عمومی

بهترین جاهای دیدنی و مناطق تفریحی فرانسه

تور فرانسه اونقدر محبوبه که احتیاجی به تعریف نداشته باشه اما واقعاً کجای فرانسه رو باید واسه دیدن انتخاب کرد؟

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ مطمئنا دلیلی راضی کننده واسه این موضوع هست که نام فرانسه در فهرست بیشتر گردشگران قرار داشته و این کشور مقصد محبوبی واسه گردشگریه. جواب این سوال بسیار ساده س!، فرانسه زیباترین نقطه در جهان است. البته مناطق زیاد زیادی در گوشه و کنار دنیا بر سر به دست آوردن این عنوان با فرانسه در حال رقابت هستن اما ظرافتا و زیباییای نا تموم این کشور در غرب اروپا از ارتفاعات آلپ گرفته تا دره پر آب و سرسبز لوری (Loire) ؛ رودهای پر تعداد و مناطق ساحلی این کشور، همه و همه دلیل شدن تا فرانسه واسه سالای متمادی در بالاترین جایگاه فهرست بهترین مناطق گردشگری جهان بمونه. اینجا به معرفی چند نقطه بسیار قشنگتر و دیدنی این کشور می پردازیم و شک نداشته باشین شما نمی تونی در این مورد هیچ بحث و تردیدی داشته باشین.

ایکوی دو میدی (Aiguille du Midi)

فهرست خود رو با مرتفع ترین چشم انداز فرانسه شروع می کنیم. منطقه ایکوی دو میدی در ارتفاعات آلپ فرانسه در نزدیکی چامونیکس (Chamonix) و مون بلان (Mont Blanc) قرار داشته و بلندترین قله آلپ حساب می شه. این منطقه در نزدیکی مرزهای ایتالیا بوده و البته مون بلان مشهور تر و واسه گردشگرانی که با هدف اسکی و کوهنوردی به این نقطه سفر می کنن، شناخته شده تره. ایکوی دو میدی رو میشه یه توده سنگی بلند و سوزن مانند در منطقه مون بلان دونست که ۳ هزار و ۷۷۷ متر ارتفاع داره. شما با رفتن به این محل چشم اندازی فوق العاده، و یه نمای پانوراما از منطقه مون بلان و کوه های آلپ دارید. چشم انداز راس این منطقه و قله ایکوی دو میدی واقعا عجیب وه و حالا خوبیش اینه شما می تونین به این محل با کمک مرتفع ترین تله کابین عمودی جهان صعود کنین. در این راه صعود، شما ۳ هزار متر به بالا رفته و تصاویری غیر قابل توصیف رو ببینین. اگه جربزه داشته باشین و به پائین پای خود از داخل تله کابین نگاه کنین، منظره ای هیجان انگیز و بسیار ترسناک رو می بینید و اگه هم جربزه این کار رو ندارین، از تماشای مناظر کوهستانی دور و بر که در زیبایی و خاص بودن، مثل ندارن، لذت ببرین. این صعود معمولا در میونه راه منتهی به ابرهای همیشه حاضر در این منطقه شده و این موضوع خود تجربه ای جالبه.

برج ایفل

رفتن به قله ایکوی دو میدی سخت و هیجان انگیزه اما در فرانسه یه نقطه مرتفع دیگه س که نمایی بسیار باحال از فرانسه رو به شما ارائه داده و خود به عنوان نماد این کشور شناخته می شه. وقتی که شما در بالای برج ۳۲۴ متری ایفل وایس تادید یا از پائین و در منطقه چامپ دی مارس (Champ de Mars) یا از فراز یه ساختمون دیگه به این بنا که جوهره و وجود پاریس حساب می شه نگاه می کنین، احساسی خاص از تماشای اصلی ترین نماد کشور فرانسه دارید. این برج در اصل واسه نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ ساخته شده و قرار بود بعد از این نمایشگاه، جمع آوری شه، اما این برج به سرعت محبوب شده و واسه همیشه پابرجا موند. در این برج، امکان تماشای چشم اندازی بسیار قشنگتر از پاریس وجود داشته و منظره خود برج از داخل شهر و منظره شهر از بالای اونم در طول روز و هم در ساعات تاریکی شب، چشم نواز و تماشاییه. این برج واسه شهر پاریس یه نماد مهم حساب شده و معمولا در شبا به روشای مختلفی نور پردازی می شه. مطمئنا دلیلی هست که ایفل به عنوان پر بازدید کننده ترین محل دیدنی جهان که واسه بازدید از اون بلیط فروخته می شه، شناخته شده.

مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)

با اینکه این منطقه دیدنی، خارج از فرانسه خیلی شناخته شده نیس، اما به عنوان دومین نقطه دیدنی و سمبلیک فرانسه پس از برج ایفل شناخته می شه. این منطقه در جزیره ای واقع تو یه کیلومتری سواحل نورماندی قرار گرفته و از دوران باستان تا امروز، استحکامات استراتژیکی در اون ساخته شده. صومعه ای که امروزه در این محل قرار داره، در سال ۷۰۰ میلادی ساخته شده و نمونه ای از سبک معماریه که براساس اون مفهومی خاص القا می شه که خدا در راس قرار گرفته و پس از اون صومعه قرار داشته و به ترتیب مردم ساکن کلیسا، تالار بزرگان و در آخر توده مردم، کشاورزان و ماهیگیران قرار دارن. امروزه بیشتر از ۳ میلیون نفر به طور هرساله از این محل بازدید می کنن. این صومعه در جزیره ای قرار داره که بوسیله آب محاصره شده و چشم اندازی قشنگتر به اقیانوس داشته و نمای این صومعه با معماری خاص خود، ترکیبی قشنگتر خلق کرده. چشم انداز این صومعه موقع غروب خورشید که نور طلایی آخرین اشعه های روز بر اون تابیده و سایه روشن ایجاد کرده و به دنبال اون ستاره ها در آسمون ظاهر می شن، دیدنی و غیر قابل وصفه. شما با نظاره غروب می تونین در آسمانها تاریخ اون دوران و چگونگی زدگی مردم رو پس از بازدید از این صومعه تو ذهن متجسم کنین.

پروونس (Provence)

منطقه پروونس بخشی از ناحیه (Provence-Alpes-Cote d’Azur) در فرانسه حساب می شه که بوسیله کوه های آلپ، مناطق ساحلی و آثار تاریخی و باستانی استان پروونس محاصره شده. این منطقه تا سال ۱۴۰۰ میلادی به عنوان بخشی از کشور فرانسه حساب نشده و حتی امروزه هم دارای فرهنگی متفاوت و ساختار زبانی مجزاییه. بیشتر نواحی این بخش هنوز به صورت روستائی بوده و هر چند مناطق (Aquitane) در اون نوسازی شدن اما خاک حاصل خیز و آب و هوای مدیترانه ای اون دلیل شده تا شکل های جور واجور اجناس مثل انگور، زیتون و… در اون کشت شه. در ماه های تابستونی، سفر به این منطقه دهاتی و تماشای اجناس درو شده، چشم انداز رنگارنگ و دشتهای پوشیده از گل بنفشه و سنبل که موجب ترسیم چشم اندازی به رنگ بنفش می شه، خاطره ای فراموش نشدنی و آفتابی واسه شما رقم میزنه. در این محل تا چشم شما کار می کنه، آفتاب و گل و مزرعه می بینید. در بعضی از مناطق این ناحیه هنوز میشه خونه ها، کلیساها، ویلاها و قلعه هایی از قرون وسطی رو تماشا کرد. حتی می تونین در فصول برداشت محصول با مراجعه به این داهات در کنار افراد بومی و محلی به کار باحال و نشاط انگیز برداشت محصول مشغول شید.

ساحل و تل ماسه ای دون دو پیلا (Dune Pilat)

وقتی به تصاویر این محل نگاه می کنین ممکنه در نگاه اول احساس کنین این تصاویر مربوط به صحرای بزرگ آفریقا یا جایی در سواحل بیابانی عربستانه. دون دو پیلا به معنی تپه ماسه ای بزرگ، محلی طبیعیه که در اون ماسه های ساحلی به شکلی جمع شدن که باور موقعیت جغرافیائی اون در جنوب فرانسه، کمی سخته. این تپه رو میشه بلندترین تپه ماسه ای در همه اروپا دونست که در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر بوردو قرار داره. جریان آب دریا در اقیانوس اطلس و باد دلیل شده تا در این محل ۶۰ میلیون متر مکعب ماسه جمع شده و تپه ای به ارتفاع ۱۱۰ متر از سطح دریا تشکیل شه که هیچ تناسبی با مناطق سرسبز دور و بر خود نداره. هرساله بیشتر از ۱ میلیون نفر از این محل بازدید کرده و به بالای تپه صعود می کنن تا چشم اندازی قشنگتر از خلیج (Aracachon) و منطقه (La Teste-de-Buch) در وسط زمینای جنگلی تماشا کنن. این جنگل هم به نوبه خود بزرگ ترین جنگل کاج ساحلی در اروپا حساب می شه. فقط باید حواستون باشه و واسه ورود به این جنگل قشنگتر با خود راهنمایی رو همراه کرده تا در اون گم نشید.

پارک ملی کالانک (Calanques National Park)

پارک ملی کالانک، کم پهنا و باریک با دیواره هایی طبیعی و شیب دار از جنس سنگ آهک و کلا مشابه مناطق خاص جغرافیایی دور و بر سواحل مدیترانه س. این جنگل بهترین نمونه واسه نواری باریک و طولانی به طول ۲۰ کیلومتره که بین مارسی و کاسیس در کشور فرانسه واقع شده. در سال ۲۰۱۲ این محل از طرف فرانسه به عنوان یه پارک ملی حفاظت شده معرفی شد و تلاش می شه تا از طبیعت خاص و توده های سنگی این منطقه مواظبت به عمل آید. سنگای آهکی سفید رنگ این منطقه سست بوده و خیلی راحت از جای خود کنده شده و به آبای دریا سقوط می کنن. با پیاده روی و کوهنوردی در این منطقه میشه به بالاترین بخش اون رسیده و چشم اندازی قشنگتر از مناطق دور و بر و دریای آروم داشت. اگه علاقه ای به کوهنوردی ندارین، می تونین در تورهای گشت دریایی این منطقه شرکت کرده و با قایقای مسافری در راه باریک بین صخره ها حرکت کرده و آسمون آبی، کوهستان قشنگتر و دریای نیلی رنگ زیر پاتون لذت ببرین. این منطقه رو میشه یکی از الهام بخش ترین مناطق ساحلی فرانسه و دریای مدیترانه دونست.

کسل هیل ، نیس (Castle Hill, Nice)

وقتی صحبت از دیدنیای ساحلی فرانسه می شه، شما نمی تونین تماشای منظره دریا از فراز کسل هیل در شهر نیس رو ندیده بگیرین. در گذشته این محل به عنوان پایگاه نظامی استفاده شده و استحکاماتی در اون ساخته شده بود. امروزه اما دژ موجود در این محل، یه جاذبه توریستی و پارک عمومیه که بسیار محبوب بوده و یکی از دیدنیای اصلی شهر هستش. در این کهندژ قدیمی شما نمائی کامل از شهر نیس داشته و هم اینکه می تونین بندر قدیمی اون رو ببینین. در سمت دیگه این دژ هم نمایی دیدنی از تفرجگاه (des Anglais) در برابر گردشگران قرار میگیره. مناظر این منطقه در هر وقتی از طول روز دیدنی بوده و شما می تونین در هر ساعتی بین طلوع تا غروب خورشید، به این محل مراجعه کنین. اینجا دریا با آسمون یکی شده و درختان نخل و سواحل ماسه ای، مرز سبز و سفیدی با آبی دریا ایجاد می کنن. خونه های رنگارنگ که در زیر نور خورشید می درخشن هم بر زیبایی چشم انداز طبیعی منطقه اضافه و شما می تونین از این منظره، کارت پستالی جفت و جور کرده واسه دوستان تون بفرستین تا از دیدن شما در این محل قشنگتر غبطه بخورند و تشویق شن تا حتما به این منطقه مسافرت کنن و از زیباییای بی بدیل اون استفاده کنن.

 

دوردون (Dordogne)

بخش دوردون در جنوب غربی فرانسه و در حد فاصل دره سرسبز و پر آب (Loire) و کوهستان پیرنه (Pyrenees) قرار داشته و منظره اون بیشتر به رویا شباهت داره تا واقعیت! بخشی از این منطقه زیر کشت بوده و مزارع زیادی در اون قرار دارن و رود دوردون هم در میون این دره جاریه. در این منطقه بیشتر از هزار و ۵۰۰ قلعه قدیمی قرار داره و به خاطر همین به اون لقب سرزمین قصرها رو دادن. یکی از بهترین قصرهای باقی مونده در این محل که به قرون وسطی تعلق داره، (Chateau Beynac) است که بر خلاف گذر سالای طولانی از تاسیس اون؛ در شرایط خوبی هست. در حاشیه رود دوردون، شهرهای کوچیک و زیبای زیادی قرار دارن که منظره سحرگاهی رودخانه، مزارع دور و بر، شهرهای کوچیک و قلعه های پوشیده شده از مه، چشم اندازی باور نکردنی و بی انتها قشنگتر ایجاد می کنن، منظره ای که بیشتر مثل سحر و جادو بوده و تصور وجود اون در دنیای حقیقی کمی سخته. این منطقه به دلیل ویژگیای خود همیشه به عنوان یکی از لوکیشنای فیلمبرداری محبوب در بین کارگردانان حساب شده و یکی از مشهورترین فیلمای ساخته شده در این منطقه رو می تونه فیلم (Ever After) دونست که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده و اقتباسی از داستان مشهور سیندرلا حساب می شه. این چشم انداز قشنگتر دلیل می شه تا هر کسی به برازنده بودن لقب فرانسه به سرزمین زیبایی، تخیل و عشق اعتراف کنه. البته یادتون باشه که زیبایی این مناظر حتی در فیلما هم اون قدر قابل لمس نیس و شما از نزدیک می تونین این زیبایی خدادادی رو دیده و پروردگار به دلیل اون همه زیبایی شکر گویید.

کشور فرانسه واسه زندگی چیجوریه؟

۱۲ کلیسای معروف فرانسه

الی گشت تور فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *