عمومی

بهترین حرکات پیلاتس برای لاغری و کاهش وزن

pilates

اگه واسه ورزش روزانه فضای لازم رو در اختیار ندارین می تونین تو یه فضای کوچیک حرکات پیلاتس رو انجام بدین و از امتیازات عجیب اون بهرمند شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛ پیلاتس فقط واسه عده خاصی نیس، بلکه واسه همه س! حرکات پیلاتس به شما این اجازه رو میده تا با خیال راحت و به طور مؤثر در سطح سرعت مناسبی به سمت تناسب اندام تون حرکت کنین. تمرینات پیلاتس در تقویت عضلات بزرگ و عضلات عمقی بدن نقش زیادی دارن، هم اینکه واسه کمک به وضعیت درست بدن، قدرت هسته مرکزی بدن، عضلات، گردش خون، خواب بهتر و … این لیست که بازم ادامه داره، خوبه. در این مطلب چند حرکت پیلاتس که به بهتر شدن تناسب اندام شما کمک می کنه و می تونین در برنامه روزانه ای که دارین بذارین رو معرفی می کنه.

حرکت اول

به پشت دراز بکشین، بعد پاها رو تا زاویه ۴۵ درجه بالا بیارین و دستا رو کنار بدن بذارین. نگاه شما باید به عضلات شکم باشه. پس از اینکه در این وضعیت قرار گرفتید، با ۵ شماره نفس بکشین و با ۵ شماره هم نفس رو بیرون بدین (دم و بازدم) یعنی نفس کشیدن باید تا ۵ شماره طول بکشین و بیرون دادن نفس هم همینطور، در بین هر شمارش هم دستا رو حدود ۶ سانتی متر به طرف بالا و پایین حرکت بدین یعنی ۱۰ بار دستا باید حرکت داده شن، دستا باید صاف و کشیده باشن.

حرکت دوم

به پشت دراز بکشین و دستا رو کنار بدن بذارین. بعد یه پا رو از زمین جدا کنین و به طرف سقف بکشین، پای دیگه هم به صورت کشیده روی زمین باشه. در این حالت انگشتان پای که بلند کردین رو به حالت کشیده به طرف بالا بذارین، بعد یه دایره ترسیم کنین. ۵ بار تو یه جهت این کار رو انجام بدین، بعد حرکت رو واسه پای دیگه تکرار کنین.

حرکت سوم

pilates 4

به پشت دراز بکشین، دستا رو پشت سر قرار داده و پاها به صورت کشیده باشن. در این وضعیت پای راست رو بالا بیارین و صاف نگه دارین و پای چپ رو هم از زانو خم کنین، بعد با چرخش بدن، زانوی پای چپ و آرنج دست راست رو به هم نزدیک کنین.

در ادامه این حرکت، حرکت پاها و دستا رو بدون توقف تعویض کنین. حرکت پاها مانند حرکت رکاب زدن روی دوچرخه س، پس هر بار که زانو رو به داخل بدن می کشید آرنج مخالف اونو به زانو نزدیک کنین. این حرکت واسه تقویت عضلات عرضی شکم خیلی خوبه. حرکت رو ۱۰ بار تکرار کنین.

حرکت چهارم

pilates 5

روی زانوهاتون بشینید، بعد ساعدها رو با خم کردن آرنج روی زمین بذارین و پاها رو هم مستقیم دراز کنین، پاها باید مقداری از هم فاصله داشته باشن، مانند عدد ۱۱. در این حالت ستون فقرات باید به طور کاملً صاف باشن، شکم رو به داخل بدین و عضلات شکم رو منقبض کنین، در این حالت به مدت ۳۰ ثانیه بمونین. دقت کنین این حرکت عضلات پشت، بازو و شکم رو به کار میگیره و حتی در سلامت قلب و عروق هم نقش داره. در بین انجام حرکت باید نفس عمیق بکشین.

افزایش قد با حرکات کششی ستون فقرات

چیجوری چربی بیشتری بسوزونیم؟

تمرینات ورزشی علم ورزش