عمومی

بهترین جاذبه های گردشگری امارات

امارات خیلی سریع پیشرفت کرد و تبدیل به یه کشور فوق توریستی در منطقه شد، شاید دیدن جاذبه های امارات علاوه بر تجربه هیجان انگیزه یه درس بزرگ خودباوری واسه هر انسانی باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ همونطور که میدونید امارات بدلیل اجرای ایده های نو و ایجاد جاذبه هایی که خیلیا حتی اونو رویایی می دونن، به منبع الهامی واسه کشورای دیگه بدل شده .گردشگرانی که بی پیروا از اقصی نقاط دنیا به امارات سرازیر می شن تا تماشاگر پیشرفت این کشور حاشیه خلیج فارس باشن و سال به سال بر محبوبیت تورهای دبی اضافه می شه.با ما نگاهی به جاذبه های مهم گردشگری امارات بندازین.

برج خلیفه

برج خلیفه یکی از شاهکارهای تازه معماری و مهندسیه. در طبقات ۱۲۴ و ۱۴۸ این برج مکانای مخصوصی واسه مشاهده مناظر زیبای بیرون و در طبقه ۱۲۲ رستوران و بار نوشیدنی قرار داره. این برج که بلندترین ساختمون دنیاس، ۸۲۸ متر (برابر هفت برابر بیگ بن در لندن) ارتفاع داره و پس از شش سال ساخت، در ۴ ژانویه سال ۲۰۱۰ گشایش شد. بیشتر از ۱۳۰۰۰ کارگر و مهندس شبونه روز روی این پروژه کار کردن تا بتونن هر سه روز یه طبقه از این برج رو بالا ببرن.

burj-khalifa

دنیای فِراری

دنیای فِراری ابوظبی یه پارک موضوعیه که در بخش تفرجگاه ساحلی جزیره ناامیدی در ابوظبی در امارات متحده عربی ساخته شده. دنیای فِراری اولین و تنها پارک موضوعی با برند فراری و بزرگترین پارک موضوعی فضای بسته دنیاست. مساحت دنیای فِراری ۸۶۰۰۰ مترمربع برابر با مساحت ۷ زمین فوتباله.

اگه دنیای فراری رو سرپا کنیم، با داشتن بیشتر از ۳۰۰ طبقه بلندترین سازه ساخت بشر دنیا می شه.

دنیای فراری با داشتن حدود ۱۷۲۰۰۰ قطعه که در ساخت سازه اون به کار رفته، بزرگترین ساختمون با اسکلت فضاییه که تا حالا ساخته شده. رولر کوستر معروف این پارک فرمولا روسا اسمشه و سریع ترین رولر کوستر دنیاست. وقتی سوار این وسیله بازی دیوونه کننده هستین همون نیروی “جی” به شما وارد می شه که هنگام “رانندگی با بیشترین حد سرعت و ترمز گرفتن” تو یه ماشین فرمول یه به شما وارد می شه.

ferrari-world

آکواریوم بازار دبی

بازار دبی، یکی از بزرگترین مجتمعای خرید دنیا، در بالای برج ۲۰ میلیارد دلاری دبی قرار داره. نگین نورانی بازار آکواریوم بزرگ اون هستش که گنجایش ۱۰ میلیون لیتر آب رو در خود داره. بیشتر از ۳۳۰۰۰ گونه جانوری از جمله ۴۰۰ کوسه در این آکواریوم زندگی می کنن. آکواریوم بازار دبی با عنوان “بزرگترین پانل آکریلیک” دنیا در کتاب گینس به ثبت رسیده. اندازه پانل آکواریوم ۸.۳ در ۳۲.۸۸ متر و ضخامت اون ۷۵ سانتی متره که با این حساب آکواریوم “چورامی” اوکیناوا ژاپن رو میگذرونه.

dubai-aquarium

مسجد جامِع شیخ زاید

مسجد شیخ زاید ، با گنجایش ۴۱۰۰۰ نفر نمازگزار ، یه شاهکار تموم عیار طراحی و معماری نوین اسلامیه. این مسجد ۸۰ گنبد مرمر داره. سقف مسجد از راه ۱۰۰۰ ستون برافراشته شده و در چهارگوشه اون چهار مناره ۱۰۷ متری قرار داره. واسه ساخت مسجد ازبیش از ۱۰۰،۰۰۰ تن مرمر خالص یونانی و مقدونی استفاده شده. از طراحیای گل مدرن همراه با سنگای قیمتی مثل لاجورد اصل، عقیق قرمز، یاغوت ارغوانی، صدف، یَشَم و مروارید واسه تزئین مرمرها استفاده شده. به کار گیری این سنگای رنگارنگ در کنار کاشیای هندسی سنتی معماری اسلامی باعث بوجود اومدن اختلافی چشم نواز شده.

sheikh-zayed-grand-mosque

بهترین فصل و زمان سفر به دبی

اماکن گردشگری و دیدنی دبی

الی گشت تور امارات