عمومی

بزرگترین و بهترین باغ وحش های دنیا

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ یکی از تفریحاتی که امروزه در لیست ما کمتر جا داره، بازدید از باغ وحشا هستش.اما شاید با دیدن این باغ وحشای هیجان انگیز این گزینه به الویتای اول شما تبدیل شه.در این بخش ۸ مورد از بزرگتریناشون رو از دو جنبه مساحت و تعداد گونه حیوونی رده بندی کردیم .

۸. باغ وحش و آکواریوم کلمبوس

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium) یه باغ وحش غیرانتفاعی واقع در شمال شهر «کلمبوس» در ایالت «اوهایو» است. این باغ وحش خونه ی ۵،۰۰۰ حیوان و ۷۰۰ گونه مختلفه که در نقاط جغرافیایی جور واجور جهان خونه دارن. سال ۲۰۰۴ این باغ وحش پروژه خود رو واسه گسترش دادن فضا به ۸۲ هکتار طی ده سال آینده شروع کرد. این گسترش قراره شامل یه محیط قطبی و یه دشت آفریقایی باشه.

۷. باغ وحش مسکو

با تاریخ گشایش رسمی در سال ۱۸۶۴، «باغ وحش مسکو» (Moscow Zoo) یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا هستش. امروزه این باغ وحش بیشتر از ۶۰۰۰ حیوان و ۹۲۷ گونه حیوونی رو میزبانی می کنه و محیطی به گستردگی حدود ۵۳ هکتار رو پوشش می دهد؛ که اون رو تبدیل به بزرگ ترین باغ وحش روسیه می کنه.

۶. باغ وحش سن دیگو

باغ وحش سن دیگو (San Diego Zoo) یکی از معروف ترین باغ وحش ها در دنیا با بیشتر از ۴،۰۰۰ حیوان و ۸۰۰ گونه جدا از هم هستش. پارک این باغ وحش حدود ۱۰۰ هکتار وسعت داره. آب و هوای ساحلی و آفتابی جنوب «کالیفرنیا» واسه خیلی از حیوانات مناسبه. تقریبا تموم گونه های باغ وحش سن دیگو در هوای آزاد نگه داری می شن. باغ وحش سن دیگو هم اینکه در تلاش واسه حفاظت و نگهداری گونه ها بسیار فعاله و تعداد خیلی از گونه ها در ابعاد وسیع تولید مثل شده ان تا در جا و زمان مناسب در زندگی وحش شون رها شن.

۵. باغ وحش تورنتو

با یاد گرفتن ۷۱۰ هکتار زمین، «باغ وحش تورنتو» (Toronto Zoo) بزرگ ترین باغ وحش کانادا و هم حالا خونه ی بیشتر از ۱۶،۰۰۰ حیوان با ۴۹۱ گونه مختلفه. این حیوانات به هفت منطقه جغرافیایی جور واجور مثل ایندو-مالایا، آفریقا، آمریکا، توندرا، استرالاسیا، اوراسیا و دامنه کانادا تعلق دارن.

۴. باغ وحش برانکس

باغ وحش برانکس (Bronx Zoo) که در سال ۱۸۹۹ گشایش شده، واقع در نیویورک سیتی، بزرگ ترین باغ وحش کلان شهری در ایالات متحده س. این باغ وحش دارای ۲۶۵ هکتار زیربنا به شکل پارک و محل زندگی طبیعی می شه و خونه ی بیشتر از ۴،۰۰۰ حیوان و ۶۵۰ گونه جور واجور حیوانیه؛ که خیلی از اون ها در خطر هستن. خیلی از گونه های باغ وحش برانکس، از جمله بخش های «دنیای پرندگان» و «دنیای خزندگان»، به صورت علمی دسته بندی شده ان اگر بقیه از جمله دسته های «دشت های آفریقا» و «زندگی وحش آسیا»، براساس مکان جغرافیایی اون ها طبقه بندی شده ان.

۳. باغ وحش پکن

باغ وحش پکن (Beijing Zoo)، ساخته شده در سال ۱۹۰۶ و دوره ی سلسله کینگ (Qing)، یکی از بزرگ ترین مجموعه های حیوان رو در چین داره. این باغ وحش خونه ی ۱۴،۵۰۰ حیوان از ۴۵۰ گونه حیوانات خشکی و ۵۰۰ گونه حیوانات دریاییه. هم اینکه این مکان زمینی به مساحت ۲۱۹ هکتار در اختیار داره. باغ وحش پکن شاید بیشتر از هرچیز واسه نگهداری حیوانات نادر بومی چین، از جمله پاندای بزرگ، می شناسنش که تبدیل به جذابیت کلی پارک شده.

۲. باغ جانورشناسی برلین

باغ جانورشناسی برلین (Zoologischer Garten Berlin)، گشایش شده در سال ۱۸۴۴، قدیمی ترین و معروف ترین باغ وحش آلمان است. این باغ وحش فضایی به وسعت ۸۴ هکتار رو اشغال می کنه و در «Tiergarten» برلین قرار داره. با بیشتر از ۱،۵۰۰ گونه جور واجور و ‍۱۷،۰۰۰ حیوان، این باغ وحش بزرگ ترین مجموعه از گونه ها رو در جهان به خود اختصاص داده. معروف ترین ساکنان این باغ وحش «بائو بائو» پاندای بزرگ و «کنوت» خرس قطبی هستن. (البته کنوت سال ۲۰۱۱ از بین رفت.)

۱. باغ وحش هنری دورلی

بزرگ ترین جاذبه گردشگری ایالت «نبراسکا»، باغ وحش هنری دورلی (Henry Doorly Zoo) در اوماها خونه ی حدود ۱۷،۰۰۰ حیوان و ۹۶۲ گونه حیوانیه. این باغ وحش ۱۳۰ هکتار رو فرا می گیرد. با اینکه در ابعاد و تعداد گونه ها باغ وحش های بزرگ تری وجود دارن، هیچکدام از اون ها در ترکیب هردو مشخصه به پای باغ وحش هنری دورلی نمی رسند. این باغ وحش هم اینکه بزرگ ترین مجموعه گربه ها رو در آمریکای شمالی داره. هم اینکه این باغ وحش دارای بزرگ ترین مرداب زیر سقف، بزرگ ترین صحرای زیر سقف و هم اینکه بزرگ ترین گنبد لعابدار در دنیا هستش.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت تور آلمان تور روسیه تور چین جهانگردی