عمومی

بهترین حرکات یوگا برای فوتبالی ها

یوگا واسه فوتبالیا

حرکات یوگا واسه هرکسی قابل اجراست و بسته به شرایط فرد حرکات مختلفی در دسترسه اما یه ورزشکار حرفه ای هم به یوگا نیاز داره؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ واسه بازیکنان فوتبال در هر سطحی، رفتن به کلاسای یوگا واسه بهبود قدرت کارکرد، تعادل، انعطاف پذیری، قدرت، تکنیکای تنفس، مهارتای تجسمی و تمرکز بسیار سودمنده.

حرکات یوگا واسه بازیکنان فوتبال

حرکات یوگای خاصی وجود دارن که نسبت به بقیه مفیدترند؛ اگه وقت زیادی ندارین، این ۵ حرکت برتر رو مورد توجه بذارین.

  1. قیچی دست و پای مخالف

این حرکت واسه گرم کردن مفصل ران، مفصل شونِه و ماهیچه های شکمی و هم اینکه همگام سازی تنفس با حرکت فوق العاده س و واسه حرکات سریع و گول زننده ای که در زمین به اون نیاز دارین خیلی با اهمیته. این حرکت رو به مدت ۲ تا ۴ دقیقه تمرین کنین.

  1. لانژ چرخشی

این حرکت، قدرت پاها رو در بین کشش ماهیچه چهارسر ران و چرخش کمر رو زیاد می کنه. کافیه یه دریافت کننده توپ رو ببینین و متوجه میشین اینکه بتونین واسه گرفتن یه پاس نه خیلی حرفه ای چرخش و دوران کنین، چقدر مهمه.

هم اینکه اجرای زیاد این حرکت کمک می کنه تا تعادل خود رو بهتر حفظ کنین، که می تونه هنگام فرود اومدن از یه دریافت پرشی یا داشتن حضور ذهن واسه پایین اومدن روی پاهای خود در داخل محدوده تعیین شده هم به درد بخوره.

  1. وضعیت پلانک، تغییر از آرنج به زانو

اجرای حرکت پلانک به تنهایی، قدرت انعطاف پذیری شکم و فلکسور ران شما رو زیاد می کنه، اما اضافه کردن تغییر از آرنج به زانو، کرانچ شکم رو عمیق تر می کنه و مفصل مچ رو محکم می سازه (که باید واسه وقتی که بعد از تکل یا دریافت شیرجه ای با مچ به زمین می خورید، محکم باشه.)

داشتن قدرت شکمی بالا، از کمر شما در تموم موقعیتای خطرناک در زمین بازی پشتیبانی انجام میده.

  1. کشش شونِه با سینه رو به پایین

این حرکت یوگا موجب باز شدن کامل عضلات دلتوئید قبلی (جلوی شونِه)، کشش عضلات دوسر بازو، گردن و ستون فقرات می شه. همه اینا واسه دویدن و تغییر راه سریع، واسه جلوگیری و یا انجام دریافت بسیار اهمیت دارن.

  1. قورباغه

این وضعیت یه دیپ طولانیه که واسه ۲۰ دقیقه حفظ می شه و کشاله و ران داخلی رو آزاد می کنه. واسه پیشگیری از وقوع آسیب، عضلات رانای باید واسه انجام توقف یهویی و تغییر راه، آماده باشن. این حرکت هم اینکه اثر بسیاری بر ایمن نگه داشتن زانوها و کاهش بیشتر فشار و کشش از روی زانو داره.

فواید ایستادن روی یه پا واسه تناسب اندام

شکل های جور واجور یوگا

مجله تناسب اندام یوگا