عمومی

به رژیم­های غذایی چقدر اعتماد دارید؟

در مورد اثر رژیم­های غذایی بر­روی سلامت و بهبود تناسب اندام افراد بحث­­های زیادی در بین کارشناسان تغذیه و علوم پزشکی صورت گرفته. اما نکته­ی اساسی این جا هستش که پر طاقت و سمج ­ترین مخالف رژیم لاغری و یا چاقی هم اون رو به طور کل رد نمی­ کنه، بلکه دلیل مخالفت این افراد فقطً برنامه ­های غذایی غیر­کارشناسانه و غیر­اصولیه، که سلامت شخص استفاده ­کننده رو به بازی می­ گیرند. شخصی که نعمت زندگی رو به دست کسائی می ­سپارد که بدون هیچ علم و تخصصی و فقط با اعتبار کاذب دور و بری ها، مبادرت به ارائه­ برنامه­ی غذایی «به اصطلاح!» حرفه­ای می­کنن، نباید هم به دنبال مشاهده تغییرات مثبت در شاخص سلامت و تناسب اندام خود باشن. این رژیم­ها عموماً با اسمای جور واجور و گاه ها عجیب، به صورت رایگان و در کنار چند نکته­ به درد بخور سلامتی که صحت اون ­ها هم مورد بحثه، در اختیار کاربران اینترنت قرار می ­گیرند، بدون این که ارائه ­دهندگان کم مسئولیتی در قبال این عزیزان تقبل کنن.

وابستگی سلامت فرد به آگاهی

مردم هر کشوری مثل در حال پیشرفت و یا پیشرفت­یافته، به سلامت، نشاط، تندرستی و زندگی سالم احتیاج دارن. این خود دلیل پیشرفت روز افزون علوم مربوط به سلامت جامعه مانند علوم پزشکی، علوم تغذیه و علوم تمرینات ورزشی به حساب می­رود. اگه طیف بزرگی از اقشار جامعه حتی افراد ساکن در مناطق محروم و دور ­افتاده، در مورد راه حل ­های مراقبت از سلامت و بهداشت فردی و چگونگی سالم زیستن اطلاعات کافی نداشته­ باشن، شاخصه­ی سلامت در اون کشور به سمت وضعیتی ناجور و حتی بحرانی حرکت خواهد ­کرد. با وجود تلاش بی چشم­داشت پزشکان و متخصصین در اطلاع رسانی به هم­ وطنان خود، همیشه عده­ای سود­جو هم به چشم می ­خورند که با فریب افکار عمومی تلاش در پیشبرد منافع شخصی خود دارن و ذره ای به سلامت مردم اهمیت نمی ­بدن. در این وضعیت اتفاقاتی چون ضایع و خیت ­شدن کارشناسان مجرب، آسیب به وجهه ­ی این زمینه­ علمی، و مهم ­تر از همه در خطر قرار­ گرفتن سلامت شهروندان رخ خواهد­ داد.

تناسب اندام رویاست یا هدفی تحقق پذیر؟

واسه زندگی سالم و داشتن یه روحیه­ی مثبت در انجام فعالیت ­های روزانه، تناسب اندام از پیش ­شرط­ های اساسی عنوان می­شه. درسته که اندام ایده­آل و متناسب به یه ویژگی برجسته در جامعه­ی مدرن تبدیل شده­­است، اما تناسب اندام فقط به بدن ­های بزرگ و هیکل ­های حجیم مانند بدنسازان حرفه­ای محدود نمی شه. البته تناسب اندام در زندگی روزمره­ شلوغ و ماشینی امروز کار خیلی آسونی هم نخواد ­بود. واقعا بدون به کار گیری راهنمایی ­های افراد متخصص و کارشناسان علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، رسیدن به نتیجه­ی دلخواه آدما به سختی ممکن می شه. اگر اضافه وزن دارین، می­ بایست با یه گروه متخصص مشورت کرده و بر­پایه پیشنهاد­ های اون­ ها سبک زندگی خود رو تغییر بدید. این تغییر روش­ زندگی روزمره، شامل ترک بعضی عادات غذایی و ورزش به روش اصولی و علمی می­ شه.

تغذیه سالم چیجوری تعریف می­شه؟

«درست خوردن غذا در کنار مصرف مواد غذایی درست و سالم، اون­ هم با ترتیبی منطقی و دارای توازن.» این تعریفی ساده و کامل واسه تغذیه سالم و سلامت عنوان شده. وقتی قراره یه برنامه­ ی غذایی خاص رو دنبال کنین، منظور این نیس که فقط از خوردن تعدادی ماده­­ ی غذایی دوری کنین. بلکه باید در مصرف غذا ­ها میونه روی به خرج داده، و اصول تناسب، تنوع و تعادل رو که بوسیله متخصص تغذیه­ ی شما در نظر گرفته شده رو رعایت کنین. دلیل نا­موثر بودن رژیم­ های غذایی که در اینترنت در دسترس هستن، اینه که ترکیب ­بندی مواد غذایی در کنار ساعت مصرف و بر مبنای فیزیولوژی بدنی آدما به اندازه ای متنوعه، که نمی ­توان یه نسخه ­ی واحد رو واسه همه تجویز کرد. بلکه نیازه تا با بررسی دقیق و علمی ویژگی ­های شخص، برنامه­ای منحصر به فرد واسه اون تدوین شه.

کاملا معلومه که خوراکی ­های چرب مانند فست ­فود­ها و غذا­های سرخ کردنی محدود می ­شن، و مواد مغذی ­تر مثل میوه­ها و سبزیجات درصد بیشتری رو از سبد غذایی روزانه­ی شما تصرف خواهند ­کرد. هنر یه کارشناس علم تغذیه در طراحی برنامه­ ی دقیق و مناسب با سلایق متقاضیه، چون هر شخص نیاز­ها و چیزهای مورد علاقه متفاوتی داره و منحصر به فرد بودن برنامه ­ی غذایی واسه ایشون، بیشتر از تضمین ­های پوچ و واهی در مورد کاهش وزن ۳۰ درصدی تنها تو یه ماه(!) اهمیت پیدا می ­کنه.

فیت کلاب؛ خارج از چارچوب بیاندیش

حتما شما هم با ما موافق هستین که همه مشکلات گفته شده در بخش­ ی سلامت، حضور یه گروه متخصص که ارتقای فرهنگ و علم مردم رو به سود بیاری­ ترجیح بده یه نیاز مبرم و اساسیه. «فیت کلاب» برند تجاری موسسه ­ی فرهنگ سازان سلامت آروانه، که با تشکیل یه تیم حرفه ­ای از کارشناسان با­تجربه و خوش­ نام علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، تلاش کرده تا اعتماد از دست رفته­ ی هم ­میهنان عزیز نسبت به راه حل ­های سلامت جسم و تناسب اندام رو باز یابد. از خدمات مجموعه فیت کلاب می­توان ارائه برنامه­ی غذایی شامل رژیم غذایی دقیق، اصولی و منحصر به فرد رو مثال زد که به طور کامل متناسب با هدف تناسب ­جو طراحی می­شه. ورزشکاران هم قادر ­ان تا واسه یه ­بار هم که شده، از برنامه ­ها­­ی تمرینات ورزشی غیر علمی و بی­ حاصل که تنها وقت­ شون رو هدر میدن دست کشیده، و تناسب اندام رو اصولی و حرفه­ ای دنبال کنن.

در فیت کلاب طراحی برنامه ­ها به صورت حضوری صورت می ­گیرد، و اونقدر ­چه فرد تقاضا کننده شرایط حضور در موسسه رو نداشته ­باشه، با دریافت اطلاعات کافی از ایشون برنامه­ی خاص­ای بوسیله کارشناسان آماده شده و به شکل نسخه­ الکترونیکی ارسال می­شه.  از راه سایت فیت کلاب می تونین برنامه غذایی خاص­ خود رو دریافت کرده، و یا نوبت مراجعه­ی حضوری رو خیلی راحت مشخص کنین. ویژگی برتر و جدا­کننده­ فیت کلاب نسبت به مجموعه ­های دیگه، پشتیبانی آنلاین و همیشگی کارشناسان از شماس. متخصصین فیت کلاب فرد تقاضا کننده رو پس از دریافت برنامه، چه تمرینی و چه غذایی، رها نکرده و تا رسیدن ایشون به نتیجه­ دلخواهش یعنی تناسب اندام، با روش علمی و بدون مشکلات جانبی در کنار ایشون هستن.

 

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم