عمومی

به تورهای لاکچری توریستان راحت سفر کنید

اینجا ۳ کشور رو میخوایم بررسی کنیم که به چه علتی باعث انتخاب توریستان شده هم اینکه بررسی قیمتای لحظه آخری تورها، اما اولین توری که باعث انتخاب توریستان می شه:

تور برزیل

«برزیل رو حتما ببینین».

تور برزیل

من به شما ۱۰ دلیل عالی میدم که باید برزیل رو ببینین.

شماره یه: ساحلای برزیلی

با بیشتر از ۲۰۰۰ ساحل که در امتداد خط ساحلی برزیل قرار داره و با بیشتر از ۱۰۰۰ جزیره در اقیانوس اطلس که واسه کشور برزیله، رفتن به شهرهای ساحلی در تور برزیل به طور کامل واجبه. درحالیکه خیلی از اونا پرجمعیت هستن، و خیلی از اونا پناهگاهای زیست محیطی هستن.

شماره دو: عجایب طبیعی

رودخانه آمازون و جنگلای بارانی و آبشار ایگواسو معروف ترین جاذبه های طبیعی در کشور برزیله که دارای ۶۲ پارک ملی و صدها گونه حفاظت شده.

برزیل به تعداد و تنوع حیات وحش خود، بسیار افتخار می کنه. این نتیجۀ نیاز فوری به حفظ گنجینه های طبیعی در خطر بوده و الهام بخش افزایش اکوتوریسما و فعالیتای مسافرتیه. این تلاش در جهت حفاظت از عجایب و زیباییای طبیعی برزیل، باعث می شه که مسافران بیشتری به برزیل سفر کنن و از اون لذت ببرن و همین طور هم بتونن از این منابع واسه جوامع محلی خودشون هم حفاظت کنن.

شماره سه: شهرهای کوچیک و بزرگ

با وجود تموم جنبه های بحث برانگیز بازیای المپیک ۲۰۱۶ برزیل، این بازیا باعث شد که تغییراتی مهم و کلی در جهت بهتر شدن زیرساختای شهرهای میزبان بازیا، اعمال شه. خیلی از سرمایه گذاران محلی و بین المللی با ایجاد جاذبه های فرهنگی جدید، هتلا، رستورانا و خیلی چیزای دیگه در این شهرها سرمایه گذاری کرده و به رشد اقتصادی اونا کمک کردن.

شماره چهار: مردم و فرهنگ برزیلی

واسه صدها سال، فرهنگ برزیل با فرهنگای قومی و فرهنگی بسیار متفاوت ساخته شده. ترکیبی عجیب از تنوع در فرهنگه که منتهی به جشنا و سنتای به طور کامل برزیلی مانند bossa nova، capoeira و yellow soccer jersey شده.

مثلا، واسه افراد باقیمونده بومی و هم اینکه برزیلای آفریقایی که دوباره هویت خود رو از راه فرهنگ غنی خود تأیید می کنن، تصمیمات شدید فرهنگی هم برقراره.

با این تنوع فرهنگی زیاد، میشه گفت آدمایی که برزیل رو ایجاد کردن، با مسافران خارجی در تور برزیل بسیار دوستانه رفتار می کنن.

شماره پنج: جشنا و رویدادها

بله، در برزیل کارناوال زیاده. و به این خاطره که این جشنا در سرتاسر کشور برگزار می شه و شهرهای کوچیک تر و رو به پیشرفت هم به خاطر جشنا و کارناوالای محلی خودشون روز به روز توجه بیشتری رو به خودشون در کنار جشنای اصلی مثل Rio، Salvador، Recife و Olinda می کنن.

لطفا واسه مشاهده تورهای لحظه آخری استرالیا روی لینک تور برزیل کلیک کنین.

شماره شش: غذاهای برزیلی

کباب برزیلی از رستورانای باشکوه در سراسر جهان، توجه جهانی رو به خود جلب کرده. به ایالت ریو گرانده جنوبی برزیل برید و طعم واقعی باربیکیو برزیلی که روی آتشه رو به طور کامل بچشید.

شماره هفت: آب و هوای مسافرتی

در برزیل، اگه در زمان مناسب سفر کنین، شانس خود رو واسه پیدا کردن یه مکان که آسمون اون آبیه و درجه گرما معتدل هوا باعث می شه که شما بیرون رفتن رو بیشتر دوست داشته باشین.

شماره هشت: هتلا و Pousadas برزیلی

انتخاب مکان واسه اقامت می تونه رقابت برانگیز باشه، اما فقط به خاطر این که گزینه های بسیار زیادی هست.

واقعا، بعضی از این مکانای اقامتی خودشون یه مقصد گردشگری هستن، مانند کلبه های جنگلای بارانی و Pousadas جذاب.

شماره نه: گردشگری یه اولویت واسه برزیله

وزارت گردشگری و حکومت ایالتی برزیل در شهرهای بزرگ و کوچیک خود سرمایه گذاری کردن، تا گردشگری و ورود توریستا به این مناطق بدون هیچ سختی ای کامل انجام بگیره. این به معنی جاده های بهتر، مشاغل بیشتر، بهبود زندگی اجتماعی و خیلی از امتیازات دیگه تبدیل می شه که برزیل رو به مقصد بسیار مطلوب تبدیل می کنه.

شماره ده: دروازه ای به جنوب امریکا

برزیل همسایگان عالی داره. برزیل رو تبدیل به مرکز اصلی واسه دیدن بعضی از بزرگترین جاذبه های آمریکای جنوبی در آرژانتین، پرو و بسیاری دیگه کنین!

——————————————–

تور استرالیا

«استرالیا بهترین مکان واسه کشفه.»

تور استرالیا

اگه شما در حال برنامه ریزی واسه رفتن به یه مکان نامعلوم، هیجان انگیز و بسیار دیدنی هستین و می خواین واسه تعطیلات خود به همین جایی برید، تور استرالیا رو امتحان کنین.

ما اینجا تلاش می کنیم که اطلاعات، دانستیا و حقایقای بسیار باحال درباره استرالیا به شما بدیم، تا به طور کامل بدونین به چه جایی می خواین سفر کنین! اگه می خواین درباره هتلا، غذاها و یا جاذبه های محلی این سرزمین پهناور بیشتر بدونین، با ما همراه باشین…

روش زندگی آسی / آزی / Aussie واقعا حسادت برانگیزه و اینطور تنوعی واقعا باعث می شه، در استرالیا واسه هر سلیقه و تفکری چیزی واسه سرگرمی و لذت باشه. این کشور پهناور، بزرگترین کشور-جزیره دنیا و ششمین کشور از دید جمعیت در دنیاس. خیلی از شماها، پهناوری این کشور رو دست کم می گیرین و حتی نمی دونین که بین شهرهای مدرن و پر جمعیت اون چقدر فاصله س. آب و هوای جور واجور اون از گرمسیری تا مناطق دور افتاده بسیار خشک که در بین این دو آب و هوا، شما همه جور پوشش طبیعی رو می بینین.

همون قدر که به خاطر سواحل بکر و طبیعی عالی، جزایر گرمسیری و بیابانای بسیار خشک اش مشهوره، به خاطر شهرهایش هم بسیار در جهان شناخته شده، که هر کدوم به خاطر هویت و فرهنگ منحصر بفرد اون هستش. تور استرالیا باید در لیست کشورای مورد علاقه واسه دیدار از اون، واسه خیلی از توریستا باشه.

لطفا واسه مشاهده تورهای لحظه آخری استرالیا روی لینک  کلیک کنین.

واسه شروع، یه ایالت رو انتخاب کنین و یا از یکی از تجربه های مسافران قبل و یا حتی یه مقصد محبوب رو امتحان کنین. حتی می تونین از یه نقشه استفاده کنین تا متوجه بشین کجا رو در این کشور دوست دارین، بازدید کنین.

کوئینزلند (Queensland آب و هوای گرمسیری عجیبی با سواحل عجیب و جنگلای بارانی سرسبز داره. اگه شما به دنبال یه آب و هوای گرم یا یه جزیره گرمسیری هستین، پس دیواره مرجانی Queensland در بالای لیست شما باید قرار گیرد.

نیو ساوت ولز (New South Wales)، دارای مقاصد عجیب ساحلی و بعضی از شهرهای معروف دور افتاده که واقعا ارزش بازدید رو دارن. البته سیدنی محلی بسیار عالی واسه زندگی شبونه یا Night Life و خریدهای بسیار دوست داشتنیه.

ویکتوریا (Victoria پایتخت فرهنگی استرالیا، که یکی از بهترینای غذا و نوشیدنیه که منظره های بسیار منحصر بفردی داره.

ملبورن (Melbourneیه شهر فوق العاده چند فرهنگیه.

جنوب استرالیا، به خاطر تاکستان و نوشیدنی هاش معروفه و بسیار مکانی عالی واسه ریلکس کردن با یه فرهنگ بسیار پر باره. آدلاید (Adelaide)، که بیشتر به عنوان شهر فستیوالا می شناسن که چندین فرهنگ جور واجور در خودش داره که باعث می شه، از نظر منوی غذایی بسیار مهیج باشه.

تاسمانی (Tasmania این شهر که می تونه جانشین بسیار خوبی واسه زندگی شهری با فرهنگ با ارزش و قوی خود و بعضی از مناطق حیات وحش بکر و طبیعی که هیچ انسانی در اونجا ساکن نشده و نتواسته اونجا رو رام کنه، باشه. Tassie (لقب تاسمانی) مکانی بسیار عالی و آرومه، که واسه فرار از هیاهوی شهرهای بزرگ بسیار عالیه.

غرب استرالیا، که یه مقصد عالی از سواحل بکر و طبیعی و بیابانای دور افتاده. این بخش از استرالیا به خاطر گلای وحشی اش و منطقه رودخانه Margaret، شناخته شده باید در لیست کشف و اکتشافات شما قرار گیرد.

قلمروهای شمالی استرالیا هم واقعا یه تجربه عالی واسه دیدن مکانای دور افتاده و سرزمینای فوق العاده عجیبه. فرصت کشف «آخرین حد – Top End» رو اصلا از دست ندین، اینجا جاییه که شما فوق العاده ترین مناظر مثل Katherine Gorge، Kakadu، Olgas و صد البته Uluru ظاهری رو می بینید.

قلمرو پایتخت استرالیایی و کانبرا خونه مجلس و خیلی از گنجینه های ملی از راه گالریا، موزه ها و جاذبه های فرهنگیه. غذاهای بسیار خوشمزه ای در بازارها و رستورانا در انتظار شما هستش.

————————————-

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی

«به آفریقای جادویی سفر کنین!»

با سافاریا، کوه ها، ساحل ناتموم، و شهرهایی مانند کیپ تاون، آفریقای جنوبی مکان جادوییه که هیچ مسافری نمی تونه به اشتباه بره! به عنوان یه backpacker، این کشور محل خوبی واسه یه مسافرت ارزانه (به لطف یه پول بسیار ضعیف)، فرصتای زیادی واسه کار و خیلی از فعالیتای ماجراجویی هست که شما رو مشغول می کنه. درسته که آفریقای جنوبی کشوری با سطح بالایی از فساد و جرم و جنایتکاری نیس (ولی بازم باید حواستون به وسایلاتون باشه)، اما تاریخ غنی کشور، زیبایی طبیعی و فرهنگ بین المللی اون رو به عنوان یکی از توریستی ترین مقاصد در سرتاسر جهان معرفی کرده. آفریقای جنوبی، کشوریه که همیشه آرزو می کنم بیشتر در اونجا بمونم. این راهنما واسه سفر به آفریقای جنوبی می تونه به شما در برنامه ریزی یه سفر باحال و مناسب کمک کنه.

۵ کاری که حتما باید در آفریقای جنوبی انجام بدین

  1. از کیپ تاون لذت ببرین: کوهستان Table رو بالا برید، باغای گیاه شناسی Kirstenbosch رو کشف کنین، به تماشای اجراکنندگان خیابانی در اسکله V&A برید، از جزیره Robben دیدن کنین، در سواحل بکر برنزه شید، از موزه های جور واجور دیدن کنین، در تورهای تاکستانا شرکت کنین، در ورزشای هیجان انگیز شرکت کنین، یا تو یه بازار خیابانی خرید کنین. کیپ تاون همه اینا رو داره.
  2. درباره گذشته آزار دهنده آپارتاید بدونین: شما نمی تونین مکانی رو بدون دونستن گذشته اون، درک کنین. موزه آپارتاید در ژوهانسبورگ داستان وحشتناک بی عدالتی نژادی در آفریقا رو از راه عکس، فیلم و مستندات رو به شما نشون میده یا از کیپ تاون به جزیره Robben با قایق برید، جایی که نلسون ماندلا ۱۸ سال در این جزیره و در زندان گذرونین، یا Soweto شهری که بوسیله دولت آپارتاید ساخته شده رو بگردین.
  3. به پارک ملی Kruger برید: پارک ملی Kruger بزرگترین، پرطرفدارترین و شلوغترین پارک در آفریقای جنوبیه. این پارک بزرگ با بیشتر از ۲ میلیون هکتار پر از زندگیه. اگه می خواین یه سافاری هیجان انگیز (و کمتر محبوب) رو انجام بدین، از پارک ملی Pilanesberg، پارک ملی Addo، پارک ملی Umfolozi و پارک دریایی St. Lucia دیدن کنین.
  4. رانندگی در جاده باغ: این یکی از مهمترین و اصلی ترین، جاذبه های توریستی تور آفریقای جنوبی است. این راه در امتداد اقیانوس هند از خلیج Mossel تا St Francis گسترش پیدا میکنه. چشم اندازه های قشنگتر و تاکستانای زیبایی در طول این راه هست. سفر تنها چند صد کیلومتره، اما بهتره طی چند روز اون رو طی کنین.
  5. سفری یکروزه به Swaziland: سوازیلند یا Swaziland یکی از مهربون ترین کشورای آفریقاییه. اینجا چندین پارک حفاظت شده بزرگ هست، و اون رو به یه مقصد عالی واسه تماشای حیات وحش تبدیل کرده. مرزها می تونن به خاطر انجام روند عبور از مرز بسیار کنه باشن، پس قبل از رفتن، زمان انتظار خودتون رو در مرز بررسی کنین.

لطفا واسه مشاهده تورهای لحظه آخری استرالیا روی لینک کلیک کنین.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا