عمومی

به این هفت دلیل صبح‌ها زودتر بیدار شوید

به ­نظر می­ رسد صبح­ ها زودتر بیدارشدن از خوابض،سخت­ ترین کار ممکن باشه اما اینکه می­ می گن سحرخیزها سالم و پولدار و باهوش هستن، دلیل داره.پس دیگه کلید تاخیر آلارم ساعت رو نزنین و با دوساعت زودتر بیدار شدن ، از تموم فواید اون بهره ببرین.

۱. هیچوقت استرس دارید

دیر بیدار شدن ، عواقب خطرناکی در بر داره که طی سالیان ، استرس رو افزایش می­ دهد و تهدیدی واسه سلامتی­ تونه.وقتی زیادتر از اندازه می­ خوابید یا صبح ها دیر بیدار می­ شید این پیامدها در انتظارتونه :

* از همون لحظه که بیدار می­ شید ، واسه رفتن به سرکار یا دانشگاه در اضطراب و شتاب هستین.

* از صبحونه صرف نظر می­ کنین چون چاره ای ندارین وقتی رو که بیشتر خوابیده اید جبران کنین.

* تموم کارا و فعالیت های اون روزتون با چند ساعت تاخیر انجام می شه.

* برنامه غذایی­تون دچار اختلال می­ شه.

* دیر به خونه می ­رسید و دیر هم می­ خوابید.

* وقتی واسه خونواده و دوستان­تون دارید.

* احساس کمبود خواب دارید.

* زیاد می­ خوابید و روزبعد هم دیر بیدار میشین.

تا وقتی­که عادت دیر بیدار شدن رو داشته باشین این چرخه بازم ادامه داشته و باعث استرس فیزیکی و ذهنی می­ شه.فقط با دو ساعت زودتر بیدار شدن ،نه فقط این چرخه رو از بین می­ برید بلکه روزتون رو به روش بهتری هم مدیریت می ­کنین.

۲. پرانرژی هستین

در طب سنتی هندی پیشنهاد شده که یه ساعت زودتر از طلوع خورشید بیدار شید تا چرخه بدن­تون با ریتم خورشید هماهنگ شه.گفته­ می­ شه این زمان ، وقتی خوب و نیکه که تغییر و تحولات خاصی در اندازه انرژی بدن رخ می­ دهد و در این هنگام محیط آروم و ساکته. پس ارتعاشات مثبت تولید شده و احساس آرامش بعد از یه خواب خوب رو به شما می­ دهد و اینطوری پرانرژی هستین.

۳. واسه ورزش وقت دارید

خیلی از آدمایی که به­ دلیل دیر بیدار شدن ، تموم روز رو در شتاب و عجله ان از این شاکی هستن که وقتی واسه ورزش کردن ندارن. زود بیدار شدن و ورزش کردن یا تمرین یوگا ، بهترین روش شروع کردن روز و سرحال شدنه.

۴. خوشحال تر هستین

هرچند احساس انرژی و تازگی بعد از ورزش صبح زود خودش به اندازه کافی شما رو در طول روز سرحال نگه می­ داره اما دلایل نشون می­ دهد افراد سحرخیز در کارشون هم احساس مثبت و بیشتری دارن که منتهی به شادی در دراز مدت می­ شه.

۵. خلاق تر هستین

بیشترین خلاقیت در طول روز،صبح هنگامه.مغزتون به­ خوبی استراحت کرده و ارتباطات و مسیرهای عصبی در طول شب بازسازی و شارژ شده ان ، از نظر ذهنی ، شما در صبح متمرکز تر هستین و می­ تونید سریعتر فکر کنین.اگه پیرو قانون “سحرخیز باش تا کامروا باشی” باشین ، نصف کارای مهم­تون درنیمه اول روز انجام می شه.

۶. خواب بهتری دارید

روشنه که اگه صبح­ ها زودتر بیدار شید و فعالیت های روزانه ­تون رو زودتر شروع کنین ، زودتر هم به تختخواب خواهید رفت چون درپایان روز ، زودتر احساس خستگی می کنین ،سریع­تر هم به خواب می­ روید.این یعنی این­که ناخودآگاه برنامه خواب واسه خودتون تنظیم کرده اید که در نتیجه کیفیت خواب تون رو بالا می­ برد.

۷. خطر افسردگی رو کم می کنین

تحقیقات نشون می­ دهد شب زنده دارها , در مقایسه با سحرخیزها سه برابر بیشتر در برابر افسردگی هستن.به گفته محققان ،افکار منفی بیشتر به سراغ شب زنده دارها می­ رود و در نتیجه نگرانی و افسردگی شون بیشتره.اگه دیر بیدار شید هیچ­گاه نمی­ تونید وقتی رو که از دست داده اید جبران کنین و این باعث می­ شه احساس کنین کنترل زندگی­تون رو از دست داده اید.اونایی که دیر بیدار می­ شن همیشه اعتماد بنفس شون ضعیف­تره چون واسه برنامه ریزی بهتر، وقت ندارن.در آخر هیچوقت وقتی که به تختخواب می ­روید احساس رضایت ندارین و این موجب افسردگی می شه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خواب مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *