دیجیتال مارکتینگ و سئو

مخفی کردن کلمات کلیدی در سایت

مخفی کردن کلمات کلیدی

مخفی کردن کلمات کلیدی در متن یا صفحه یکی از بدترین روش ها در سئو هستش. یکی از فاکتورهای گوگل واسه تعیین کلید واژه هر متن یا صفحه در اینترنت، درصد حضور در متنه. با این حال استفاده زیادتر از اندازه یه کلمه یا عبارت مخصوصا در متنای کوتاه میتونه موجب بی معنی شدن متن و نبود رضایت خوانندگان شه. به خاطر همین خیلی از وبمسترها متنای اضافی رو که پر از کلید واژه مورد نظر اوناس در صفحه قرار داده و با تکنیکای مختلفی از چشم کاربران سایت مخفی میکنن. در حالیکه گوگل خیلی راحت این کار رو تشخیص می ده و مخفی کردن کلمات کلیدی تاثیر منفی شدیدی بر سئو شما داره.

 مخفی کردن کلمات کلیدی

روشای اشتباه در مخفی کردن کلمات کلیدی ومتن

روشای مخفی کردن کلمات کلیدی یا متن در سایت عبارتند از:

  • به کار گیری متن همرنگ با بک گراند
  • مخفی کردن کلمات کلیدی پشت یه تصویر
  • قرار دادن متن در بیرون از کادر نمایشگر با به کار گیری CSS
  • قرار دادن اندازه فونت روی صفر
  • مخفی کردن لینک در بین متن با قرار دادن اون روی یه کاراکتر و با اندازه خیلی کوچیک

ممکنه شما بدون قصد قبلی هر کدوم از موارد بالا رو انجام داده داده باشین. سایت و صفحات خود رو بررسی کنین که شامل متن مخفی نباشه. هرچیزی که در کدهای صفحه قرار گرفته ولی واسه کاربران سایت نمیشه دید ممکنه از نظر روباتای گوگل به عنوان مخفی کردن کلمات کلیدی شناخته شه. در نظر داشته باشین که مشتریان واقعی شما کاربران سایت هستن و نه موتورهای جستجو پس سایت رو متناسب با نیاز اونا طراحی کنین.

روش درست به کار گیری کلمات کلیدی مخفی

با این همه به کار گیری متون و کلمات مخفی همیشه کار اشتباهی نیس. بطور مثال اگه شما از کدها یا تکنیکای خاصی مانند JavaScript، تصاویر و فلش در سایت استفاده میکنین که واسه روباتای متور جستجو قابل تشخیص و شناسایی نیستن. به کار گیری متن جانشین و عبارات مخفی میتونه کمک بزرگی واسه درک بهتر موضوع نوشته بوسیله روباتا باشه.

بسیار از کاربران ممکنه با مرورگرهای گوشی موبایل یا سرعت اینترنت پایین به سایت شما دسترسی داشته باشن و یا حتی بعضی از افزونه های مرورگر خود رو غیرفعال کرده باشن؛ در ابن موارد امکان مشاهده بخشایی از سایت شما مانند فلش رو نداشته و به کار گیری متن جانشین که در حالت عادی از چشم بازدیدکننده مخفی هستش میتونه راهنمای مناسبی واسه درک موضوع و متن شما باشه.

مهمترین موارد واسه استفاده درست از متن جانشین و مخفی کردن کلمات کلیدی عبارتند از:

تصاویر: به کار گیری متن جانشین که شامل کلید واژه شما باشه انتخاب مناسبی هستش. متن جانشین از دید کاربران در حال عادی مخفی بوده و فقط در صورت لود نشدن تصویر نشون داده میشه. هم اینکه بکار بردن توضیحات مربوط به هر تصویر در پایین اون واسه درک بهتر عکس بوسیله کاربران مناسبه. واسه کسب اطلاعات تکمیلی در مورد سئو تصاویر می تونین به مقاله وبسیما با عنوان ۴ نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر مراجعه کنین.

جاوا اسکریپت: محتوای یه کد جاوااسکریپت رو می تونین تو یه تگ <noscript> قرار داده و به روشی اون رو طراحی کنین که تنها درصورت نمایش ندادن کد جاوا و یا غیرفعال بودن اون روی مرورگر کاربران قابل مشاهده باشه.

ویدیو: مثل چیزی که واسه تصاویر گفتیم به کار گیری متن توضیحی واسه ویدیو یا فایل فلش روی سایت میتونه تاثیر مثبتی هم بر سئو سایت و هم بر رضایت کاربران شما بهمراه داشته باشه.

مطالب این مقاله براساس پیشنهاد های سایت گوگل در بخش راهنمای وبمستر جفت و جور شده و واسه به دست آوردن جزییات بیشتر به بخش Hidden Text and Links مراجعه کنین.