عمومی

به افراد داغداران آرام بخش ندهید

غم از دست دادن دوستان ، آشنایان یا اقوام ممکنه اونقدر عذاب آور باشه که واسه آروم کردم فرد داغدار به اون قرص آروم بخش بدید اما بهتره بدونین که این کار از نظر و روان پزشکی غلطه…

به افراد داغداران آروم بخش ندین

فرد داغدار باید مراحل عزا و عزاداری که به طور طبیعی شامل بی قراری، بی خوابی، ناراحتی و حتی بعضی وقتا بروز بعضی از علایم افسردگی، خشم و عصبانیت می شه، طی کنه پس نباید با داروهای آروم بخش، امکان عزاداری رو از فردی که عزیزش رو از دست داده، گرفت. تموم هیجان های عزاداری باید به طور طبیعی با رفتن بر سر مزار فرد فوت شده یا یادآوری خاطرات اون در دوران عزا، تخلیه شن. البته دکتر بعضی وقتا واسه ۳-۲ روز و در مواردی که فرد داغدار دچار بی خوابی های شدید شده و این بی خوابی ها واسه اون مشکلی رو به وجود آورده، آروم بخش تجویز می کنه. اما تجویز این آروم بخش ها به صورت موقتی و واسه برگردوندن انرژی از دست رفته فرد سوگواره تا بتونه دوباره مراحل عزا رو طی کنه و اتفاقا مدیریت مراسم عزاداری رو برعهده بگیره.

اگه بی خوابی فرد داغدیده بیشتر از اندازه باشه، دکتر داروهای خواب آور رو تجویز می کنه. در صورتی هم که علایم عزا فردی از علایم طبیعی که همه افراد در روبرو شدن با اینجور مشکلی از خود نشون میدن، خیلی شدیدتر باشه، بهتره دور و بری ها اون رو پیش روان دکتر ببرن تا در صورت ضرورت درمان های موردنیاز انجام شه. وگرنه، به کار گیری داروهای آروم بخش واسه کنترل بی قراری، بی خوابی، خشم، عصبانیت، ناامیدی و بعضی از علایم افسردگی که به طور طبیعی در بیشتر افراد سوگوار پیش میاد، پیشنهاد نمی شه و پیشنهاد ما گذروندن طبیعی مراحل تحمل مرگ عزیزانه.

بازنشر : آلامتو

به نقل از : سلامت

روانشناسی سلامت