عمومی

برنامه سالانه و تقویم اجرایی پست های سازمانی مدارس ۹۸-۱۳۹۷

در مورد نوشتن برنامه هرساله مدارس مانند برنامه هرساله مدیر و بقیه پستای سازمانی مثل معاونین مختلفی که در مدرسه با مدیر سر و کار دونه باید گفت که مدیران محترم مدارس باید به دقت این موضوع رو در نظر داشته باشن که نوشتن برنامه هرساله مدیر می تونه کمک شایسته ای به اونا هم جهت با برطرف کردن مشکلات اونا کنه. در این رابطه ذکر این نکته بسیار اهمیت داره که یه مدیر منطقی و کاردان به مدیری می گن که براساس بخشنامه های ارسالی از اداره آموزش و پرورش به نوشتن تقویم اجرایی و برنامه هرساله مدیر بپردازه و معاونین خود رو مثل معاونین آموزشی ، پرورشی ، اجرایی و فناوری در جریان این کار بذاره.  در این رابطه باید خاطر نشون کرد که هر اندازه که مدیر یه مدرسه بیشتر و با دقت و ظرافت بیشتری بتونه شرایط مدرسه رو در جهت اجرای بهینه برنامه هرساله نگهداری کنه بسیار دقیقتر و قابل قبول تر میشه به برنامه هرساله مدیر در طول سال تحصیلی اعتماد کرد.

یه مدیر موفق کسیه که در لحظات سختی و مشکلات مدرسه برنامه هرساله و تقویم اجرایی خود رو هم جهت با شرایط موجود و براساس اهداف تعیین شده نظام آموزش و پرورش اجرایی کنه.در این رابطه هر کدوم از معاونین و بقیه عوامل آموزشی و پرورشی هم موظف ان به مدیر کمک کنن.

برنامه هرساله عوامل آموزشی مدرسه

برنامه هرساله معاون آموزشی مهمترین نوع برنامه هرساله ایه که بوسیله معاون آموزشی مدرسه نوشته می شه. از اونجا که از نظر فعالیتای آموزشی معاون آموزشی فعالیت و وظایفی نزدیک به مدیر مدرسه داره میشه گفت : برنامه هرساله معاون آموزشی به همراه تقویم اجرایی یکی از مهمترین و قابل توجه ترین شکل های جور واجور برنامه سالانه س.در این نوع برنامه هرساله توجه کلی مسائل روی فعالیتای درسی و آموزشی علم آموزانه که این بحث به شرایط بودجه ای و سطح معلومات دانش آموزان هم بستگی داره. در واقع میشه گفت اگه دانش آموزان از شرایط علمی و تحصیلی بالایی بهره مند باشن این نوع برنامه از سطح علمی بالایی برخورداره وگرنه بر مبنای درک علمی دانش آموزان نوشتن می شه. هم اینکه اگه در مدرسه بودجه کافی و لازم باشه و از نظر امکانات مالی مدرسه مشکلی پیش نیاد هم برنامه هرساله معاون آموزشی از کیفت و کمیت بالاتری برخورداره. و در شرایط ضعیف تر هم این امکانات از سطح پایین تری بهره مند می شه.

برنامه هرساله تربیتی و پرورشی مدارس

درباره برنامه هرساله معاون پرورشی میشه گفت :اصلی ترین هدف در بعد پرورش در آموزش و پرورش زیاد شدن باورها و مبانی مذهبی و اعتقادی علم آموزانه . هم جهت با تحقق این هدف و براساس سند تغییر ریشه ای فعالیتای اجرایی پیش بینی گردیده که انشاءا… با لطف و عنایات الهی و تلاش همه جانبه همکاران و دانش آموزان محقق شه .

عزیزان می تونن با مراجعه به بانک فایل پژوهشی معلمان برنامه هرساله و تقویم اجرایی لازم خود رو طبق آخرین ویرایش و براساس آخرین بخشنامه های ارسالی از آموزش و پرورش دانلود کنن. اینم بگیم کلیه برنامه ها و تقویمای آموزشی و اجرایی بوسیله بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده و جمعی از تیم تخصصی فرهنگیان در ارائه این برنامه ها ساعتا و روزا وقت گذاشته ان. شما فرهنگیان عزیز هم اینکه می تونین علاوه بر برنامه هرساله و تقویم اجرایی براساس طرح تدبیر و طرح تعالی از بقیه اجناس این بانک پژوهشی استفاده کنین.

منبع : بانک فایل پژوهشی معلمان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *