عمومی

به یاد ماندنی ترین و زیباترین ماشین عروس / عکس

«رضا رجبعلی»، از رزمندگان سال های دفاع مقدس اینجور روایت می کنه:

«سعید قنبری که به جبهه رفت، نامزدش همکار ما در واحد تعاون سپاه پاسداران بود و هر روز به همراه چند تن از خواهرها به خونه شهدا می رفتن تا با خونواده ها دیدار داشته باشن؛ ایشون هر وقت که عملیاتی می شد، به واحد مربوطه مراجعه کرده و اسامی مجروحین رو هم می گرفت که واسه عیادت از اونا و خونواده هاشون مراجعه کنن.

یه روز از قم زنگ زدن و آمار شهدا رو واسه ما فرستادن، اون روزا بسیجی های قزوین جزو لشگر ۱۷ علی بن ابی خواهان (صلوات الله علیه) قم بودن؛ لیست رو که گرفتیم، دیدیم اسم «سعید قنبری» هم جزو شهداست.

خیلی زود همه بچه های سپاه از شهادت اون باخبر شدن و این در حالی بود که نامزد ایشون هم مرتب سراغ سعید رو از بچه ها می گرفت، ولی هیچکی جرأت بروز دادن قضیه رو نداشت؛ از نامزدی شون مدت زیادی نمی گذشت و علاقه شدید هم به همدیگه داشتن.

قرار بود بعداز برگشت سعید از جبهه، برن دنبال مقدمات عروسی شون؛ آخرسر گفتن موضوع به نامزد سعید بردوش من گذاشته شد که تحت شرایط سختی صورت گفت و زمان تشییع جنازه ایشون فرا رسید.

اون روز ما رفتیم ماشین پدر بزرگوار شهیدان «مافی» رو امانت گرفته و اون رو مثل ماشین عروس  تزئین کردیم و از جلوی تشییع کنندگان پیکر شهید سعید قنبری حرکت دادیم.

نوشته هایی روی ماشین نصب شده بود که توجه همه رو به خود جلب می کرد، از جمله: «مهمون عروسی ام، مهدی صاحب الزمان(عج)، نقل عروسی ام رگبار گلوله ها، اسلحه، دسته گل دامادی ام و حجله دامادی ام، سنگر من!» این تصویری از همون تشییع به یاد ماندنیه.

«عبدالحسین قنبری»، به تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۴۱، در شهر قزوین به دنیا اومد و در ۱۸ بهمن ۱۳۶۱، خلعت شهادت پوشید؛ برادرش مجید هم به شهادت رسیده؛ داداش کوچیک ترش مجید هم، ۳ سال بعد به دیدار داداش شتافت.

بازنشر باشگاه خبرنگاران