عمومی

بزرگترین و عجیب ترین حیوانات خانگی دنیا + عکس

**بزرگترین ماهی قرمز

عنوان بزرگترین ماهی قرمز دنیا به “گلدای” تعلق داره که در انگلستان زندگی می کنه. این ماهی قرمز از ۵ سال پیش این رکورد رو به دست آورده و هنوزم اونو در اختیار داره. این ماهی قرمز این روزا ۱۵ سالگی خود رو جشن گرفته و حالا ۴۰ سانتی متر طول داره. اون در روز اول تنها ۲ سانتی متر بود اما در طول چند سال به مرور رشد کرده و بزرگتر شد. این ماهی بازم زنده س و در حال شد کردنه و ممکنه رکوردش به صورتی به طور کامل دست نیافتنی تبدیل شه.

**بزرگترین گربه

“یوریک” از نروژ این روزا بزرگترین گربه ایه که می تونین پیدا کنین چون این گربه نزدیک به ۱۵ کیلوگرمه و این یعنی دو برابر حد مجاز وزن داره. این گربه در حالی که تنها ۱۵ ماه سن داشت تونست این رکورد رو به ثبت برسونه و در مسابقات بزرگترین گربه خونگی هم به مقام اول رسید. این گربه البته به خاطر پرخوری هاش صاحبش رو اذیت می کنه و حالا قراره در مسابقات لاغری حیوانات هم شرکت کنه. این گربه در سال ۲۰۱۳ از بین ۲۱ حیوان دیگه به عنوان دارنده بیشترین اضافه وزن انتخاب شد.

**بزرگترین سگ

“جرج بزرگ” نام سگی آمریکاییه که هفته پیش در ۸ سالگی مرد. این سگ تا قبل از مرگش رکورد بلندترین سگ زنده دنیا رو در اختیار داشت و البته تا سال ۲۰۱۰ هم به عنوان بلندترین سگ دنیا میشناختنش. این سگ نزدیک به ۲ متر و ۹ سانتی متر قد داره و البته طرفداران بسیاری هم به اون علاقه مند هستن و هر روز به سایت شخصی این سگ سر میزدن تا آخرین اطلاعیهای صاحبش رو بخونن.

** سنگین ترین لاک پشت

لاک پشتا گونه های مختلفی دارن و بعضی از انا می تونن بسیار بزرگ بوده و وزنا چند تنی داشته باشن اما سنگین ترین لاک پشت خونگی دنیا رو “کولین رن” در اختیار داره. این لاک پشت که سامی اسمشه وزنش به ۵۲ کیلوگرم می رسه و تا حالا تونسته مسابقات اندازه و سنگین وزنی بسیاری رو پیروز شه. این لاک پشت واسه اینکه طولانی و سلامت بالایی داشته باشه روزانه از کاهو، سیب و کلم تازه استفاده می کنه.

** بزرگترین سنجاب

یکی از حیوانات بزرگی که این روزا زندگی بسیار خوبی هم داره “گری” است که به عنوان بزرگترین خونگی شناخته می شه. این سنجاب در آمریکای جنوبی زندگی می کنه و به عنوان یه بی خانمان به سرپرستی گرفته شده. این روزا این سنجاب با وزن ۵۰ کیلوگرمی لقب سنگین ترین سنجاب خونگی رو به خود اختصاص داده. اون زندگی بسیار راحتی داره و همه چیز رو صاحبانش واسه اون جفت و جور می کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *