عمومی

بهترین حالت خوابیدن چیست؟

sleep-on-your-left-side

به گزارش الامتو و به نقل از ما؛ اگه جزء گروهی هستین که خروپُف می کنین، باردارین و یا می خواین به بدن تون لطفی در راه سلامتی اش کرده باشین، امشب رو به پهلوی چپ بخوابین.

شاید واسه آدمایی که به پشت، روی شکم یا به پهلوی راست می خوابن و یا دایم از یکی از این موقعیتا به دیگری، وضعیت خواب شون رو تغییر میدن، خبر خیلی خوبی نباشه که بگیم بهترین حالت خوابیدن به پهلوی چپه.

بله درسته. همونجوریکه حدس زده این، قراره در مورد خواب صحبت کنیم. شاید اینکه چیجوری می خوابیم به ظاهر کم اهمیت به نظر برسه اما تاثیر زیادی بر سلامتی ما داره.

به پهلوی چپ بخوابیم

براساس گزارشای بدست اومده از دِیلی رِکورد، خوابیدن به پهلوی چپ، کمترین اندازه آسیب به ستون فقرات رو به همراه داره.

اگه عادت دارین که دایم به پشت بخوابین، بدونین که به باسن و کمر خود فشار زیادی رو وارد می کنین.

اگه هم جزء گروهی هستین که روی شکم و به سمت روبروی بدن تون می خوابید، این کار می تونه باعث درد در ناحیه گردن و بخشای پایینی کمرتون شه.

اما اگه به پهلوی چپ می خوابید بدونین که یه سری از اتفاقات خوب رو واسه سلامتی خود میسازید. با این کار هم فشار کمتری به غدد لنفاوی تون وارد می شه و هم قلب و طحال تون در بهترین وضعیت ممکن قرار میگیره. با خوابیدن بر پهلوی چپ به جریان طبیعی مایع لنف کمک می کنین و از ازدحام اون جلوگیری به عمل میارید.

خوابیدن به سمت چپ بدن دلیل می شه که بهتر تنفس کنین و خصوصا اگه موقع خواب نمی تونین خوب نفس بکشین، راه حل مناسبی واسه تون به حساب میاد.

همسرتون در خواب خُروپف می کنه؟

بدونین که اگه اون رو راضی کنین که به پهلوی چپش بخوابه، اون وقت، جریان تنفس اون بهتر شده و کمتر هم خُروپف می کنه.

از دلایلی که می تونه به تنفس بهتر شما کمک کنه اینه که با خوابیدن به سمت چپ بدن تون، جریان هوا بهتر در شش ها به حرکت در میاد و از حرکت زبون به سمت گلو جلوگیری شده و در نتیجه راه تنفس باز می مونه.

اگه از سوزش معده رنج می برید، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می شه، نشونه های آزارتر دهنده حاصل از رفلکسای اسیدی کاهش پیدا کنه.

باردارین؟

به زنائی که در انتظار مادر شدن هستن پیشنهاد می شه که روی سمت چپ بدن شون بخوابن. این کار دلیل می شه که جریان خون موقع خواب بهتر در بدن به حرکت ادامه بده.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

بازنشر خواب ما