عمومی

بهترین جاذبه های توریستی گردشگری برزیل

بازی های المپیک فرصت مناسبی واسه سفر به برزیل بود اما اگه هنوزم قصد سفر به این کشور قشنگتر رو دارین چیز زیادی رو از دست نداده اید و بهتره بعد از آشنایی با بهترین جاذبه های توریستی برزیل آماده سفر شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ برزیل وسیع ترین کشور امریکای جنوبی، دامنه خیلی از مناطق و مراکز تفریحی داره که باعث شده تور برزیل، طرفدارن زیادی در سراسر جهان پیدا کنه. این کشور مهد جاذبه های گردشگریه که شاید نمونه ای همسان براش بشه در هیچ جای دنیا پیدا کرد. طبیعت در برزیل معنایی متفاوت پیدا می کنه. مناظر زیبای این کشور آمریکای لاتین واسه هر گردشگری عجیب هستش.

برزیل کشور شادیه. مردم به هر بهونه ای به جشن و پایکوبی می پردازن و روحیه و انرژی بی انتها شون می تونه هر توریستی رو به ذوق و شوق و خوشحالی آورده و همراه اونا سازه.

کارناوال ریو دو ژانیرو

این کارناوال بهترین در نوع خوده و در واقع مادر همه کارناوالا هستش و یه لیست از کارایی که باید دست کم یه بار در زندگی، در این کارناوال انجام بدین هست. لباسای رنگارنگ و پر زرق و برق و بهترین حرکات رقص سامبا در مکانی که به همین منظور ساخته شده به نمایش در میان، در این مکان که “سَمبودرومو” نامیده می شه مدارس رقص سامبا با همدیگه مسابقه میدن و مهارت ها و تواناییای خود رو به رخ رقبا میکشونن. همین الان بلیط خود رو واسه ماه مارس بگیرین و به اونجا برید!

آمازون

آمازون بزرگترین رودخانه جهان از نظر حجم آبه که تقریباً یه پنجم آب رودخانه های کل جهان رو شامل می شه. بد نیس بدونین که این رودخانه بیشتر از سه هزار گونه شناخته شده ماهی داره، در حالیکه هنوز گونه های جدیدتری درآن کشف می شن. جنگلای باران زای آمازون هم به بزرگی نصف کل این نوع جنگلا در جهان هستن و به خاطر همین، مختلفی بی مانندی از حیات وحش رو دارن. از عجایب جنگلای آمازون همین بس که یه دهم کل گونه های شناخته شده جهان در جنگلای آمازون زندگی می کنن.

عیسی مسیح ناجی

مجسمه عیسی مسیح ناجی (به زبون محلی کریستو رِدِنتور) با ارتفاع ۷۱۰ متر در بالای قله “کورکووادو” وایس تاده، با دستایی که مانند صلیب به دو طرف باز شدن، و با آرامش به شهر نگاه می کنه. ساخت مجسمه در سال ۱۹۲۲ در هیاهوی جنبش هنری آرت دکو شروع شد. این مجسمه از بتن و سنگ صابون ساخته شده و بزرگترین مجسمه سبک آرت دکو در دنیاس. بیشتر بازدیدکنندگان با به کار گیری قطاری چرخ دنده ای و عمودی خود رو به پایه قله می رسونن. قبلا، پس از رسیدن به پایه باید از صدها پله بالا می رفتید تا به نوک مجسمه برسین ولی الان جهت رفاه حال بازدیدکنندگان آسانسور و پله برقی هم نصب شده.

آبشارهای ایگواسو

یکی از بزرگترین عجایب جهان آبشارهای ایگواسوه که در مرز بین برزیل و آرژانتین واقع شده. این مجموعه بسیار قشنگتر شامل دویست و پنجاه و هفت آبشاره که در طول رود خونه ایگواسو قرار دارن و بیشتر اونا در حدود شصت و چهار متر ارتفاع دارن. اما با شکوه ترین و بزرگ ترین اونا گردن شیطان اسمشه که آبشاری یو شکله و هشتاد و دو متر ارتفاع، صد و پنجاه متر عرض و هفتصد متر طول داره.

iguazu-falls-argentina

بهترین هتل های برزیل

جاذبه های گردشگری سائوپائولو

الی گشت تور برزیل