عمومی

بهترین جاذبه های گردشگری پکن چین

اگه مقاله راهنمای پکن گردی رو خونده باشین شایدً واسه آشنا شدن با بهترین جاذبه های توریستی پکن و خرید تور چین آماده اید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ پکن قلب چین و انتخاب اول تموم مسافرانیه که علاقه به دیدن شهری قدیمی و پیشرفته در چین دارن. این شهر از حدود ۸۰۰ سال پیش مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چین بوده و ساختمانای سلطنتی قشنگتر با تاریخ دور، جادوی این شهر رو چند برابر کردن. پکن شهر بزگیه و اگه قصد سفر به اون رو دارین نیاز دارین تا قبل از اون شهر رو خوب بشناسین. با ما همراه باشین و با مشهورترین جاذبه های گردشگری پکن که حتما باید در سفرتون ببینین آشنا شید:

به رییس Mao، “سلام” کنین!

کی از لبخند خوشحال و سرحال پرتره مائو در میدون تیانانمن لذت نمی بره؟ توضیح تصویر اون شاید خیلی آسون نباشه اما عکس صورت اون بر دروازه شهر ممنوعه قرار گرفته و بدن اون در میدون نگهداری می شه. اول از همه مطمئن شید که از رفتن به این منطقه در هر تعطیلی دوری می کنین چون تعداد مردمی که در روزای تعطیل به اونجا میان و شلوغی اونجا شاید دیوونه تون می کنه! بد نیس بدونین همچین مواردی رو در هر روز تعطیل در هر کجای پکن ممکنه ببینین. دومین چیزی که ممکنه کمی اذیت تون کنه، موارد امنیتی خیلی بالای اون هستش که شاید واسه گردشگری که فقط می خواد از این مکان دیدن کنه کمی زیاده روی باشه.

اما همه نقاط داغ گردشگری پکن مثل شهر ممنوعه، خیابون قیانمن، موزه ملی چین، آرامگاه مائو، بنای بادبود قهرمون مردم و…در دور و بر میدون تیانانمن هستن و پس تحت هیچ شرایطی نمی تونین دیدن اون رو ندیده بگیرین.

خیلی راحت با وسایل حمل و نقل عمومی می تونین به این میدون برید هم اینکه تعداد زیادی رستوران در این منطقه وجود دارن که بعد از گشت و گذار در جاذبه های اون می تونین خستگی تون رو با یه غذای خوشمزه از تن به در کنین.

ساختمون بهشت

ساختمون بهشت یکی از بایدهای دیدنی در طول پکن گردی تونه. ارتفاع این ساختمون گرد سه گوش، ۳۸ متره. ساخت ساختمون بهشت در سال ۱۴۲۰ تموم شد که باعث شد به عنوان یکی از قدیمی ترین ساختمانا در مرکز چین شناخته شه. منطقه دور و بر این بنا یکی از مناطق مورد علاقه مردم پیر پکنه، اونا به این منطقه می رن و آواز می خونن و با هم گپ می زنن.

برج CCTV

شما از طرفداران معماری مدرن هستین؟ اگه اینطوره حتما به برج سی سی تی ایشون که برج نظارت تلویزیون ملی چین است سری بزنین.

پارک المپیک

هنوزم مراسم باشکوه افتتاحیه بازیهای تابسیتانی المپیک سال ۲۰۰۸ در پکن رو یادتون میاد؟ بله، من هم همینطور! دیدنیای زیادی در این پارک وجود دارن که باید ببینین مثل ورزشگاه المپیک که به اون “لونه پرنده” هم می گن، یا “برجهای قارچی”. هم اینکه این پارک یکی از مکانای خوب واسه آروم دویدن هم هست.

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه که بین سالهای ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شد، یکی از بزرگترین مجموعه کاخای دنیاست که دارای ۹۸۰ ساختمونه و در برنامه قرار گرفتن در فهرست میراث جهانی یونسکو هم هست. شهر ممنوعه دقیقا کنار میدون تیانانمن قرار گفته و اگه بخواین اون رو کامل بگردین باید حدود ۲ ساعت زمان بذارین.

خیابون قیانمن

خیابون قیانمن از ۶۰۰ سال پیش تا حالا به عنوان بهترین خیابون پکن شناخته شده و وقتی در اون قدم می زنید میبینین که واقعا انگار پایانی واسه اون نیس. در این قدیمی ترین خیابون خرید چین، هر خریدی که فکرش کنین رو می تونین انجام بدین، این خیابون در قلب پکن قرار گرفته پس امکان نداره گمش کنین.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

الی گشت تور چین