عمومی

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

هنگام خرید تور اسپانیا باید از بهترین جاذبه های توریستی اسپانیا بدونین تا بتونین مناسب ترین تور رو انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل الی گشت؛ اسپانیا کشوریه که به دلیل واقع شدن در نزدیکی دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از آب و هوای بسیار مطلوبی برخورداره و میشه تماشاگر ترکیبی عالی از فرهنگای جور واجور بود. این عوامل دلیل شده این کشور هرساله اندازه خیلی از گردشگران خارجی رو به خود جذب کنه و به عنوان قطب اصلی جذب توریست در دنیا مطرح شه. با معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا با شما هستیم.

 

جشنواره گوجه (توماتینا)

توماتینا نام جشنواره ایه که هر ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست در شهر بونل در نزدیکی والنسیا در کشور اسپانیا برگزار می شه. این جشنواره یه جور نزاع خیابانیه که در اون از غذا به عنوان مهمات استفاده می شه! هرساله هزاران نفر از سراسر دنیا به بونل میان تا در بزرگترین “دعوای غذایی دنیا” شرکت کنن. در این جشنواره مردم صد تن گوجه رسیده رو در خیابونا به طرف هم پرت می کنن. تا قبل از سال ۲۰۱۳ بین ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نفر به این دعوای گوجه می اومدن که در مقایسه با جمعیت ۹۰۰۰ نفری شهر بونل رقم بسیار بالاییه. از سال ۲۰۱۳ مقامات عزمشونو جزم کردن تا از راه فروش بلیط تعداد شرکت کنندگان رو کم کنن و حالا فقط ۲۰۰۰۰ نفر آدم خوش شانس فرصت شرکت در این مسابقه غیرعادی اما هیجان انگیز رو پیدا می کنن.

 

tomato-festival-tomatina

 

ساگرادا فامیلیا در بارسلونا

معبد اکسپیاتوری دو لا ساگرادا فامیلیا عجیب ترین کلیسای اروپا است و از این رو نماد مناسبی واسه بارسلوناست که خود رو شهری متفاوت می بینه. طراحی اون بردوش آنتونی گواد بوده و به دلیل نمادهای الهام گرفته شده از طبیعت و بداعت طرحش شاهکار ایشون حساب می شه. در سال ۱۸۸۳، یه سال بعد از اینکه کار ساخت این بنا در مکانی که قبلا یه کلیسای نئو گوتیک در اون قرار داشته شروع شده بود، کار تکمیل بنا بردوش گواد گذارده شد. اون همه چیز رو عوض کرد. جالبه بدونین که گواد از قبل برنامه ریزی نکرده بود و کار ساخت رو با طرحای بداهه ادامه می داد. این بنا تبدیل به شاهکار ایشون شد. اون مانند زاهدان گوشه نشین، ۱۶ سال فقط در مکان ساخت کلیسا زندگی کرد و در آرامگاه همانجا هم به خاک سپرده شد. هنگام مرگش فقط یکی از برجای نماد “تولد مسیح” کامل شده بود اما کار ساخت طبق نقشه های ایشون پس از جنگ داخلی اسپانیا ادامه پیدا کرد. امروزه از محل کمکای مردمی کار ساخت و تکمیل کلیسا بازم ادامه داره.

 

barcelona

 

فستیوال هرم انسانی

جشن بسیار زیبای “کُن کورس دکستل” هر دو سال یه بار در تاراگونای اسپانیا برگزار می شه. هر یک اکتبر در میان، ورزشگاه لو تاراکو و خیابونای تاراگونا تماشاگر سی و دو تیمی از آدما هستش که تلاش دارن با ایستادن روی شونه های هم تیمیای خود، بلند ترین هرم انسانی رو تشکیل. حتی کودکان هم از سن پنج سالگی میتونن در این مسابقه شرکت کنن. این فستیوال از قرن هجدهم میلادی در اسپانیا برگزار می شه و واسه نشون دادن و حفظ رقص سنتی والنسیایی به وجود آمده. شرکت کنندگان پردل و جربزه این مسابقه لباسای روشن به تن می کنن و واسه مواظبت از کمر هاشون، کمر بندی به نام “فایسا” به کمرشون می بندن.

 

spain-tarragona-pyramid

 

ورزشگاه نیو کمپ

نیو کمپ یکی از بهترین جاذبه های شهر بارسلون واسه ورزش دوستان و دیگه گردشگرانیه که از این شهر دیدن می کنن و ورزشگاه خونگی تیم قوی و برنده لیگ قهرمانان اروپا، تیم بارسلونا هستش. نیو کمپ با ظرفیت ۹۹.۰۰۰ نفر بزرگترین ورزشگاه اروپا هم هستش. تورهایی که واسه بازدید از این ورزشگاه برگزار می شن بسیار مهم هستن، مخصوصا اگه شانس دیدن یکی از مسابقات تیم بارسلونا رو پیدا کنین.

 

newcamp

زیباترین کلیساهای اسپانیا

دیدنی ترین مکانای اروپا

الی گشت تور اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *