دیجیتال مارکتینگ و سئو

عینک گوگل چه امکاناتی دارد؟

شاید شمام تا الان نام یا توضیحاتی در مورد عینک گوگل یا همون google glasses شنیدین. در این مقاله می خوایم بررسی کنیم که میتونه آینده اینترنت و زندگی روزمره آدم رو عوض کنه یا تنها یه بلند پروازی گذرا و محکوم به شکست هستش.

عینک گوگل چیه؟

آخرین اختراع بزرگترین موتور جستجوی جهان یا همون گوگل یه تکنولوژی پوشیدنیه. در واقع یه عینک شیشه ای با سنسورهای کاربردی شامل ژیروسکوپ و شتاب سنج، دوربین ۸ مگاپیکسلی با توانایی فیلمبرداری با کیفیت ۷۲۰p، مودم WiFi، مرورگر موبایل، هارد ۱۲٫۶ گیگابایتی، بلوتوث و توانایی اتصال به گوشای هوشمند بوده و نمایشگر اون روی چشم راست و در خارج از زاویه دید اصلی کاربر قرار داده شده تا فقط در زمانیکه خواستین به اون نگاه کنین.

عینک گوگل

چه کارایی میشه با عینک گوگل انجام داد؟

عینک گوگل هنوز به بلوغ کامل خود نرسیده و راهی طولانی واسه دسترسی به بیشترین حد کارایی خود داره. مواردی که اینجا ذکر میکنیم کارهاییه که تا امروز می تونین با عینک گوگل انجام بدین ولی هر روز گوگل آپدیتای جدیدی واسه اون ارائه می کنه.

  • عکس ورداری، فیلمبرداری و منتشر کردن مستقیم اونا روی صفحه گوگل پلاس یا بقیه شبکه های اجتماعی.
  • بررسی وضعیت آب و هوا و اخبار محلی با توانایی بروزرسانی هر ۱۰ دقیقه یه بار از راه WiFi بوسیله عینک گوگل.
  • دریافت مسیرهای GPS در صورت اتصال به گوشیای هوشمند با سیستم عامل آندروید.
  • جستجوی متنی در گوگل و نمایش یافته های روی شیشه عینک.
  • توانایی شرکت در Google Hangout یا همون پاتوغ (پاتوق هم مینویسند) ویدئویی.

چندیدن شرکت جانبی و همکار الان روی نرم افزارهای قابل اجرا روی سیستم عامل عینک گوگل یا همون glassware فعالیت میکنن. امکاناتی مانند خوندن آخرین توییتا، خوندن اخبار سایتای Times و CNN و هم اینکه اتصال مستقیم به Evernote بوسیله این شرکتای همکار طراحی شده و روی عینک گوگل قابل استفاده هستن.

عینک گوگلی

کاربرد عینک گوگل در آینده

با در نظر گرفتن افزایش کارایی این عینک و استفاده بیشتر کاربران از این تکنولوژی تماشاگر تمرکز شرکتای بیشتری بر گسترش کارایی و امکانات اون در آینده هستیم. تصور کنین که در آینده ای نچندان دور بتونین از حواس پنج گانه خود در کار با اینترنت بهره بگیرین و در عمل به دنیای مجازی قدم بذارین، عینک گوگل دریچه ای به دنیای جدید هستش. امکانات و کاربرده های زیادی میشه واسه اون در آینده متصور شد که بعضی از اونا رو اینجا ذکر میکنیم:

  • اسکن چهره افراد و دریافت اطلاعات شخصی و پرونده اونا بوسیله مامورین پلیس در فرودگاه، مترو و معابر شهری با به کار گیری عینک گوگل میتونه کمک زیادی به کم شدن اندازه جرم و جنایت در آینده کرده و امنیت اجتماعی رو زیاد کنه.
  • به کار گیری عینک گوگل بوسیله ماموران آتشنشانی و دریافت مستقیم اطلاعات مربوط به نقشه ساختمون، محل دقیق آتیش سوزی، اسکن مادون قرمز و دمای محیط تاثیر بالایی بر حفظ جون آدما داره.
  • دریافت اطلاعات مربوط به ضربان قلب، فشار خون، کالری مصرفی و دمای بدن روی عینک گوگل موقع ورزش و فعالیت ورزشکاران حرفه ای.
  • تصور کنین که با نگاه به یه محصول در فروشگاه تموم اطلاعات مربوط به وزن، قیمت، شرکت تولید کننده و مواد استفاده شده رو روی عینک گوگلی خود دریافت کنین، در این صورت دیگه احتیاجی به فروشنده دارید.

مثالای زیادی رو می تونین در مورد زمینه کاری خودتون و فعالیتای روزمره به عنوان قابلیتای آینده عینک گوگل پیدا کنین. به نظر شما این عینک چه کاربرده های دیگه میتونه داشته باشه؟