عمومی

بهترین کشورهای دنیا برای بازنشستگی

menاگه دوران کاری خود رو سپری کرده و حالا در آستانه بازنشستگی قرار گرفته اید و تصمیم دارین این دوران رو تو یه کشور خارجی بگذرونین با خوندن این مطلب چندین امکان واسه شما وجود داره. تهران امروزنوشت: دوهفته نامه «فوربس» در این مطلب که تازگیا منتشر کرده کشورهایی رو که بهترین شرایط واسه گذروندن دوران بازنشستگی رو دارن معرفی کرده.

استرالیا

بهترین شهرهای این کشور واسه گذروندن دوران بازنشستگی عبارتند از: «سیدنی»، «ملبورن»، «پرت» و «کانبرا». استرالیا سرزمینی تقریبا همیشه که ناحیه غربی اون رو فلات غربی استرالیا و شرق اون رو رشته کوه های جداکننده تشکیل می دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر اون خشک و خالی از ساکنان است. با این حال استرالیا به عنوان جور واجور ترین کشور دنیا از دید زیست بوم شناخته می شه.

برآورده ها نشون می دهد که «وین»، پایتخت این کشورـ که تصویر بالا گوشه ای از این شهر رو نشون می دهد ـ بالاترین کیفیت زندگی بین شهرهای اروپایی رو به خود اختصاص داده. با این حال هزینه ها در این شهر پایین تر از لندن یا پاریسه. یه آپارتمون یه خوابه در مرکز شهر «وین» با ۷۵۰ یورو ـ ۹۷۳ دلار ـ اجاره داده می شه در حالی که واسه اجاره کردن اینجور آپارتمانی در پاریس باید هزار و ۵۰ یورو ـ هزار و ۳۶۲ دلار ـ پرداخت کرد.

بلژیک

بلژیک دومین کشور اروپاییه که تونسته در رده های بالای این فهرست قرار گیرد. عکسی که بالای این مطلب می ببینن بازار گل در میدون شهر «بروکسل» پایتخت بلژیکه که با قطار تنها ۸۰ دقیقه با پاریس و دو ساعت با لندن فاصله داره و با این حال اندازه زندگی در این شهر بسیار ارزون تر از پایتخت فرانسه و انگلیسه. البته در این کشور مالیات بر ثروت اخذ می شه که تازگیا در فرانسه و انگلستان اخذ می شه.

کاستاریکا

آتیش فشان های بسیار، جنگل های گرمسیری سرسبز، پارک های ملی فراوون، سواحل قشنگتر و گونه های حیوونی جور واجور از «کاستاریکا» کشوری حیرت انگیز ساخته. این کشور هم اینکه از امنیت اجتماعی بالایی هم برخورداره. با این حال باید خودتون رو عادت بدید که صبح ها با سروصدای میمون هایی بیدار شید که در همسایگی شما زندگی می کنن؛ مثل همین میمون بی حال در پارک ملی «مانوئل آنتونیو»!

اکوادور

تصویری که بالای این مطلب می ببینن خیابانی در مرکز شهر «کویتو» رو نشون می دهد. علاوه بر آب و هوای مناسب و مردمانی مهربون، زندگی کردن در اینجور جایی باعث می شه که هزینه زندگی شما دست کم به نصف کم بشه. اگه خیلی به زبون اسپانیایی مسلط نیستین جابه جایی در این کشور واسه شما سخت هستش. علاوه بر این درصد بالای فقر باعث افزایش جرم و جنایت شده و این یکی از معضلات اساسی «اکوادور» است.

فرانسه

تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ میلادی انجام شده نشون می دهد که فرانسه به همراه اسپانیا جزو کشورهاییه که بازنشستگان مهاجر بیشترین اقبال رو به اون دارن. با این حال داشتن یه سوئیت در پاریس واسه شما ۳۲۵ هزار دلار آب می خورد! با این وجود می توان املاکی رو در بعضی مناطق فرانسه یافت که قیمت مناسب تری دارن؛ مثلا در منطقه «دوردوین» که مدت زیادیه محبوبیت بالایی بین خریداران بریتانیایی داره.

هندوستان

تنها اگه در هند خونواده ای داشته باشین یا مدت زیادی رو در هندوستان گذرونده باشین، می تونید بی نظمی عجیب این کشور، از دست دادن شرایط بهداشتی و فاصله طبقاتی فاحش بین فقیر و غنی رو تحمل کنین؛ فاصله ای که ممکنه شما رو در یه جور شوک فرهنگی فرو ببره. با این حال زندگی در هند یعنی کاهش هزینه های زندگی به میزانی قابل توجه و لذت بردن از تصاویری عجیب و غریب مثل «حوا محل» در جی پور