عمومی

بهبود سردرد های میگرنی با نوشیدن آب زیاد

اگه به دنبال راهی واسه بهبود میگرن هستین بهتره اندازه نوشیدن آب خود رو زیاد کنین.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، یافته های این تحقیق نشون می دهد نوشیدن مرتب آب، شدت سردرد و میگرن رو کاهش می دهد و انگار مثل قرصای مسکن سردرد موثره.

محققان از سال ۲۰۰۵ روی مریضی که به خاطر مشکلات مثانه تحت درمان بود بررسی هایی انجام می دادن که متوجه اثر نوشیدن آب در آرامش سردرد ایشون هم شدن.

در واقع این مریض که دچار میگرن هم بوده بعد از نوشیدن آب زیاد واسه رفع مشکل مثانه اش متوجه تغییراتی در سردردهایش هم می شه. محققان فهمیدن که میگرن این فرد هم بهبود پیدا کرده. به خاطر همین عزمشونو جزم کردن که دامنه ی تحقیقات خود رو گسترش بدن. اینطوری ۱۰۰ داوطلب که از سردرد شدید یا ناچیز در رنج بودن در این تحقیق شرکت کردن.

محققان واسه آرامش دردهای میگرنی داوطلبان پیشنهاد هایی ارائه دادن. مثلا از اون ها خواسته شد تا استرس خود رو کم کنن، خوب بخوابن و از مصرف کافئین بپرهیزند. در عین حال نصف این شرکت کننده ها به مدت ۳ ماه علاوه بر مایعاتی که روزانه مصرف می کردن باید روزانه ۱.۵ لیتر هم آب بیشتری می نوشیدن.

در آخر این بررسی ها داوطلبان به پرسشنامه هایی در مورد تغییرات جسمیشون جواب دادن. جواب ها نشون می داد آدمایی که روزانه یک و نیم لیتر آب بیشتری خورده ان در مقایسه با بقیه بهبودی در وضعیت سردردهایشان مشاهده کرده ان.

محققان با مشاهده ی این تغییرات به مریضایی که از سردرد رنج می برند پیشنهاد می کنن که در کوتاه مدت آب بیشتری بنوشن تا سردردهایشان کمتر شه. از این گذشته اونا پیشنهاد می کنن که این آدما به طور مرتب ورزش کنن و از یوگا و ماساژ غافل نشن.

علائم مریضی میگرن چیه؟

میگرن و لبنیات

سردرد میگرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *