عمومی

بهترین جاهای دیدنی و توریستی اسپانیا

نقشه گردشگری اسپانیا رو دیدین؟ واسه دیدن یه جاذبه توریستی به زحمت نخواهید افتاد، تقریبا هرجایی در اسپانیا ارزش دیدن داره و شما رو حیرت زده می کنه.

به گزارش آلامتو وبه نقل از الی گشت؛ اسپانیا از اون مقاصدیه که همه جاذبه ها رو با هم در خود خلاصه کرده. از سواحل آفتابی و فستیوالای رنگارنگ بگیر تا مراکز خرید فوق العاده و آثار تاریخی قدیمی در این کشور رنگارنگ پیدا می شه. همه چیز واسه یه سفر خاطره انگیز در این سرزمین مهیاست. کافیه بدونین چیجوری باید از جاذبه های اون استفاده کنین. با ما همراه باشین تا براتون از ۱۰ جاذبه گردشگری برتر این کشور قشنگتر بگیم.

قصر سلطنتی (Palacio Real)، مادرید

قصر سلطنتی مادرید، اقامت گاه رسمی پادشاهان اسپانیا بوده که محلی واسه برگزاری جشنا و مراسم دولتی هم هستش. قصر سلطنتی بین سالای ۱۷۳۸ تا ۱۷۵۵ ساخته شد و کالوس سوم در سال ۱۷۶۴ اون رو واسه اقامت خود انتخاب کرده.

فرار از گاوهای وحشی، پامپلونا

در شهر پامپلونا هر ساله از ۶ تا ۱۴ جولای، فستیوال سن فرمین برگزار می شه که مراسم باحال و خطرناکیه. در این مراسم، مردم از بین حدود ۱۰-۱۲ گاو وحشی که در خیابون ول شدن فرار می کنن.

لا کونچا(La Concha)

لاکونچا از بهترین شهرهای ساحلی نه فقط اسپانیا بلکه کل اروپاه.گردشگران این شهر در امواج دریا به موج سواری پرداخته و در تفرجگاههای ساحلی و رستورانای عالی اون از مناظر زیبای ساحلی حال می کنن.

قنات سگویا (Aqueduct of Segovia)

قنات سگویا یکی از معروف ترین آثار تاریخی حفاظت شده که از دوران رومیا به جا مونده. این قنات باستانی از ۲۴۰۰۰ بلوک بزرگ گرانیت ساخته شده و آب یه فاصله ۱۶ کیلومتری رو از رودخانه فریو به سگویا انتفال میده. نکته قابل توجه اینجاس که با وجود گذشت سالیان دراز، این قنات هنور تامین کننده آب شهره.

کوئنکا (Cuenca)

شهر کوئنکا بین والنسیا و مادرید در قسمتای تند شیب دار کوه قرار داره و یکی از حیرت آورترین نمونه های شهرهای قرون وسطایی است. خیلی از خونه ها بر لبه صخره ساخته و این کوئنکا رو به یکی از خیلی مهم ترین شهرهای اسپانیا تبدیل کرده.

ایبیزا (Ibiza)

ایبیزا یکی از جزایر دریای مدیترانه در بین سواحل اسپانیا و از پرطرفدارترین سواحل کل اروپاه. در روزای تابستون، جمعیت جزیره دو برابر شده و دسته گردشگرانی که واسه عیاشی و خوشگذرونی و رستورانای ساحلی و قشنگتر به ایبیزا میان در همه جای جزیره دیده می شن.

ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

کلیسای ساگرادا فامیلیا از بزرگ ترین کلیساهای کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا هستش. طرح معماری این کلیسا واسه “Antoni Gaudí” معمار کاتالانه که ۴۰ سال روی این پروژه کار کرد که تا وقتی که در سال ۱۹۲۶ مرگش فرا رسید.

ال اسکوریال (El Escorial)

کاخ ال اسکوریال مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیا در زمان حکومت شاه فیلیپ دوم بوده. شاه فیلیپ، ژان باتیستا دتولدو”Juan Bautista de Toledo” رو به عنوان معمار این پروژه انتخاب کرد و اون با همراهی شاه فیلیپ، کاخ تاریخی ال اسکوریال، مرکز دنیای مسیحیت، رو طراحی کرد. امروزه از کاخ ال اسکوریال به عنوان صومعه، موزه، قصر سلطنتی و مدرسه استفاده می شه.

مسجد کوردوبا (Mezquita of Cordoba)

مسجد کوردوبا، بنایی خیره کننده س که به ستونا و آرکای درون سالن اصلی اش مشهوره. این بنا اول یه معبد رومی بود و پس از چند سال به کلیسا و مسجد تبدیل شد.

مسجد الحمرا (Alhambra)

این مسجد بنایی در جنوب اسپانیاست که در قرن ۱۴ قسمتی به عنوان دژ و قسمتی به عنوان قصر همراه با باغی قشنگتر در درون اون ساخته شده. این بنا حالا یکی از جذاب ترین و پربازدید ترین اماکن توریستی در اسپانیا هستش.

زیباترین کلیساهای اسپانیا

دیدنی ترین مکانای اروپا

الی گشت تور اسپانیا