عمومی

بهترین جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

یکی از مقصدهای توریستی شمالی اسپانیا، سن سباستین، و یا دونوستیا (اسمی که باسکیا روی اون گذاشته ان) است که در خلیج بیسکای چند مایل دورتر از فرانسه واقع شده. این منطقه واسه سواحل و استراحتگاه بزرگ خود شناخته شده، اما کلیساهای قشنگتر و جاذبه های دیگه هم در این منطقه هست، از جمله جشنواره بین المللی فیلم. این منطقه نه فقط پایتخت بلکه روح جامعه باسک اسپانیا هستش. باسکیا زبون و فرهنگ خود رو دارن که با اسپانیا فرق داره اما ارزش اون از فرهنگ و زبون اسپانیا کمتر نیس. این مقایسه مثل اینه که دو کشور هم ارزش داشته باشیم.

  1. پلازا د لا کانستیتوسیون

پلازا د لا کانستیتوسیون شهر قدیمی در سن سباستینه. این منطقه به عنوان مرکز عصبی در شهر شناخته می شه که در مناسبتای خاص مانند روزای جشن مقدسین و تعطیلات دیگه، مانند بالا بردن پرچم در ۲۰ ژانویه، افراد زیادی رو جذب می کنه. مسافران از پنجره ها میدون رو تماشا می کنن. میدون در زمانای قدیم یکی از محبوب ترین محلای گاوبازی بود. این میدون در سال ۱۸۱۷ پس از آتیش سوزی و نابودی شهر چهار سال قبلا ساخته شد. بازدید کنندگان می تونن مغازه ها و کافه هایی در این میدون ببینن که اونا رو دعوت به نوشیدن می کنه.

  1. کاخ میرامار

کاخ میرامار-miramar_palace

کاخ میرامار ، واقع در سواحل خلیج لا کرنا، نتیجه عشق خونواده سلطنتی اسپانیایی به سن سباستین است. این منطقه یه نقطه محبوب واسه تعطیلات تابستون بود. کاخ میرامار در اواخر قرن ۱۹ ساخته شد، چون اونا به یه خونه تابستونی نیاز داشتن. این املاک قبلا صومعه بوده. ظاهر کاخ میرامار به طور کامل انگلیسیه؛ شاید به این دلیله که از راه یه معمار انگلیسی طراحی شده. این کاخ تحت چند تغییر مالکیت بوده و الان واسه شهر سن سباستینه. این کاخ به همه مردم به عنوان یه پارک تعلق داره و در اون جا کلاسایی هم برگزار می شه.

  1. پاینه دل وینتو

پاینه دل وینتو، یا شونِه باد، شاید، معروف ترین مجسمه سن سباستین است. این مجسمه منحصر به فرد، در پایین ساحل Ondarreta، یکی از پربازدیدترین جاها در سن سباستینه. این کار تشکیل شده از سه مجسمه فولادی ۱۰ تنیه که در سنگ تعبیه شده. سوراخ در قطعات باعث می شه موقع وزیدن باد سر و صدا ایجاد شه. بسیاری می گن قطعات مانند یه شونِه پیچ خورده هستن. مجسمه از سال ۱۹۷۶ از خلیج دیده می شه.

  1. مونت اورگال

مونت اورگال-monte_urgull

به دلیل موقعیت هدف دار این منطقه در اقیانوس، مونت اورگال محلی واسه دفاع از سن سباستین از قرن دوازدهم بوده. قلعه موتا بعدا اضافه شد، و در سال ۱۹۶۰، یه مجسمه ۱۲ متری (۳۹ پا) مسیح در بالای اون اضافه شد. بازدید کنندگان هم اینکه یه موزه تاریخی کوچیک در بالای اون می بینن. یه راه خوب واسه رسیدن به بالا پیاده روش؛ شروع از پشت آکواریوم و یا پلازا Zutoaga؛ نمایش دیدنی از سن سباستین و خلیج باعث نمایی بهتر می شه. بازدید از این منطقه باعث آرامش و استراحت و دوری از شهر می شه.

  1. لا زوریولا

لا زوریولا یکی از بهترین سواحل در سن سباستینه که در جزیره سانتا کلارا واقعه. لا زوریولا محبوب آفتاب دوستان و جوانانه. هم اینکه واسه امواج دوستان هم مکانی مناسبه. آوریل بهترین زمان واسه مبتدیانه. نمی دونین چیجوری موج سواری کنین؟ اینجا آموزش میده و منطقه میزبان مسابقات قهرمانی هم هستش. لا زوریولا سرحال ترین ساحل در شهره، هر چند بزرگترین نیس. واسه آدمایی که دوست دارن زیر نور خورشید ورزش کنن، تنیس ساحلی، شنا، فوتبال و والیبال هست. قدم زدن در ساحل فعالیت محبوب ساکنین محلیه.

  1. مونت اگولدو

مونت اگولدو-monte_igueldo

وقتی که مسافران به دنبال مناظر دیدنی هستن، به مونت اگولدو در غرب خلیج لا کرنا می رن. مونت اگولدو یکی از سه قله در خلیجه که ارتفاعی برابر ۱۸۱ متر (۶۰۰ فوت) داره. مشاهده مناظر مونت اگولدو نصف لذته چون که مشاهده اون با قطار ۱۹۱۲ انجام می شه. بازدید کنندگان دو چیز رو در بالای اون می بینن. یکی از اونا Torreon de Igueldo، فانوس دریایی ۱۸۵۵ که به منظره ای قشنگتر تبدیل شده. دیگری پارک تفریحی با سواری واسه کودکان تموم سنین.

  1. پارته ویجا

پارته ویجا (شهر قدیمی) یکی از پر بازدیدترین مناطق در سن سباستین است، هر چند از قدیمی ترین محله ها نیس- چون آنتیگو قدیمی ترینه. ساختمانا با سقفای رنگارنگ از دریا از راه مونت اورگول مراقبت می شه، با رودخانه اورومین تو یه طرف اون و کونچا بی از طرف دیگه اونو مراقبت می کنه. این منطقه پر از کافه س. دیگه بازدید کنندگان از قدم زدن در خیابونای شلوغ حال می کنن تا کلیساهای معروف شهر، مانند کلیسای سنت مری از گروه کر رو ببینن. این محله تاریخی از راه دیوار شهر تا سال ۱۸۶۳ محاصره شده بود.

  1. لا کرنا (محل اقامت)

لا کرنا (محل اقامت)-la_concha

لا کرنا، در خلیج به همین نام، قشنگتر ترین شهر ساحلی در اروپا و یکی از بهترینا در دنیاس. با ماسه های طلایی نزدیک به آبهای آبی لاجوردی. این ساحل شک نداشته باشین محلی شلوغ در تابستانه. لا کرنا (که اسپانیایی اون “پوسته” می شه) در فضایی قشنگتر واقع شده. وقتی که تاریکی از بین میره و چراغا روشن می شه وقتی مناسب واسه راه رفتن در کنار ساحله.

تور اسپانیا