عمومی

بهترین جاهای دیدنی پاریس

اگه قصد یه گشت و گذار کامل از پاریس رو دارین پس بهتره مقاله معرفی جاذبه های گردشگری پاریس رو بخونین وگرنه واسه سفری یه روزه با ادامه مقاله همراه آلامتو باشین.

مسافران از سراسر جهان واسه بازدید از پاریس یعنی شهر نور به اون سفر می کنن. با اینحال آدمایی که دوست دارن به جز پاریس از جاذبه های دیگه این کشور لذت ببرن، می تونن سفر یه روزه ای به مکان های جور واجور داشته باشن.

  1. باغ مونه در ژیورنی:

تور یه روزه پاریس1-monets-garden-at-giverny

کلود مونه بنیانگذار مدرسه امپرسیونیسم فرانسه بود. بهترین راه واسه درک روش ایشون، بازدید از باغ مونه در ژیورنیه. این هنرمند معروف روستای کوچیکی رو واسه زندگی انتخاب کرد. اون شروع به پرورش هزاران نوع گیاه با روش های جور واجور کرد و خیلی زود نقاشی از اون ها رو شروع کرد. بقیه هنرمندان هم جذب این داهات شدن.

این مکان تنها ۷۶ کیلومتر از پاریس فاصله داره و باغ های گسترده و بزرگ اون واسه بازدید عموم از آوریل تا نوامبر بازه.

  1. سواحل نرماندی:

یکی از سفرهای محبوب از پاریس، سفر به نرماندی واسه بازدید از میدون های جنگ روز D هستش. ششم ژوئن سال ۱۹۴۴ به این خاطر مشهوره که در اون هزاران سرباز متفقین در ساحل فرانسه ساکن شدن و این نقطه شروع جنگ جهانی دوم بود. علاوه بر پیاده روی و قدم زدن در سواحل زیبای اون شما می تونید از گورستان موجود هم بازدید کنین.

  1. کاخ فونتنبلو:

تور یه روزه پاریس3-normandy-beaches

این کاخ به بازدید کنندگان کمک می کنه نگاه عمیق تری به تاریخ فرانسه داشته باشن. این کاخ در ۴۰ کیلومتری پاریس قرار داره و تو یه جنگل سلطنتی واقع شده. قدمت کاخ فونتنبلو به قرن دوازدهم بر می شه و در طول سال ها بازسازی شده.

ناپلئون وقتی که به پادشاهی رسید پروسه ترمیمی اون رو شروع کرد. در کنار لذت بردن از منابع غنی موجود در موزه ها، بازدید کنندگان می تونن با کالسکه در دور و بر باغ گردش کنن.

  1. ریمز و منطقه شامپاین:

ریمز شهریه که می تونه هر نوع بازدید کننده ای رو راضی نگه داره. این شهر تنها ۴۵ دقیقه از پاریس فاصله داره و قلب کشور شامپاینه.در این شهر کلیسای جامع گوتیک قرار داره.

  1. Loire Valley Châteaux:

دره Loire فقط دو ساعت از پاریس فاصله داره و به خاطر مناظر زیبایش مشهور و شناخته شده. جاذبه های اصلی این دره وجود کاخ های (شاتو) خوشگلیه که در طول تپه های سبز قرار گرفته.

بعضی از مشهورترین شاتوهای موجود در این ناحیه Chambord، Amboise ، Chinon و Chenonceauه.

  1. دیزنی لند پاریس:

تور یه روزه پاریس6-disneyland-paris

مسافرایی که بازدید از پارک های دیزنی رو دوست دارن نباید بازدید از دیزنی لند پاریس رو از دست بدن. دیزنی لند پاریس مرکز تفریحی و رفاهی واقع در شهر جدید مارن لاواله در حومه شرقی شهر پاریسه. این مجموعه در ۳۲ کیلومتری مرکز شهر پاریس و در منطقه شسی واقعه.

این مکان دارای رستوران ها و هتل های خوشگلیه و بازدید کنندگان می تونن از اون دیدن کنن. این پارک تفریحی سالیانه بیشتر از ۱۲ میلیون نفر رو از سرتاسر جهان به خود جذب می کنه.

  1. کلیسای جامع شارتر:

تور یه روزه پاریس7-chartres_cathedral

این کلیسا با مناره های تزیین شده ای که به آسمون می رسد یکی از مشهورترین کلیساها در دنیاس. کلیسای اصلی در قرن نهم ساخته شد اما ۲۰۰ سال بعد تخریب گردید. این کلیسا امروزه نشون دهنده سبک معماری است که در زمان خود عالی بوده.

کلیسای جامع شاتر میزبان بافتنی هاییه که بوسیله مریم مقدس به کار می رفته. در کنار بازدید از معماری زیبای این کلیسا، بازدید کنندگان نباید بازدید از پنجره های شیشه ای قشنگتر و چشم نواز رو از دست بدن.

  1. مون سن میشل:

جزیره مون سن میشل در سواحل شمال غربی فرانسه در نرماندی واقع شده. این جزیره به خاطر داشتن ساختارها و بناهای قرون وسطی مشهور شده. هم اینکه در این جزیره صومعه مون سن میشل قرار داره.

این جزیره بوسیله گذرگاهی به سرزمین اصلی وصل می شه. در زمان جزر ، یه سد شنی گل آلود ایجاد می شه.

  1. کاخ ورسای:

تور یه روزه پاریس9-palace_of_versailles

کاخ ورسای دارای توانایی های خوشگلیه که هر کاخی می تونه داشته باشه. این کاخ در اوایل قرن هفدهم ساخته شد اما خیلی زود به یه مکان عالی واسه پادشاهان فرانسه تبدیل گردید. ملکه ماری آنتوانت بیشتر از بقیه افراد با این کاخ در رابطه بوده.

مجسمه های جذاب، کارای هنری لئوناردو داوینچی، محوطه و باغ اون می تونه هر بازدید کننده ای رو به خود جلب کنه.

کشور فرانسه واسه زندگی چیجوریه؟

۱۲ کلیسای معروف فرانسه

اختصاصی تور فرانسه تور مسافرتی