دیجیتال مارکتینگ و سئو

معرفی ابزار جدید Moz با نام Link Explorer

بررسی لینک سازی سایتا با وسیله Link Explorer

تازگیا سایت Moz.com سرویس بررسی بک لینک و تعیین ارزش صفحات که با نام Open Site Explorer شناخته میشد رو بازنشسته و وسیله جدیدی رو جانشین اون کرده. در مقاله ای با عنوان بررسی اعتبار سایت و بررسی رقبا در مورد معنی هر کدوم از فاکتورهای محاسبه شده بوسیله این وسیله پرداخته و چگونگی به کار گیری اونا رو آموزش دادیم.

در مقایسه با سرویسای مشابه مانند Ahrefs و Majestic سرویس Moz بسیار ضعیف و به درد نخور بنظر میرسید ولی وسیله جدید که با نام Link Explorer رونمایی شده در مقایسه با نمونه های دیگه بسیار قدرتمنده.

در ادامه به بررسی بعضی از مهمترین تغییرات وسیله Link Explorer در مقایسه با Open Site Explorer میپردازیم.

۱- تعداد صفحات بررسی شده زیاد شده

یکی از مهمترین مشکلات OSE کم بودن تعداد صفحات بررسی شده بوسیله رباتای آنالیزگر Moz بود. در سرویس جدید این عدد تا ۲۰ برابر بالا رفته.

هرچقدر صفحات بیشتری واسه بررسی بک لینکای سایت شما بررسی شن آمار به دست اومده دقیق تر و مهمتره.

الان ahref در هر دوماه ۳ میلیارد صفحه رو بررسی میکنه، واسه Majestic این عدد به ۱ میلیارد کم میشه ولی Link Explorer موفق شده تعداد صفحات رو به ۴٫۷ میلیارد زیاد کنه.

آمار صفحات بررسی شده بوسیله وسیله Link Explorer

۲- بررسی لینکا به صورت روزانه انجام میشه

در نسخه قبلی اطلاعات مربوط به اعتبار دامنه و اعتبار صفحه به صورت ماهانه به روزرسانی میشد و فعالیتاتون با یه ماه تاخیر اثرات خود رو نشون میداد. در Link Explorer هر روز صبح اطلاعات جمع آوری شده در روز قبل به مجموعه صفحات اضافه شده و کلیه امتیازات مربوط دامنه و صفحه به روزرسانی میشه.

یکی از ویژگیای هیجان انگیز سرویس جدید نمایش تغییرات اعتبار دامنه  (DA) در طول زمونه. شما می تونین تو یه نمودار روند رشد یا کاهش اعتبار دامنه رو در بازه های وقتی جور واجور ببینین.

نمودار تغییرات اعتبار دامنه در link explorer

۳- فاکتورهای قدیمی حذف شدن و فاکتورهای مهم به روزرسانی شدن

دو عامل قدیمی MOZ با اسمای Moz Rank و Moz Trust از رده خارج شده و دیگه اعلام نمی شن. الان DA و PA به تنهایی میتونن اعتبار کلی دامنه و اعتبار هر صفحه رو واسه شما مشخص کنن.

هم اینکه تغییرات اساسی در چگونگی محاسبه اسپم اسکور سایتا ایجاد شده و به جای سیستم ۱ تا ۱۷ از امتیازدهی درصدی یعنی ۰ تا ۱۰۰ استفاده میشه. بررسی چندین سایت بوسیله وبسیما نشون می ده که اعداد مربوط به اسپم اسکور به صورت چشم گیری کم شده و به واقعیت بسیار نزدیک تر شده.

آمار اولیه از وضعیت اعتبار دامنه و اسپم اسکور

اگه یه سایت با نام برند یا نشانی صفحه اصلی خود در گوگل جستجو شده ولی جایگاه مناسبی نداشته باشه به احتمال ۹۰ درصد بوسیله گوگل جریمه شده. نمره پایانی اسپم اسکور یه دامنه براساس اسپم اسکور سایتایی که به اون لینک دادن و لینکای خروجی خود دامنه تعیین میشه.

۴- نمایش لینکای جدید و لینکای از دست رفته به صورت روزانه

در هر روز هر لینک جدیدی که واسه سایت شما ایجاد شده و بوسیله Moz ایندکس شده باشه در پنل نشون داده شده و لینکای قبلی که دیگه وجود ندارن هم واسه شما ثبت می شن.

بک لینکای جدید و از دست رفته واسه سایت

نمایش نمودار روزانه به شما کمک میکنه لینکای جدید و از دست رفته خود رو شناسایی کرده و بر همین پایه روش های هدف دار مناسب رو در پیش بگیرین.

۵- جفت و جور لیست هدف واسه آینده

یکی از قابلیتای جدید در وسیله Link Explorer امکان جفت و جور یه لیست واسه هدف سازیای آینده س. شما لیستی از دامنه ها و صفحاتی که می خواید از اونا واسه خود لینک سازی کنین رو مشخص میکنین.

وسیله Moz این صفحات رو به صورت دوره ای بررسی کرده و اگر لینکی از شما در اونا پیدا کنه به شما اطلاع میده. این روش واسه تکنیکایی مانند لینک سازی از راه  کامنت مارکتینگ و خرید رپورتاژ آگهی بسیار کاربردیه.

این وسیله جدید مشخص میکنه که لینک از دامنه هدف به کدوم صفحه از سایت شما برگشت داده شده. هم اینکه نشون می ده که همون صفحه مورد نظر شما لینک شده یا صفحه دیگری از سایت شما در لینک قرار گرفته.

۶- نمایش جدول اعتبار دامنه های لینک داده به شما

در بخشی از گزارشات Link Explorer شما نموداری میله ای از دامنه هایی که به شما لینک دادن رو می بینین که براساس اعتبار دامنه دسته بندی شدن.

تو یه نگاه متوجه میشین که کیفیت دامنه های لینک داده به شما به چه صورت بوده و نمودار پخش لینکاتون چقدر برابر بوده. از این وسیله میشه واسه تدوین روش های هدف دار آینده و هدف گذاری روی رنج خاصی از دامنه ها با اعتبار مشخص استفاده کرد.

نمایش بک لینکا براساس اعتبار دامنه DA

۷- دسترسی از طریق محدود شده

در نسخه OSE هر کاربر بدون ورود به سایت MOZ میتونست روزانه ۳ نشانی رو بررسی کنه و پس از عضویت رایگان در سایت محدودیتی در تعداد گزارشات نبود فقط بخشایی از گزارشات و جزئیات لینکا محدود شده بود.

در Link Explorer امکان گزارش گیری آزاد وجود نداشته و واسه استفاده حتما باید در سایت Moz ثبت نام کنین. پس از ثبت نام رایگان شما می تونین ماهانه ۱۰ نشانی رو به صورت رایگان بررسی کنین و واسه دسترسی به اطلاعات دقیق تر گزارشات یا بررسی آدرسای بیشتر تو یه ماه نیازمند خرید حساب Pro هستین.

البته اگه به گزارشات تحلیلی و دقیق احتیاجی نداشته باشین و فقط به دنبال اعتبار دامنه و صفحه باشین می تونین با فعال کردن تولبار Moz روی مرورگر خود اطلاعات اولیه در مورد هر صفحه ای که بازدید میکنین رو دریافت کنین.

با نصب تولبار شما به گسترده تر شدن دسترسیای Moz به صفحات اینترنتی کمک کرده و جمع آوری اطلاعات رو واسه این وسیله ساده تر می کنین. هرچقدر صفحات ایندکس شده بوسیله Moz بیشتر باشن امتیاز محاسبه شده به واقعیت نزدیک تر می شه.

mozbar واسه بررسی اعتبار سایت

در پنل کاربری وبسیما ابزاری با نام بررسی اعتبار سایت معرفی شده که به شما کمک میکنه بدون محدودیتای Moz اعتبار دامنه، اعتبار صفحه، اسپم اسکور و گزارشی اولیه از تعداد لینکای صفحه مورد نظر رو دریافت کنین. این وسیله الان براساس سرویس جدید Link Explorer به روزرسانی شده و جدیدترین امتیازا رو به شما نمایش می ده.

وسیله رایگان بررسی اعتبار سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *