عمومی

بهترین جاهای دیدنی تایلند

در مورد جاهای دیدنی تایلند مقالات زیادی رو در مجله گردشگری آلامتو منتشر کردیم و اگه قصد سفر به این کشور قشنگتر رو داشته باشین خیلی راحت می تونین بهترین مقاصد گردشگری تایلند رو پیدا کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ تایلند با سواحل سفید نورانی، جنگلای استوایی سرسبز و انبوه و نقاط فرهنگی جذابش، یکی از خیلی مهم ترین کشورای دنیاس. ما با سفر به گوشه و کنار این کشور فهرستی از زیباترین نقاط اون رو واسه شما گرد آوردیم. با ما همراه باشین تا از جاذبه های تایلند بیشتر بدونین.

پای (Pai)

پای ( Pai) که در نزدیک ۱۰۰ کیلومتری بزرگترین شهر شمالی تایلند یعنی “چیانگ می”Chiang Mai واقع شده، مطمئنا یکی از رویایی ترین دهکده های تایلند است و مخصوصا مورد علاقه گردشگرانیه که دوست دارن با کوله پشتی بر دوش، پیاده به سیر و گردش در طبیعت بپردازند. مامنی بهتر از این ناحیه کوهستانی با محیطی آروم، اقامت گاه های ارزون و چشمه زیاد آب معدنی نمیشه یافت. آبشار و چشمه زیاد آب گرم در مناطق دور و بر پای ( Pai) در انتظارند تا شما اونا رو کشف کنین و واسه این چه کاری بهتر از یه راه پیمایی طولانی یا دوچرخه سواری در امتداد جاده های پر پیچ و خم هست؟ این منطقه از دید فرهنگی، رسوم و سنتای قوی برمه ای رو حفظ کرده و خیلی از مردمون قبایل کوه نشین بازم در دهکده های کوچیک کوهستانی مجاور زندگی می کنن. جدا از این که بهترین غذاهای گیاهی و سنتی رو عرضه می کنه به دلیل برخورداری از مکاتب و عزلت گاه های زیاد، مقصد مورد علاقه طرفداران یوگا و مدیتیشنه. با وجودی که محبوبیت پای ( Pai) در پیش گردشگران خیلی زیاد درحال زیاد شدنه ولی این دهکده وجود عجیب خود رو حفظ کرده و نقاط آروم و دور افتادی رو که گردشگران می تونن آخر بهره رو از اون ببرن، عرضه می کنه.

 1-72-750x500

کو تائو (Koh Tao)

با وجود اون که کو تائو (Koh Tao) در گروه جزایر پر گردشگر تایلنده. اما بازم ارائه دهنده یکی از آروم ترین و خیره کننده ترین مناطق تایلنده. در حالی که خیلی از مسافران رهسپار دو جزیره بزرگتر مجاور یعنی ” کو سامویی” Koh Samui و ” کو پانگان” Koh Phangan می شن. کو تائو (Koh Tao) خیلی از غواصان و بازدید کنندگانی رو که در جستجوی محیطی ساکت تر و پر آرامش تر هستن، به خود جذب می کنه. به زحمت میشه منظره ای قشنگ تر از سواحل تمیز و سفید این جزیره و آبای نورانی فیروزه ای دور و بر اون رو یافت. به همه اینا غروب خورشید جزیره رو هم اضافه کنین، غروبی که رنگ آمیزی اشعه هاش توصیف ناپذیره. کو تائو (Koh Tao) به دلیل دسترسی آسون به محلای غواصی و دنیای زیر آب جور واجور و عجیبی که داره یکی از بهترین مکانایی است که می تونین واسه غواصی با لوله تنفس یا کسب گواهینامه غواصی خود رو در آبای گرم اون غوطه ور کنین. دوست داران پیاده روی می تونن در جنگلای ساحلی به این کار بپردازند.

2-70-750x450

کو جام (Koh Jum)

کو جام (Koh Jum) یکی از آخرین جزایر دور افتاده تایلنده و طوری بین “کرابی” Krabi و “کولانتا یای” Ko Lanta yai قرار گرفته که به سهولت قابل دسترسیه. آرامش این نقطه که تعداد جمعیت اون از ۳هزار نفر تجاوز نمی کنه اجاره نمی ده گردشگران خیلی راحت از این سواحل دل کنده و اون جا رو ترک کنن. سواحل جزیره که آبای آبی نورانی اونا رو محاصره کردن، اکثرا سواحل سنگی هستن ولی سواحل معدودی وجود دارن که مکانای مناسبی واسه گرفتن حموم آفتاب و آب تنی گردشگران هست. کو جام (Koh Jum) تنها دارای تعداد معدودی رستوران و کافه تریاه و کلا جو با احتیاط تری بر فضای اون حاکمه. این مکان واسه کسائی که می خوان به مناطق توریستی دور افتاده سفر کنن، فرصتی دلپذیر جفت و جور کرده و با فضایی آروم بخش و اهالی با محبت و صمیمی اش، هر بازدید کننده ای رو که پا بر سواحل اون میگذاره به شعف می آورد.

 3-37-750x500

آیوتایا (Ayutthaya)

آیوتایا ( Ayutthaya ) واقع در ۵۰ کیلومتری بانکوک، پایتخت شلوغ و پر تکاپوی تایلند، روزگاری پر شکوهت رین شهر جهان به حساب می اومد. ویرانهای شهر باستانی از طرف یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شده و شکوه و جلال اولین اون مایه حیرت و شگفتیه. آیوتایا ( Ayutthaya ) روی جزیره ای واقع در بین “چائو پرایا ” Chao Phraya ، “پا ساک” Pa sak، لاپ بوری ریورز Lopburi Rivers بنا گردید. حکومت آیوتایا ( Ayutthaya ) اهمیت خود رو در سرتا سر منطقه به مدت ۴۱۷ سال نگهداشت و درزمان قرن شانزدهم به بالاترین درجه عظمت فرهنگی، مالی و نظامی خود رسید. این شهر آخرسر در سال ۱۷۶۷ میلادی بوسیله حمله کنندگان برمه ای فتح و بعد ویرون شد. آثار و بقایای به جا مونده از این شهر که تا حد زیادی تعمیرگردیده، شکوه و زیبایی قبلی اون رو در انظار بازدید کنندگان مجسم می کنه.

4-13-750x500

چیانگ می (Chiang Mai):

چیانگ می ( Chiang Mai) یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی تایلند است که صدها اثر تاریخی باستانی رو در خود جای داده. این شهر که وقتی پایتخت “حکومت لانا Lanna” Kingdom بوده، جذابیت خاص خود رو داشته و مخصوصا واسه فعالیتایی مانند پیاده روی، کلک سواری و فیل سواری که در فضای باز صورت میگیره، مناسبه. چیانگ می ( Chiang Mai) در سالای گذشته مرکز جامعه بزرگ یوگا و سلامتی گشته و دارای تعداد کثیری رستوران مخصوص گیاه خوارانه که به بازدید کنندگان شادی و لذت روزافزونی هدیه میده. علاوه بر اینا، نوعای جورواجور رستورانای محلی و بین المللی در این شهر، بعضی از عالی ترین غذاهای تایلند رو از ” کائو طرف” Khao Soi سنتی گرفته تا با کیفیت ترین غذاهای فرانسوی جفت و جور می کنن. بازارهای زیاد محلی که هر روز و هم اینکه آخر هفته ها بر پا می شه صنایع دستی و جواهرات بدلی گردشگر پسند رو عرضه داشته و دکها و کیوسکای خیابانی که در تموم نقاط اون وجود دارن به شما این امکان رو میده که طعم غذاهای اصیل تایلندی رو بچشید.

رای لی (Railay):

شبه جزیره رای لی ( Railay) نه فقط از سواحلی عجیب برخورداره بلکه بهشت واقعی صخره نوردان به حساب میاد و فرصتایی رو واسه همه صخره نوردان با سطوح جور واجور تجربه و مهارت جفت و جور می آورد. این شبه جزیره واقع در دریای آندامان و نزدیکی کرابی نسبت به بیشتر نقاط این ناحیه، محیط آروم تری داره. کلبه های ساحلی دنج و راحت بیشتر از قبل گروه های جور واجور گردشگران پیاده و کوله پشتی به دوش و دیگه گردشگران رو به خود جذب می کنن. چشم انداز خیره کننده کوهستان “رای لی” اون رو به یکی از خاص ترین جزایر کشور بدل ساخته و فقط با قایق یا لنج میشه به اونجا رفت. هم اینکه این جزیده تالابا و غارهای بسیاری داره که انتظار ورود شما رو میکشن.

چیانگ رای(Chiang Rai):

چیانگ رای( Chiang Rai) با بناهای قدیمی فرهنگی و مناظر دیدنی طبیعی جورواجور یکی از جذاب ترین شهرای شمالی تایلنده. بنای این شهر که اولین پایتخت پادشاهی لانا بوده به قرن هفتم میلادی برمیگرده. این شهر در نزدیکی مثلث طلایی، ناحیه مرزی در ساحل رود مکنگ که در اون تایلند، برمه و لائوس با همدیگه تلاقی می کنن، قرار داره. بازدید کنندگان می تونن به دیدن آثار به جا مونده تاریخی برن یا سفری پیاده رو در میان کوهستانا در جستجوی دهکده های دور افتاده قبایل کوه نشین شروع کنن. اون عده که دوست دارن درباره میراث حکومت لانا و سبک زندگی شمال تایلند بیشتر بدونن سفر به چیانگ رای (Chiang Rai) رو یادشون نره.

 chiangrai-attractions-750x500

پچابوری (Phetchaburi):

پچابوری به سهولت از راه بانکوک قابل دسترسیه و یکی از قدیمی ترین مراکز سکونت در کشور تایلند به حساب میاد. دیدار از این شهر با گذشته ای که به قرن هشتم میلادی برمیگرده یکی از به یاد موندنی ترین بخشای هر سفریه که به تایلند صورت میگیره. پچابوری، شهر شلوغی که تماشاگر ازدحام جمعیت در حال عبور و مرور باشه نیس. این شهر از ساختمانای مذهبی پر شکوه گرفته تا قصر سلطنتی “کائو وانگ” Khao Wang دارای بناهای زیاد تاریخی واسه قرن ۱۲ میلادیه. کشاورزی در این منطقه رونق و پیشرفت داره و این رو میشه در بازارهای بزرگ سنتی که در اونا ادویه و اجناس محلی به فروش می رسن، به روشنی دید. گردشگران معدودی موفق به دیدار “شهر خلوت ” Sleepy city می شن و اینطوری امکان شناخت اصیل فرهنگ و سبک زندگی مردم تایلند جفت و جور میاد. مشتاقان طبیعت می تونن به دیدن غارهای عجیب و جنگلای استوایی سرسبز و انبوه برن. پچابوری بر خلاف بقیه مناطق از ویرانی امپراتوری بزرگ آسیایی محفوظ موند، جون سالم به در برد و تا حد زیادی دست نخورده موند. این شهر که به همین دلیل اون رو بیشتر ” آیوتایای زنده” می گن، امکان بازدید از آثار به جا مونده با قدمت صد ساله رو واسه گردشگران جفت و جور می آورد.

کو ماک (Koh Mak):

کو ماک (Koh Mak) ضمن استقبال از شکار روز افزون گردشگران، در حفظ ارزشای فرهنگی خود هم موفق بوده. این جزیره در گروه آخرین نقاط با اصالت کشور تایلنده. کو ماک (Koh Mak) با داشتن ۱۰هزار اصله درخت پالم، یه دهکده پرورش درخت، بناهای مسحور کننده در ۴۰ کیلومتری سرزمین اصلی تایلند واقع شده و همین امر اون رو به محیطی خلوت و آروم بدل ساخته. به غیر از چند تایی رستوران و اقامتگاه که در جزیره ساخته شده، دیگه این منطقه تغییری نکرده و بسیار دست نخورده باقی مونده و بدین دلیل یکی از سرزمینای رمز آلود تایلند به حساب میاد. پارک دریایی موجود در دور و بر منطقه فرصت تماشا و آشنایی گردشگران با زندگی دریایی منطقه رو جفت و جور کرده و علاوه بر اون ورزشای جور واجور آبی مانند موج سواری و قایق رانی رو هم جفت و جور میکنه. اگه از استراحت در ساحل خسته شید می تونین راهی یه سفر پیاده در میان جنگلای استوایی شید یا سوار بر دوچرخه جزیره رو بگردین.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

الی گشت تور تایلند