عمومی

بهترین جاذبه های گردشگری کانادا

canada

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کانادا کشوری پهناوره که با وجود جاذبه های گردشگری متفاوتی از جمله فرهنگی، بناهای مدرن و پدیده های طبیعی چشمگیرش، هر سال خیلی از مردم رو جذب می کنه. اگه به دنبال لیستی از بهترینا می گردید حتما کشور کانادا یکی از اونا هستش. با ما همراه باشین تا بهترین جاذبه های گردشگری کانادا رو مرور کنیم.

مسابقه کالگاری

مسابقه کالگاری نام یکی از معروف ترین مسابقات گاوبازی دنیاست که گذشته اش به نمایشای سبک تگزاسی اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم برمیگرده. ای مسابقه در طول چند سال گستردش پیدا کرده و امروزه بهترین گاوچرانای دنیا رو با جایزه ۲ میلیون دلاری اش به خود جذب می کنه. در جریان این مسابقات، برنامه های دیگری از جمله اجرای زنده موسیقی، کارناوال، غذاهای جور واجور و رقص هم گذاشته شده چون که این شهر کانادایی میزبان بهترینای دنیاست. این مسابقات با یه رژه ۴ کیلومتری در یکی از دیدنی ترین مکانای دنیا در ماه جولای شروع می شه. مردم کالگاری این مسابقات رو “بهترین نمایش در فضای باز” دنیا می دونن.

calgary

برج سی ان تورنتو

برج سی ان با ارتفاع ۱۵۵۳ متری یه شاهکار مهندسیه و در لیست عجایب هفتگانه دنیای مدرن هستش. در دهه ۱۹۷۰ اتحادیه ملی راه آهن کانادا (به طور خلاصه سی اِن)، با همفکری رسانه های محلی، عزمشو جزم کرد تا یه دکل مخابراتی جدید بسازه. هدف از ساخت دکل، تامین نیازای ارتباطی جمعیت رو به رشد تورنتو و هم اینکه داشتن نمادی از شکوه شهر بود. هنگام گشایش برج، بازدیدکنندگان اونقدر تحت تاثیر عظمت اون قرار گرفته بودن که برج خیلی زود به مهم ترین و پرطرفدارترین جاذبه گردشگری کانادا تبدیل شد. رستوران گردان برج “سی اِن” به خاطر داشتن غذاها و نوشیدنیای عالی و چشم اندازی عالی معروفیت جهانی داره.

toronto-tower

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا یه سری از سه آبشار عظیمه و در مرز بین ایالت اونتاریو در کانادا و ایالت نیو یورک در آمریکا قرار گرفته. آبشارهای سمت اونتاریو آبشارهای نعل اسب نام دارن و منظره ای بهتر و جاذبه های بیشتری دارن. ناحیه دور و بر آبشار، منطقه گردشگری مهمی هستش و پر از برجایی واسه مشاهده مناظر موجود، رستورانا، مغازه های سوغاتی فروشی، کازینوا و هتلای لوکسه. یکی از بهترین جاها واسه دیدن آبشار نیاگارا در سمت اونتاریو، پارک ملکه ویکتوریا هستش، جایی که در شبای تابستون آتیش بازی انجام می شه و آبشارها با نور پردازی زیبایی روشن می شن.

niagara

اخذ ویزای کانادا توریستی ، کاری و تحصیلی

با این مدارک ساده بدون هیچ سختی ای ویزای کانادا دریافت کنین..

الی گشت تور کانادا