عمومی

بهترین جاهای دیدنی کشور عمان

در لبه شبه جزیره عربستان، می تونین عمان رو پیدا کنین. این مکان بیشتر از راه مسافران و بازدید کنندگان ندیده گرفته می شه اما یکی از مقاصد عجیب و غریبی است که با جاذبه های توریستی باورنکردنی و شهرهای قشنگتر پر شده.

پایتخت مسقط محبوب ترین مقاصدیه که در این ناحیه پیدا میشه اما فقط بخشی از زیباییای عمان در این بخش به تصویر کشیده شده. اگه به دنبال مناظر قشنگتر و چشم نواز هستین، دوست دارین رشته کوه های عالی رو ببینین، به دنبال قلعه های تاریخی و سواحل گرم می گردید، پس سری به عمان بزنین.

در این مقاله می خوایم مرور خلاصه بر بهترین مکانای موجود در عمان داشته باشیم.

  1. Misfat al Abryeen:

با اینکه شهرهای بزرگ تر در عمان ظاهر معاصری دارن، روستاهای کوچیک تری مثل Misfat al Abryeen به شما کمک می کنه جو سنتی این کشور رو خوب درک کنین. این روستای کوهی از ساختمونای سنگی با سایه نارنجی و قهوه ای رنگ تشکیل شده و بیشتر مثل روستاهای کوهی در ایتالیاست. با این وجود، این داهات نمونه عالی و عجیبی از زندگی کوهی در عمان حساب می شه.

جاده های عمیقی که به کوه می رسه بسیار دیدنیه. هم اینکه می تونین در میان ساختمونا قدم بزنین و درختان موز رو تشویق کنین و از سرسبزی موجود لذت ببرین.یه برج نگهبانی باستانی در بالای این داهات قرار داره که می تونین از اون دیدن کنین.

  1. جزایر مصیره:

مناطق دیدنی عمان,جزایر مصیره-masirah_island

در کنار سواحل عمان جزیره ای با نام جزیره مصیره قرار داره که یه مقصد منحصر به فرد واسه مسافران و بازدید کنندگانیه که به دنبال خورشید، ساحل، حیات وحش و تاریخ می گردن.

جزیره مصیره میزبان حال و هوای عمانیه اما شهرهای اون تقریبا کوچکه. این موضوع معنیش اینه که جمعیت بسیار کمی در اون هست و میشه نقاط زیادی رو با برنامه ریزی درست مورد جستجو قرار داد. قایقای معمولی در دسترس افراد قرار داره و اونا رو به مقصد میرسونه.

در جزیره مصیره(Masirah Island) سرگرمیای موجود در برگیرنده شنا، بررسی کشتیای غرق شده در کنار ساحل و تماشای ۳۰۰۰۰ لاک پشتیه که هرساله به هنگام فصل تولید مثل ظاهر می شن.

  1. بهلاء(Bahla):

یکی دیگه از مقاصد قشنگتر و باورنکردنی در عمان شهری با نام بهلاست که در شمال عمان واقع شده. بهلاء یه جور واحه در بیابانه و قرن هاست که نقطه توقف مسافران حساب می شه. بهلاء تنها ۴۰ کیلومتر از Nizwa فاصله داره و دارای یه قلعه تاریخی و دیدنیه.

قدمت قلعه بهلاء به قرن سیزدهم برمیگرده. علاوه بر جستجو قلعه بهلاء می تونین دیوارای شهر رو هم مورد جستجو بذارین که از خشت خام ساخته شده و حدود ۷ مایل طول داره. اگه قصد خرید سوغات رو دارین،بهلاء به خاطر وجود طیف بزرگی از سفالای محلی مشهوره.

  1. Salalah:

مناطق دیدنی عمان,7-salalah

در جنوب عمان شهری به نام صلاله قرار داره که مقصد شناخته شده ایه که با عنوان دومین شهر مسقط در میان افراد مشهوره. صلاله امروزه به خاطر اینکه سرزمین آب و اجدادی سلطان قابوسه مشهور شده.

وقتی که از صلاله بازدید می کنین، می تونین کاخ قابوس رو تشویق کنین و معماری قدیمی در شهر قدیمی که با نام Haffa شناخته شده رو مورد بازدید بذارین. وقتی که از سایت باستان شناسی Al Baleed دیدن می کنین تاریخ غنی این شهر رو هم تجسم کنین.

صلاله به خاطر تجارت کندر بسیار مشهوره. بخاطر این وقتی که به این ناحیه سفر می کنین خرید کندر رو یادتون نره. از ماه ژوئن تا آگوست، ابرهای موسمی از هند بارندگیای ثابتی رو به این ناحیه می آورد. بخاطر این ناحیه ساحلی در دور و بر صلاله به یه واحه سبز با آبشارها فصلی و جریان تبدیل شده.

  1. Jebel Akhdar:

مناطق دیدنی عمان,6-jebel_akhdar

Jebel Akhdar(جبل اخضر) رو میشه با عنوان کوه سبز ترجمه کرد. این بخش یه تیکه از کوه های ال هاجره. انتظار نداشته باشین کوه های سنتی رو در این ناحیه ببینین.

ناحیه Jebel Akhdar بیشتر سنگ آهکه و در برگیرنده نقاط بلندیه که در کل کشور عمان بی نظیره. با اینکه این ناحیه با جنگلای سرسبز پوشونده نشده اما ارتفاعات بلند اون دمای بسیار خنکی داره و همین امر باعث شده رشد مواد کشاورزی نسبت به بیابانای دور و بر بیشتر باشه.

این ناحیه الان مراقبت شده و شما می تونین تراسای قشنگتر و درختان میوه دار رو جستجو کنین. به نظر می رسه پیاده روی در بیابانای عمان زیاد جذاب نیس اما این کار بهترین سرگرمی در Jebel Akhdar حساب می شه.

  1. Ras al Jinz:

در شرقی ترین قسمت عمان Ras al Jinz واقع شده که پناهگاه لاک پشت هاییه که در این ناحیه هست. اگه در طول تابستون به این ناحیه سفر کنین یا بین ماه های می و اکتبر به این ناحیه برید، می تونین لاک پشتا رو در کنار ساحل ببینین.

بازدید از پناهگاه لاک پشتا به هنگام سفر به مسقط هم شدنیه اما بیشتر بازدید کنندگان تلاش می کنن شب رو در این ناحیه بگذرونن و جاذبه های دیگه اون مثل موزه رو بررسی کنن.

  1. Musandam Fjords:

مناطق دیدنی عمان,4-musandam_fjords

شبه جزیره مسندم شمالی ترین بخش عمان حساب می شه و از راه امارات متحده عربی از بقیه کشور جدا شده. بخشی از این ناحیه جدا شده و به مدت طولانی به عنوان خونه ساکنان روستای کوهی و جوامع ساحلی به کار می رفته.

Musandam Fjords نمای بسیار زیبایی داره. اگه از این بخش بازدید می کنین، می تونین سفر از راه قایق رو در برنامه کاری خود بذارین و سواحل موجود رو جستجو کنین. جمعیت پراکنده س و حیات وحش در این ناحیه فراوون دیده می شه. این منطقه یکی از بهترین جاها در عمان واسه دوستداران طبیعته.

  1. Wahiba Sands:

مناطق دیدنی عمان,3-wahiba_sands

در مرکز عمان، تپه های شنی مایلا کشیده شده و چیزی رو بوجود میاره که با نام Wahiba Sands شناخته شده. این منطقه دقیقا همون جاییه که مردم بادیه نشین در ان زندگی می کنن.

این منطقه واسه آدمایی که به دنبال عمان سنتی، قشنگتر و چشم نواز هستن محبوب ترین مقصد حساب می شه. با کمک تورهایی که به شما اجازه میده سوار شتر شید و در زیر ستاره های بیابان چادر بزنین، تجربه زندگی سنتی در عمان رو به دست بیارین. شهر Ibra به عنوان دروازه اصلی به Wahiba Sands عمل می کنه.

  1. Nizwa:

مناطق دیدنی عمان,2-nizwa

در قرن ششم و هفتم این شهر به عنوان پایتخت عمان شناخته شده بود. امروزه این شهر به خاطر قلعه های باورنکردنی و عالی که در قرن هفدهم تحت فرمون سلطان Bin Saif Al Ya’ribi ساخته شده مشهور و شناخته شده. با اینحال بخشی از قلعه به قرن نهم برمیگرده. بخش برجسته و مهم قلعه Nizwa برج استوانه ای شکل اون هستش.

این قلعه هم اینکه کارکرد دفاعی بسیار جالبی داره. اگه این قلعه رو خوب جستجو کنین، متوجه موزه ای در اون میشین که نشون دهنده زندگی قرن هفدهم در عمانه. وقتی که در Nizwa هستین، می تونین بازار فضای باز رو خوب جستجو کنین و از بازار بز غیر عادی دیدن کنین که دوبار در هفته در مرکز شهر بر پا می شه.

  1. مسقط:

اگه تنها می خواین از یه مکان در عمان بازدید کنین، به احتمال زیاد این مکان شهر مسقط هستش. این شهر میزبان قلعه ها، کاخا، موزه ها، بازارها و بقیه موارد دیدنیه. با اینکه نمی تونین بخش داخلی کاخ سلطنتی العالم رو مورد بازدید بذارین اما می تونین سری به بندر بزنین تا از نزدیک ساختار قشنگتر و عجیب ان رو ببینین.

نگهبانی که در کاخ هست دو قلعه دوقلو با اسمای آل جلالی و آل میرانیه که امروزه به موزه تبدیل شده و بازدید از اون واسه عموم ازاده. مسافرایی که مسلمون نیستن می تونن از مسجد عالی قابوس دیدن کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

اختصاصی جهانگردی