برگزیده

معرفی کنترل پنل مدیریت هاست

هاست یک کدام از بخش های اساسی تشکیل دهنده سرور است عضوی از فضای اینترنتی است . هاست ها در کنار این‌که گونه های متفاوتی را به خویش اختصاص داده اند , از در اختیار کنترل پنل های زیادی فایده مند می‌باشند که تعیین هر یک از آنها به سیستم برهان شما مربوط است . در حال حاضر پیرو به بررسی اشکال در اختیار کنترل پنل ها می‌پردازیم تا قبلی از خرید هاست با خصوصیت های آنان آشنا گردید . از این رو با ما تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا با انواع کنترل پنل مدیریت هاست آشنا شوید.

مدیریت کنترل پنل هاست چیست؟

از آنجایی که بر روی هاست داده ها و پوشه های متفاوتی ذخیره می گردند , بایستی بتوان بر روی آن‌ها ارزیابی بدون نقص را داشت و آن‌ها‌را مدیر کرد . برای مدیریت این فولدر ها نیاز به در دست کنترل پنل میباشد که بر روی سیستم استدلال سرور شما نصب می شود

  • مدیریت پوشه های موجود
  • مدیریت Email
  • مدیریت FTP
  • مدیر پیکربندی
  • و . . .

اشکال در اختیار کنترل پنل های هاست

در دست کنترل پنل های هاست بر پایه ی دو سیستم استدلال لینوکس و ویندوز انتخاب می‌شوند که دربرگیرنده موردها پایین می باشند :

 

  • سی پنل ( Cpanel )
  • دایرکت ادمین ( Directadmin )
  • پلسک ( Plesk )
  • در دست کنترل پنل های بدون‌پول ( Kloxo )

کنترل پنل سی پنل ( Cpanel )

یکی‌از در اختیار کنترل پنل هایی که مبنی بر سیستم ادله لینوکس پیاده سازی شده‌است , سی پنل هست . از این رو چنانچه گویش کد زدن تارنما شما PHP و یا این که لینوکس باشد , شایسته ترین مورد ای که در اختیار شما جای‌دارد , در دست کنترل پنل سی پنل است .

دایرکت ادمین ( Directadmin )

در دست کنترل پنل دایرکت ادمین یک کدام از دیگر از مواقعی میباشد که در هاست ها موضوع استعمال قرار میگیرد . همینطور این در دست کنترل پنل برای سیستم ادله لینوکس و لهجه کد نویسی PHP پیاده سازی شده‌است .

پلسک ( Plesk )

به طور کلی می توان اذعان کرد در صورتی‌که سیستم ادله شما ویندوز است , راه‌حل ای جز به کار گیری از در دست کنترل پنل پلسک ندارید که لهجه کد نویسی مستعمل برای آن ASP میباشد .

در اختیار کنترل پنل های بدون پول ( Kloxo )

در دست کنترل پنل هایی که در ابتدا به آنان اشاره شد , از مشخصه و خصوصیت مجانی بودن برخوردار نیستند و برای داشتن کارکرد بالا نیاز است تا لایسنس هر مورد از آنان را تنظیم فرمایید . اما خبر نیکی که برای شما یوزرها موجود هست این است که شما وظیفه ای در تهیه و تنظیم این لایسنس ها ندارید . بلکه این عمل اساسی را مدیریت سرور و همینطور کمپانی سرویس ها دهنده وبسایت به انجام می رساند .

دیگر کنترل پنل های هاست

در ابتدا به در اختیار کنترل پنل هایی اشاره شد که محبوبیت دوچندان بالایی دارا‌هستند و به نوعی شناخته شده میباشند . اما امروزه مورد ها دیگری هم وجود دارا‌هستند که برای هاست مورد استعمال قرار می‌گیرند .

LX Admin

یکی‌از در اختیار کنترل پنل های لینوکسی که در بین اشخاص چندان شناخته شده نیست , LXAdmin است . بازار هاست جمهوری اسلامی ایران بیشترین به کار گیری را از این در دست کنترل پنل داراست . همینطور هزینه ای که برای به کارگیری از آن می بایست بپردازید , مضاعف اندک و کم میباشد .

 

 

در آخر

هاست با انواعی که به خودش اختصاص داده است , تبدیل به یکی‌از وسیع ترین اعضای فضای اینترنتی شده‌است . به خواسته در اختیار کنترل مدیر پوشه های موجود نیاز به ابزار دیگری به عنوان در اختیار کنترل پنل موجود است . همان طور که اشاره شوید در دست کنترل پنل ها به دو صورت لینوکسی و ویندوزی پیاده سازی میگردند که به کار گیری از هر یک آن‌ها به سیستم شما وابسته است .

 

 

 

99