دیجیتال مارکتینگ و سئو

طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت با وردپرس

اگه کمی در فضای وب و طراحی سایت مطالعه کرده باشین شاید نام وردپرس و عبارت طراحی سایت با وردپرس به گوش شما خورده. وردپرس یه سیستم مدیریت محتوا یا همون CMS متن بازه که به صورت رایگان در اختیار طراحان سایت قرار گرفته. در سال ۲۰۰۳ و با تلاش چند کدنویس خلاق و خوش ذوق هسته اولیه وردپرس شکل گرفت و به سرعت مورد استقبال واقع شد. با افزایش کاربران وردپرس، جامعه کدنویسان هم به سرعت پیشرفت داشت و الان میلیونا نفر در سرتاسر دنیا روزانه در حال اضافه کردن امکانات جدید به اون هستن.

البته CMSای دیگه مانند جوملا و دروپال هم در اول راه مشابهی رو گذروندن ولی طی ۳ سال گذشته وردپرس تونسته فاصله خود رو با رقبا بیشتر کرده و امروز سهم بالایی از وب سایتای جهان با وردپرس طراحی می شن.

اندازه محبوبیت طراحی سایت با وردپرس

پنل مدیریت آسون، توانایی قالب و افزونه نویسی، هسته قوی و بروزرسانی دائمی، دسترسی به منابع آموزشی زیاد، همخوانی کامل با استانداردهای سئو و … از دلایل اصلی رشد خیره کننده طراحی سایت با وردپرس در دنیا حساب می شن. در این مقاله تلاش میکنیم مهمترین دلایل انتخاب این سیستم مدیریت محتوا از طرف وبسیما رو بررسی کنیم.

به چه دلیل طراحی سایت با وردپرس رو انتخاب کنیم؟

مجموعه وبسیما یکی از خوشنام ترین و موفق ترین شرکت طراحی سایت در ایرانه که در سال ۹۵ موفق شد در جشنواره وب و موبایل ایران به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت شناخته شه. این مجموعه از روزای ابتدایی شروع به کار خود طراحی سایت با وردپرس رو انتخاب کرده و بیشتر از ۹۰ درصد سایتای مشتریان رو با این سیستم مدیریت محتوا طراحی و اجرا کرده. مهمترین دلایل ما واسه انتخاب وردپرس به توضیح زیره.

پنل کاربری استاندارد و آسون وردپرس

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب سیستم مدیریت محتوا، چگونگی مدیریت اطلاعات و بخشای جور واجور سایته. وردپرس در مقایسه با رقبای خود از یه پنل مدیریت به طور کامل استاندارد و آسون بهره می بره که واسه موبایل و تبلت هم بهینه سازی شده. هم اینکه نرم افزار اندروید و ios هم واسه مدیریت سایتای وردپرس در دسترسه که کار مدیر سایت رو بسیار ساده می کنه.

پنل مدیریت وردپرس

علاوه براین، پنل مدیریت وردپرس مثل بقیه بخشای اون توانایی پیشرفت و اضافه کردن امکانات جدید رو داراس و همین مسئله به طراح سایت وردپرس اجازه می ده بخشای جدیدی واسه مدیریت راحت تر محتوا در اون ایجاد کنه. الان کلیه پروژه های انجام شده در وبسیما از یه پنل مدیریتی پیشرفت یافته و موثر بهره مند هستن که امکانات بسیار بالاتر از هسته اولیه وردپرسه.

اجرا بر بستر PHP و MySQL

الان PHP محبوب ترین زبون برنامه نویسی واسه طراحی وبسایته و طبق گزارش سایت w3techs در نوامبر ۲۰۱۷ نزدیک به ۸۳ درصد سایتای جهان از این زبون واسه اجرا هسته سایت خود بهره بردن. سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم برپایه php کدنویسی شده و همین امر موجب شده از انعطاف پذیری و توانایی ارتقای بالایی هنگام طراحی سایت با وردپرس بهره مند باشین.

زبانای برنامه نویسی عادی در طراحی سایت

هم اینکه وردپرس توانایی اضافه کردن قالب و افزونه های جورواجور رو داره که همین موضوع موجب شده کدنویسان زیادی در سرتاسر دنیا مشغول جفت و جور امکانات و قالبای جدید واسه این سیستم مدیریت محتوا باشن. تقریبا هر قابلیتی که در طراحی سایت شرکتی یا فروشگاه اینترنتی نیاز دارین به شکل یه افزونه واسه وردپرس هم هست و هزینه جفت و جور این افزونها در مقایسه با کارایی شون بسیار پایینه. نکته مهم تر اینکه وجود این گستردگی از افزونه و قالب به ما نشون می ده که هر امکانی رو میشه بر بستر وردپرس طراحی و اجرا کرد.

یکی بودن طراحی سایت با وردپرس با استانداردهای سئو

به جربزه میشه گفت یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت وردپرس یکی بودن اون با استانداردهای سئو در طراحی سایته و یه باور و تجربه عمومی هست که سایتای وردپرسی سریعتر در نتایج جستجوی گوگل جایگاه کسب میکنن. البته این موضوع در بخشایی مانند تعریف نشانی دهی صفحات و ساختار هدر صفحه به هسته وردپرس مربوط میشه ولی در بیشتر موارد خروجی صفحات و محتوای اونا بوسیله طراح سایت وردپرس و مدیر محتوای سایت تولید میشه که نقش مهمی در سئو و کسب جایگاه دارن.

طراحی سایت با وردپرس و همخوانی با استانداردها سئو

مجموعه وبسیما علم و تجربه بسیار خوبی در طراحی و کدنویسی صفحات وب متناسب با استانداردهای سئو داشته و از همون شروع پروسه طراحی سایت با وردپرس به روش هدف دار محتوایی، استانداردهای کدنویسی، سرعت بالای صفحات و بهینه بودن واسه موبایل توجهی خاص میکنه. این موجب میشه خروجی سایت در کنار زیبایی از کارایی بالایی بهره مند بوده و عموم مشتریان وبسیما در ۶ ماه اول فعالیت خود در فضای اینترنت موفقیتای زیادی در مورد سئو هم به دست بیارن.

هم اینکه برگزاری کارگاه های آموزشی و جفت و جور فیلم در جهت آموزش سئو و مدیریت سایت به مشتریان کمک میکنه مراحل جفت و جور و منتشر کردن محتوا رو خوب درک کرده و کلیه متون و تصاویر سایت رو متناسب با اصول سئو جفت و جور کنن.

امنیت بالا و به روزرسانی دائمی در طراحی سایت با وردپرس

شاید بعضی از فعالان میدون طراحی سایت بزرگترین ایراد طراحی سایت با وردپرس رو ضعف امنیتی و نفوذپذیری اون بدونن در حالیکه این باور به کلی اشتباهه، دلیل این اشتباه سایتای پربازدید و موفقی مانند فدراسیون والیبال ایران، فروشگاه زنجیره ای رفاه و نرم افزار حسابداری هلو هستن که همیشه گزینه های جذابی واسه هکرها بوده و همیشه در خطر قرار دارن ولی هیچوقت درزمان سالها فعالیت با مشکلی در این مورد مواجه نشده ان. معمولا سایتای اینترنتی در سه سطح امنیتی ضعیف هستن کاربر، هسته و سرور.

امنیت در طراحی سایت با وردپرس

۱- امنیت وردپرس سمت کاربر

اولین جایی که امنیت اهمیت داره مربوط به خود کاربر یا مدیر سایته. چه بسیار هستن آدمایی که حساب ایمیل یا شبکه های اجتماعی اونا هک میشه ولی این به معنی ضعف اون شبکه یا حتی جی میل نیس بلکه به دلیل نبود رعایت نکات ایمنی یا رمز عبور اونا به روش لو رفته و یا از اول رمز عبوری بسیار ساده و قابل حدس انتخاب کردن.

عادی ترین عبارتای به کار رفته واسه رمز عبور در سال ۲۰۱۶ شامل ۱۲۳۴۵۶، qwerty و ۱۱۱۱۱۱ هستن که همه واسه هکرها شناخته شده و قابل حدس هستن. جالبتر اینکه اگه این لیست رو به ۲۵ عبارت پرکاربرد افزایش بدیم تقریبا نزدیک به ۵۰ درصد کاربران شبکه های اجتماعی رو پوشش می ده.

50 پسورد عادی در سال ۲۰۱۶

البته واسه وردپرس این موضوع پیش بینی شده و با ارتقای محدودیتای امنیتی میشه پسوردهای انتخابی از طرف مدیر رو مدیریت کرده و فقط اجازه انتخاب رمز عبور پیچیده و سخت رو به اون داد. هم اینکه اگه کاربری بیشتر از ۳ بار رمز عبور خود رو اشتباه وارد کنه از طرف سیستم بسته شده و تا یه ساعت اجازه فعالیت روی سایت رو نخواد داشت. همین امر موجب میشه امکان به کار گیری رباتای رمزیاب روی وردپرس حذف شه.

۲- امنیت وردپرس در هسته

وردپرس رو میشه محصولی از یه جامعه چند میلیونی دونست و هر شکاف امنیتی در اون میتونه کل این خونواده رو با خطر مواجه کنه. در نتیجه هسته مرکزی وردپرس همیشه در حال بروزرسانی و پیشرفت بوده. اگر شما همگام با آپدیتای وردپرس حرکت کنین هیچ خطری سایت شما رو تهدید نمیکنه. بیشتر کاربرانی که با مشکل هک در طراحی سایت با وردپرس مواجه می شن دست کم یه سال از آخرین بروزرسانی هسته اونا میگذره.

۳- امنیت طراحی سایت با وردپرس سمت سرور

در این بخش هم وردپرس از سطح بسیار بالای امنیتی برخورداره و در بیشتر موارد مشکلات گزارش شده از ضعف کدنویس سایت و امکانات اضافه شده به وردپرسه. هم اینکه ممکنه شما از افزونه های غیراستاندارد یا قفل شکسته روی سایت خود استفاده کرده باشین که به طور حتم خطر هک شدن سایت رو افزایش می ده.

بعضی از موارد امنیتی هم به شرکت ارائه دهنده هاست و سرور مربوط شده و ممکنه نفوذ و تخریب مستقیما از اون بخش اتفاق بیفته که در این شرایط فرقی نمی کنه طراحی سایت با وردپرس انجام شده باشه یا با CMS اختصاصی.

استقبال جهانی از طراحی سایت با وردپرس

بخشی از مشتریان وبسیما شرکتای خارجی و مجموعه های فعال در خارج از ایران هستن. جالبه بدونین که این شرکتا عموما با وردپرس و قابلیتای اون آشنایی کامل داشته و در بسیاری موارد تاکید دارن که طراحی سایت با وردپرس انجام شه. دلیل اصلی این انتخاب جامعه چندمیلیونی وردپرس در مورد پیشرفت و کدنویسیه.

بهترین شرکتایی که از طراحی سایت وردپرس بهره میبرن

این شرکتا خوب میدونن که در صورت وجود هرگونه اختلاف نظر با طراح سایت خود میتونن ادامه کار رو به یه مجموعه دیگه واگذار کنن و یا با گذشت یه مدت از راه اندازی سایت خیلی راحت یه تیم داخلی تشکیل داده و سایت خود رو با امکانات جدید پیشرفت بدن. در حالیکه اگه طراحی سایت با CMS اختصاصی انجام شده باشه تنها تیم پیشرفت دهنده اولیه میتونه تغییرات رو روی اون اجرا کنه که ممکنه همیشه در دسترس شما نباشه.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

میشه گفت طراحی سایت با وردپرس هم آسونه و هم سخت. خیلی از شرکتا با به کار گیری قالبای آماده و بعضی وقتا حرفه ای میتونن با هزینه ای بسیار پایین سایت خود رو بر بستر وردپرس راه اندازی کنن. به طور حتم آموزش طراحی سایت با وردپرس در این شرایط بسیار ساده بوده و شما تنها باید چگونگی مدیریت درست وردپرس و قالب خریداری شده رو یاد بگیرین.

آموزش طراحی سایت با وردپرس و قالبای آماده

خیلی از این قالبا به شکلی طراحی شدن که طیف بزرگی از مشتریان رو پوشش بدن در نتیجه امکانات مختلفی در اونا پیش بینی شده که ممکنه در ۹۰ درصد پروژه ها مورد استفاده قرار نگیره. امکانات زیاد در نگاه اول جذابه ولی بهتره بدونین که موجب سنگین شدن سایت شما و البته پیچیده شدن پروسه پیشرفت و انجام تغییرات میشه.

پس از راه اندازی اولیه و گذشت چند ماه شما متوجه ایرادات این دست قالبا شده و یا واسه ارتقای کار و کاسبی خود نیاز به تغییر اونا دارید. در این شرایط طراحی قالب اختصاصی و حرفه ای وردپرس اهمیت زیادی داره.

واسه یادگیری طراحی سایت حرفه ای با وردپرس شما باید اول به HTML، CSS و jQuery مسلط باشین و در ادامه علم تخصصی در بخش php و ساختار قالبای وردپرس به دست بیارین. در نتیجه راه آموزش طراحی سایت با وردپرس اونقدر که بنظر میرسه ساده نبوده و نیازمند چند سال تجربه و علم تخصصی هستش.

تجربیات خود از طراحی سایت با وردپرس یا سیستمای مدیریت محتوای دیگه رو با ما به اشتراک بذارین و دلایل خود واسه انتخاب اونا رو ذکر کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *