عمومی

بهترین جاهای دیدنی چین – ۱۰ جاذبه توریستی برتر چین

دارنده قدیمی ترین تمدن همیشگی در جهان، خیلی از جاذبه های تاریخی مانند شهر ممنوعه معروف، دیوار بزرگ و ارتش تراکوتا رو عرضه می داره. در سالای گذشته چین با اراده کردنای مناسب اقتصادی و اقتصاد باز در تجارت خارجی به سرعت مدرن شده شده. دورنمای شهری بلند پروازانه از شانگهای و دیگه شهرهای چینی تاکیدی بر این پیروزی از این روند دارن.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ سفر به چین به طور در حال افزایش آسون تر شده هر چند دیدن همه جاذبه های توریستی برتر در چین با در نظر گرفتن اندازه گسترده این کشور ناممکن باشه. در این مقاله ۱۰ جاذبه برتر چین رو به شما معرفی میکنیم.

  1. پودانگ

پودانگ منطقه ای در شانگهای در سمت شرقی رودخانه Huangpuه که به عنوان مرکز مالی و تجاری چین بوجود اومده. چشم انداز آسمون خراشا در مکانی که تا ۲۰ سال پیش فقط زمینای کشاورزی بود دیدنیه. آسمون خراشا شامل برج ظاهری مروارید شرقی، مرکز مالی جهانی شانگهای، ساختمون جین مائو و برج شانگهایه.

  1. غار موگای

غار موگای از ۴۹۲ معبد به طول ۲۵ کیلومتر تشکیل شده که در جنوب شرقی مرکز دان هوانگ، در راه جاده ابریشم قرار داره . غارها شامل بعضی از بهترین نمونه های هنر بودایی تو یه دوره در حدود ۱۰۰۰ ساله. ساخت و ساز زیارتگاه غار بودایی در سال ۳۶۶ میلادی به عنوان مکانی واسه ذخیره متون و هنر شروع شد. غارهای موگای یکی از سه معبد صخره ای باستانی معروف در چینه.

غار موگای Mogao Caves

  1. بودای لشان

بودای بزرگ لشان یه مجسمه بودای بزرگ تراشیده شده در صخره ای در سیچوان در غرب چینه. ساخت اون در سال ۷۱۳ در دوران سلسله تانگ شروع شده و در سال ۸۰۳ تموم شد. که حاصل تلاش هزاران مجسمه ساز و کارگر بود. بودای بزرگ لشان حدود ۷۱ متر ارتفاع داره و اندازه هر انگشتان دست به سه متر می رسه.

  1. کوه هوانگ

یکی از مقصدهای مهم ، رشته کوه هوانگ در شرق چینه که هم اینکه به عنوان کوهستان هونگشان (“کوه زرد”) شناخته شده. این منطقه واسه مناظر، درختان کاج، شکل قله های گرانیتی و ابرها شناخته شده. در دوران باستان تقریبا ۶۰۰۰۰ پله سنگی به سمت رشته کوه تراشیده شدن. امروز تله کابین هم فعاله که گردشگران می تونن با سوار شدن در اون مستقیما از پایه به یکی از قله ها برسن.

  1. رودخانه لی کروز

رودخانه لی کروز از گویلین تا یانگ شا در هر سفری به استان گوانگ شی شمال شرقی به طور کامل چشم نوازه. این مکان چشم اندازی با تپه های عجیب، صخره های شیب دار، غارهای باور نکردنی و روستاهای کشاورزی و با باغای بامبو تزئین شده. همراه با مناظر خیره کننده و طعم و مزه زندگی آروم به دور از شهرهای بزرگ، در امتداد رودخانه لی یکی از جاذبه های گردشگری برتر در چین است.

رودخانه لی کروز Li River Cruise

  1. ارتش تراکوتا

ارتش تراکوتا یه سری از مجسمه های سفالی ارتش شیعه شین هوانگ (۲۲۱ قبل از میلاد تا ۲۰۶ سال قبل از میلاد)، اولین امپراتور چین رو به تصویر میکشه. این محبوب ترین جاذبه گردشگری در شیان و یکی از محبوب ترین جاذبه ها در تموم چینه. تخمین زده می شه که سه چاله اون شامل بیشتر از ۸۰۰۰ سرباز ارتش تراکوتا، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره نظام باشه که اکثریت اون هنوز در چاله دفن شده.

  1. بندرگاه ویکتوریا

بندرگاه ویکتوریا یکی از جاذبه های مهم توریستی در هنگ کنگ و یکی از عمیق ترین بنادر در دنیاس. این بندر نمایش خیره کننده ای از آسمون خراشا از جزیره هنگ کنگ تو یه طرف و خط ساحلی در طرف دیگه رو ارائه میده. بندرگاه ویکتوریا هم اینکه یکی از شلوغ ترین بنادر در جهان با صدها کشتی و قایق سرعتیه. یکی از بهترین راه ها واسه دیدن بندر سفر با Star Ferryه.

  1. شهر ممنوعه

شهر ممنوعه واقع در مرکز پکن، بزرگترین کاخ جهان با پوشش ۷۲ هکتار که از سال ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده. مجموعه کاخ تشکیل شده از ۹۸۰ ساختمون سالم باقی مونده با ۸۷۰۷ اتاق همراه با یه خندق عمیق شش متری و ده متر دیواره. بیست و چهار امپراتور در سراسر کشور واسه تقریبا ۵ قرن تا زمان انصراف پویی، آخرین امپراتور چین در این مکان حکومت کردن. امروزه شهر ممنوعه موزه و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در چین است.

  1. کاخ پولاتا

کاخ پولاتا در ۱۳۰ متر بالاتر از دره لهاسا قرار گرفته که تا ۱۷۰ متر ارتفاع داره و بزرگ ترین ساختار به یاد موندنی در تبته. ساخت و ساز کاخ فعلی در سال ۱۶۴۵ در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم شروع شد و با پاترنگ گارگو یا کاخ سفید در سال ۱۶۴۸ تموم شد. پاترنگ ماپو یا کاخ سرخ، بین ۱۶۹۰ تا ۱۶۹۴ به اون اضافه شد. کاخ پولاتا محل اقامت دالایی لاما بود تا وقتی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله چینی در سال ۱۹۵۹ به هند فرار کرد.

کاخ پولاتا Potala Palace

  1. دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بین قرن ۵ قبل از میلاد تا قرن ۱۶ میلادی واسه حفاظت از مرزهای شمالی امپراتوری چینی از حملات قبایل چادرنشین از شمال ساخته شده، بازسازی شده و نگه داری شده. بیشتر دیوار موجود در طول سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ م) ساخته شد. وضعیت دیوار بزرگ چین از محدوده عالی تا بعضی قسمتای خراب شده. محبوب ترین منطقه دیوار بزرگ در Bādálǐngه. هم اینکه قسمت بازسازی شده اما کمتر توریستی Sīmǎtái و Jīnshānlǐng هم دیدنی هستن.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

تور چین جهانگردی