عمومی

به زودی سرعت اینترنت ایران ۱۰۰ برابر می شود!

به زودی سرعت اینترنت ایران 100 برابر می شه!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش صد برابری پهنای باند اینترنت با هزینه یه ودو دهم میلیاردلار تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست خبر داد . . !

به نقل از واحد مرکزی خبر، رضا تقی پور در حاشیه هیات دولت با اشاره به برنامه پنجم پیشرفت گفت: احکام خوبی در این برنامه در بخش فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده که برنامه ریزیهای اجرایی ان اغاز شده.

ایشون اضافه کرد: در کمیته های جور واجور به همه دستگاه های اجرایی موضوع تغییر در فناوری اطلاعات ابلاغ شده که از این دید، کشور با یه جهش روبرو هستش.

وزیر ارتباطات در مورد انقلاب در بخش اینترنت گفت: برنامه ما رسوندن فیبر نوری به درب منازل و مراکز کسب وکاره که مجوز کلی این طرح رو از دولت گرفتیم.

تقی پور اضافه کرد: در حال برنامه ریزی این طرح هستیم تا کنسرسیومی کار اجرایی این طرح رو شروع کنه.

ایشون گفت: با اجرای این طرح دست کم ۱۰۰ برابر پهنای باند الان اینترنت واسه هر کاربر داریم.

تقی پور اضافه کرد: با شروع کارای اجرایی این طرح، حدود ۱۸ ماه واسه پایانی کردن ان وقت لازمه که با امید به اینکه ظرف دو الی سه ماه اینده کلید این کار زده شه.

ایشون گفت: با اجرای این طرح، پهنای باند به بیشتر از ۸ و ۱۲ مگابایت بر ثانیه و یا به هر اندازه که درخواست شه، در اختیار همه قرار میدیم.

وزیر ارتباطات در جواب به اینکه نام این تغییر رو چی می شه گذاشت اضافه کرد: به تعبیری با در نظر گرفتن اینکه دولت دهم اولین دولت الکترونیکی نامیده شده، این طرح رو میشه آماده سازی بسترهای این دولت هستیم.

تقی پور گفت: با اجرای این طرح همه خدمات دولت در این شبکه بزرگ و با ظرفیت بالای مخابراتی جریان پیدا میکنه.

 

جمع آوری: آلامتو