عمومی

به سرقت رفتن یاقوت هشت میلیارد تومانی در مشهد

اعضای باندی که تحت پوشش کارشناس سنگای عتیقه به خونه یه شهروند مشهدی رفته و یاقوت ۸۱ قیراطی اونو به ارزش هشت میلیارد تومن سرقت کرده بودن، تحت تعقیب قرار گرفتن.

به سرقت رفتن یاقوت هشت میلیارد تومانی در مشهد

به گزارش «جام جم»، رسیدگی به این پرونده اوایل آبان امسال به دنبال شکایت فردی از چهار مرد به اتهام سرقت یه عدد یاقوت عتیقه در دستور پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت.

شاکی به پلیس گفت: چند سال پیش یه یاقوت عتیقه ۸۱ قیراطی به من ارث رسید و اونو در گاوصندوق نگهداری می کردم. هفته گذشته مرد ناشناس ای که خود رو کارشناس و خریدار اشیای عتیقه معرفی می کرد،چند بار با تلفن همراهم تماس گرفت و خواست تا یاقوت عتیقه راببیند.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: کارشناس عتیقه ادعا کرد اگه اصل بودن یاقوت رو تایید کنه، اونو به قیمت کلان ازم می خره.

سرقت یاقوت ۸۱ قیراطی

شاکی با اشاره به ماجرای سرقت گفت: پس از چند بار گفت و گو با اون مرد، روز حادثه اون همراه سه مرد به خونه ام اومدن. من هم یاقوت عتیقه رو به اونا نشون دادم. ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: همراهان مرد خریدار پس از مشاهده یاقوت خونه رو ترک کردن.

ایشون اضافه کرد: من و مرد خریدار به حیاط خونه رفتیم تا اون در زیر نور آفتاب درخشش یاقوت رو ببینه. اما دقایقی بعد مرد خریدار منو هل داد و از خونه فرار کرد. من در همین موقع به دنبالش رفتم ولی اون با همدستانش با یه خودرو متواری شدن.

به دنبال این سرقت، چهره نگاری رایانه ای از چهار دزد فراری انجام و تحقیقات واسه دستگیری اونا شروع شد تا این که پس از چند روز با سرنخایی که در این رابطه به دست اومد یکی از متهمان فراری در جنوب شهر مشهد شناسایی و دستگیر شد.

اعتراف اولین دزد

متهم با انتقال به پلیس آگاهی خراسان رضوی در بازجویی گفت: من و سه نفر از همدستانم ـ که متواری اندـ یه چند وقت پیش اطلاع پیدا کردیم مرد شاکی یه یاقوت عتیقه در خونه اش نگهداری می کنه. ما هم نقشه سرقت اونو کشیدیم. متهم اضافه کرد: یکی از اعضای باند با معرفی خود به عنوان کارشناس اشیای عتیقه، شاکی رو فریب داد و اعتمادش رو جلب کرد تا با ایشون معامله کنه.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: ما پس از حضور در خونه مالباخته و دیدن یاقوت عتیقه خونه شاکی رو ترک کردیم تا سرکرده باند بر سر قیمت اون با فروشنده به توافق برسه که اونم با هل دادن شاکی یاقوت رو دزدید و همه متواری شدیم.

متهم اضافه کرد: همدستانم می خوان یاقوت عتیقه رو بفروشن و اونو از کشور خارج کنن.

دستگیری سارقان یکی پس از دیگری

به دنبال اعتراف مرد متهم، همدستان اون تحت تعقیب قرار گرفتن تا این که اوایل همین هفته یکی از متهمان تو تهران شناسایی و دستگیر شد.

متهم در بازجویی گفت که در اجرای نقشه سرقت نقش داشته و یاقوت در اختیار سرکرده بانده تا اونو در شهرستان کرج بفروشه.

اینطوری سرکرده باند دو روز پیش دستگیر و در بازرسی از ایشون یاقوت ۸۱ قیراطی کشف و ضبط شد.

پس گزارش، یاقوت دزدیده شده تحویل مالباخته شد و متهمان با هماهنگی قضایی روونه زندان مشهد شدن. تحقیقات تکمیلی از اونا واسه دستگیری دیگر اعضای فراری این باند ادامه داره.

کارشناسان سنگ شناسی هم پس از بررسی یاقوت عتیقه، اصل بودن اونو تایید و عنوان کردن این یاقوت هشت میلیارد تومن ارزش داره.

جام جم حوادث