عمومی

بهترین جاهای دیدنی جزیره ایبیزا در اسپانیا

یکی از معروف ترین، خوش منظره ترین و زیباترین و محبوب ترین جزایر بالئارس ایبیزا است. هر چند اندازه این جزیره تقریبا کوچکه، اما دارای جاذبه های زیادیه. جزیره ایبیزا به طور زیادی واسه گذران شبی عالی شناخته شده، اما فعالیتای زیادی هم در طول روز میشه انجام داد.

  1. Santa Eulalia del Rio

Cala Llonga

Santa Eulalia del Rio مکانی پر رفت و اومد در ایبیزاه و در ساحل شرقی جزیره واقع شده. از فرودگاه اصلی فاصله کمی تا ایبیزاه و نقطه ای واسه کسانیه که میخوان فرهنگ و غذاهای منطقه رو امتحان کنن. یکی از ویژگیای منطقه تفرجگاه اون در امتداد ساحله. ساحل اندود شده با درختان نخل، واسه پیاده روی در کنار آب و نظاره ساحل تا مایلا دورتر مناسبه. در این ساحل می تونین در طول شب به خرید و تفریح بپردازید.

  1. Cala Llonga

Sant Josep de sa Talaia

رفت و اومد تکراری به Cala Llonga با ساحل سفید بزرگ و شنی، خلیج قشنگتر و تپه های پوشیده از درختان کاج منظره ای قشنگتر هستش. شاید این منطقه یکی از خانوادگی ترین مناطق ایبیزا باشه که در اون خونواده ها و فرزندان اونا رو می بینین. ساحل اصلی دارای زمین بازی و پارک تفریحی مینیاتوری واسه سرگرم نگه داشتن بچه ها در تعطیلاته. Cala Llonga فقط ۱۰ دقیقه از شهر ایبیزا فاصله داره یعنی خیلی راحت می تونین از ساحل دور شید و جاذبه های تاریخی رو کشف کنین.

  1. Sant Josep de sa Talaia

اگه شما علاقه مند به دیدن سمتای جور واجور جزیره ایبیزا هستین، به Sant Josep de sa Talaia سر بزنین. در جنوب غربی این جزیره، Sant Josep de sa Talaiaه که در اون می تونین بعضی از دیدنی ترین مناطق ایبیزا رو ببینین. پارک طبیعی Salines و جنگل طبیعی Vendranell دو مورد از مهمترین مناطق هستن هر چند به آتشفشانای خاموش و سواحل هم نزدیکین. در Cala Comte ، می تونین روی خط ساحلی شنی استراحت کنین و یا می تونین به یکی از کارخانه های لبنی محلی در منطقه سر بزنین. این منطقه واسه طبیعت دوستان در جزیره مناسبه.

  1. Sant Antoni de Portmany

Sant Antoni de Portmany

سن آنتونیو، بزرگترین منطقه در ایبیزاه. این منطقه بزرگ واسه گشت و گذار شبونه در ایبیزا مناسبه، و هیچ کمبود مکانی واسه رقص و پایکوبی تا صبحگاه وجود نداره. می تونین در غروب آفتاب به کافه ها و بارها سر بزنین و به تماشای غروب بپردازید. بعد به سمت غرب برید جایی که مکانای مناسب تفریحات شبونه به صورت متمرکز وجود دارن. اگه شبا نمی خواین بیرون باشین، می تونین روزا از قدم زدن در ساحل لذت ببرین و مناطق زیبایی مانند Passeig de ses Fonts رو ببینین.

  1. Es Vedra

یکی از جذاب ترین مناطق در ایبیزا جزیره ES Vedra است. این منطقه در سواحل Cala d’Hort در ساحل غربی واقع شده استES Vedra. به طور کامل خالی از سکنه س و پر از رمز و راز و افسانه ها و روایات قومیه. افسانه ها Es Vedra رو به Tanit، الهه ماه فنیقی در رابطه می کنن. این جزیره هم اینکه نقطه ایه که در اون بدنامی تلاش به فریب اودیسه از کشتی خود در ادیسه هومر داشت. گفته شده که ES Vedra فوق العاده مغناطیسیه چون در پشت قطب شمال و مثلث برمودا قرار داره. گشت و گذار در این منطقه باعث می شه چشم اندازه های زیبای دور و بر رو هم ببینین.

  1. Portinatx

Portinatx

در ساحل شمالی جزیره Portinatx قرار داره که جنگلی پر رفت و اومد با سه ساحل دیدنی و جذاب هستش. بزرگترین ساحل اون، ساحل شنی S’Arenal Grosه، و دو جزیره دیگه کمی خصوصی تر هستن. جزیره های خلوت تر S’Arenal Petit و Playa Porto هستن. هر سه جزیره دارای نجات غریق، فروشگاه ها و تختایی واسه آفتاب گرفتنه. در حالی که می تونین در ساحل استراحت کنین، Portinatx به خاطر غواصان اون معروفه. این منطقه خانوادگیه، و محلی ایده آل واسه پیاده روی ساحلیه. بهترین نکته اینه که بیشتر هتلا نزدیک ساحل هستن طوری که با پیاده روی کوتاه به اونا می رسید.

  1. Es Canar

Es Canar ساحلی در سمت شرقی جزیره س. این ساحل واسه بازارهای هیپی اون شناخته شده، اما دیدنیای زیادی داره. Es Canar از جنگلای کاج و سواحل شنی با مناظر عالی و استثنایی ساخته شده. این منطقه واسه علاقه مندان به تفریح در فضای باز فضایی رویاییه چون فرصتای نامحدودی مانند موج سواری و چتربازی داره. البته، بهتره بازار هیپی مشهور رو از دست ندین. این بازار هر چهارشنبه برگزار می شه؛ بازار محلی عالی واسه خرید صنایع دستی محلی و شکل های جور واجور سوغاتیا هستش.

  1. شهر ایبیزا

شهر ایبیزا-ibiza_town

شهر بندری شناخته شده ایبیزا بزرگترین و قشنگ ترین نقطه در این جزیره س. منطقه مشرف به دریای مدیترانه س و دارای یه قلعه دیوار و خیابونای سنگ فرشه. مردم محلی به این شهر ایویسا می گن. ایبیزا به دو بخش تقسیم می شه: Dalt Vila و Eixample. Dalt Vila بر فراز آبه و شهری قدیمی حساب می شه؛ این منطقه تاریخی دارای رستورانای در سطح جهانی و بارهای بزرگه. در زیر اون، Eixample دیده می شه که در اون ساختمانای جدیدتری پیدا میشه. در حالی که بازدید می کنین از کلیسای جامع به نام بانوی برفا هم دیدن کنین. این نقطه بهترین نقطه واسه نمایش کل شهره.

زیباترین کلیساهای اسپانیا

دیدنی ترین مکانای اروپا

تور اسپانیا ساحل