عمومی

به استانبول؛ مهد تاریخ، فرهنگ و اقتصاد ترکیه خوش آمدید!

سفر به یکی از جور واجور ترین شهرهای دنیا از دید فرهنگیه، دلیل این مسئله شاید در موقعیت جغرافیایی این شهر مخفی باشه. شاید براتون جالبه که بدونین که این شهر در عین آسیایی بودن اروپاییه! شاید بگید مگه همچین چیزی امکان داره؟ می گیم بله! استانبول واقعا بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و بیشتر تمرکز اقتصادی و جمعیتی اون در بخش اروپاییه. نام این شهر ریشه در نام امپراطور روم کنستانتینوپل داره که اون رو فتح کرده. این شهر پر جمعیت ترین شهر جمهوری ترکیه هستش و واقعا شاهراهی واسه کلیه ارتباطات ترکیه با اروپا و سراسر دنیا هم هست. جمعیت ۹ تا ۱۲ میلیونی استانبول اون رو به یکی از بزرگ ترین شهرهای اروپا هم بدل کرده.

استانبول در واقع آمیزه ای از زیباییای فرهنگی و تاریخی و شکوه و جلال مدرنیته س که با آرامیدن در حاشیه دریای مرمره و دریای سیاه به یکی از جاذبه های گردشگری و قطبای اقتصادی کشور ترکیه بدل شده.

این شهر با بناهای تاریخی، بازارا و مساجد خود رخساره ای از دین اسلام و شکوه قدرت عثمانی در قرون گذشته رو به تصویر میکشه. در عین حال هم با آسمون خراشا و مراکز خرید جذاب و رنگارنگ خود واسه توریستا دلبری می کنه.

mehrparvaz-Istanbul استانبول

جاذبه های طبیعی

این شهر هزار رنگ و نقش با مهمون نوازی مردمش و با گرمایی که در خیابون هاش دیده میشه جانی دوباره به توریستای  خسته اما علاقه مند خود میده. استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود از مواهب طبیعی برخورداره که سالیانه میلیونا گردشگر خارجی و داخلی رو به خود دعوت می کنه.

سواحل قشنگتر و آفتابی استانبول

ترکیه کشوری مدیترانه ایه که از نعمت آفتاب نورانی و زیبایی برخورداره. وجود ساحلای وسیع و تمیز به همراه آفتاب نورانی این شهر رو به محلی واسه انجام تفریحات آبی هیجان انگیز تبدیل می کنه.  یکی از معروف ترین محلا واسه تفریحات آبی در استانبول  WATER GARDENنام داره.

جاذبه های تاریخی

استانبول با سازه های تاریخی و بناهای خود نمایانگر شکوه و عظمت دوران سلطنت پادشاهان عثمانیه. این عظمت خوب در سازه های تاریخی این شهر مشخصه و استانبول رو به یکی از منحصر بفرد ترین شهرهای اروپا از دید قدمت و بناهای تاریخی تبدیل کرده همه ساله گردشگران بسیاری با خرید تور استانبول و واسه دیدن این شهر قشنگتر به اصلاح سفر می کنن ؛ در ادامه به معرفی بعضی از مهم ترین بناهای تاریخی این شهر که بیشتر جزء سازه های اسلامی هم به حساب میان رو توضیح می دیم:

mehrparvaz-Istanbul استانبول

بنای تاریخی ایا صوفیه

بنای ایا صوفیه که فی السابق با نام حقیا صوفیا شناخته می شده بوسیله امپراطور روم باستان جاستینیان در سال ۵۳۶ پس از میلاد مسیح ساخته شده. این بنا تاریخی به پیچیدگی خود استانبول داره و در فهرست میراث تاریخی جهانی به ثبت رسیده. پس از پیروزی عثمانیا این بنا که در اول یه کلیسا بود به مسجد تبدیل شد و امروزه هم به عنوان یه موزه تاریخی پذیرای میلیونا گردشگر شهر عجیب و زیبای استانبوله. ایا صوفیه از نمادهای مهم شهر استانبول در تصویر سازی از این شهره.

مسجد آبی (کبود)

سازه تاریخی مسجد کبود واقعا هدیه ای از معماران بزرگ دربار سلطان احمد اول به شهر استانبوله. این مسجد عجیب با ۶ مناره بزرگ خود نمادی از شکوه سلطنت مسلمانان و پیروزی اونا بر رومیان در استانبوله و ساخت اون حدود ۷ سال طول کشیده. به دلیل معماری داخلی این سازه مذهبی تاریخی  که با کاشیای کبود و فیروزه ای تزیین شده، نام اون رو مسجد آبی گذاشته ان.

کاخ توپکاپی

خود رو آماده کنین تا نصف یه روز کامل رو در این قصر جذاب و هیجان انگیز سپری کنین. توپکاپی واقعا نمادی واسه پیروزی و غلبه سلاطین عثمانی در قرن پانزدهمه که با شکوه و قدرت در شهر استانبول استوار وایس تاده. معماری این بنا با الهام از آموزهای اسلامی و قدرت طلبی پادشاهان عثمانی بسیار پیچیده س و درک زیباییا و شکوه اون کار خیلی سخته.

باسیلیکا سیسترن

یکی از حیرت آورترین جاذبه های استانبول باسیلیکا سیسترنه؛ این کاخ بزرگ که در زیر زمین واقع شده و دارای تالاری بزرگ و منحصر بفرده از تامین کننده های منابع آبی در دوران تسلط رومیان باستان بر استانبول بوده. یکی از جاذبه های این مکان اینه که ستونای اون رو از مواد بازیافتی دوباره ساخته ان. این کاخ فضایی گیرا و باحال داره و بازدید از اون سفر شما به استانبول رو خاص و خاص می کنه.

 استانبول دارای دیدنیای تاریخی و طبیعی زیادیه که همه انا تو یه متن نمی گنجند. در این فرصت تلاش ما بر معرفی مهم ترینا بوده.

اگه می خواین سفری رویایی رو در   رو تجربه کنین با شماره تلفنای ۴۳۶۳۸- ۰۲۱ تماس بگیرین و یا به سایت آژانس مهر پرواز سر بزنین.

www.mehrparvaz.com

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

تور ترکیه تور مسافرتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *