمات کلیدی و خطاهای احتمالی در سایت به شما میده.