عمومی

بهترین تورهای تایلند نوروز ۹۷

در نظر داشته باشین که واسه انتخاب هر کشوری واسه سفر اول باید اندازه محبوبیت و دلیل محبوبیت اونو مورد بررسی قرار داره. تور تایلند یکی از بهترین تورهاییه که میشه با قیمتی مناسب انتخاب کرد. علاوه بر قیمت میشه به تفریحات جور واجور در کشور تایلند هم اشاره داشت، شاید به جربزه بشه گفت در تایلند تموم تفریحات به طور کاملً یه جا جفت و جور هستش و به اصطلاح یه تیر و چند نشون کردین. مثلا باغ وحش و معبدهای بودایی در این کشور بسیار عجیب هستش. سواحل تایلند دارای معروفیت بسیار زیادی هستش. حتماً به گوشتون خورده که کشور تایلند به بهشت غواصان معروفه. از دیگر خصوصیات انتخاب تور تایلند وجود آب و هوای استوایی در این کشور هستش. انتخاب تور تایلند نوروز ۹۷ میشه واسه همیشه در یادتون بدرخشه.

تایلند نوروز

بهترین زمان به کار گیری تور تایلند نوروز ۹۷

یه نکته بسیار باحال در مورد کشور تایلند آب و هوای عجیب اون هستش، با نگاه به هواشناسی مناطق جور واجور کشور تایلند دیده می شه که آب و هوای تایلند همیشه در حال تغییر هستش و در واقع هر سمت از این کشور ساز خودشو می نوازد! اما سفر به تایلند در هیچ زمان از سال بد نیس. واسه این ادعا دلیلای روشنی داریم. توریستای جور واجور در این کشور دلیل بر شرایط جوی عالی اون در تموم فصول هستش، ام۱ا میشه به جربزه اعلام کرد که در ماه آوریل و یا فروردین به دلیل وجود جشنای گسترده و آب و هوایی بکر سفر به تایلند بسیار گسترده تر و تور تایلند بیشتر دارای ازدحام هستش. نمایشگاه گل و گیاه چیانک مای رو از دست ندین.

تایلند به همراه جزیره ها و شهرهای معروفش مقصد گردشگران جور واجور از سراسر دنیا هستش. قبلا در مورد تور پوکت ۹۷ صحبت کردیم. بیایید به شهرها و جزیره های مهم و گردشگر پذیر دیگه تایلند بپردازیم. از جمله این جزیره ها، جزیره سامویی واقع شده در بخش جنوب غربی کشور تایلنده.

تایلند نوروز

جزیره سامویی با مساحتی برابر با ۲۲۸.۷ کیلومتر مربع، سومین جزیره بزرگ تایلند بوده و دارای جمعیتی برابر با ۶۳۰۰۰ نفره. از اونجایی که هر ساله تعداد بازدید کنندگان از این جزیره بیشتر می شه، اندازه تراکم هتلا در این جزیره ۷۳ درصده! از جمله دلایل افزایش گردشگران تور سامویی میشه به منابع گردشگری غنی این جزیره، سواحل ماسه ای، صخره های مرجانی و درختان نارگیل اشاره کرد.

دونستن نکات زیر می تونه واسه مسافران تور سامویی ۹۷ خیلی مهم باشه. جزیره سامویی نزدیک به ۳۵ کیلومتری شمالِ جنوبی ترین نقطه تایلند واقع شده و در عریض قسمتش ۲۵ کیلومتر پهنا داره. مرکزی ترین قسمتای جزیره سامویی طبیعتی بکر داره. بزرگترین کوه جزیره به نام کوه کائو پوم با ارتفاعی برابر با ۶۳۵ متر در این بخش واقع شده.

پوکت با سواحل شنی قشنگتر، درختای نخل، دریای زمردین و شهرهای پرشورش یکی از بهترین مقاصد گردشگری ساحلی در دنیا هستش. واسه هر سلیقه و هر بودجه ای میشه در جزیره پوکت چیزی یافت. تنوع هتلا، غذاخوری و جشنا و پایکوبیا جوری زیاده که هیچ ثانیه ای در این جزیره هدر نمیشه.

تایلند نوروز

در واقع تور پوکت ۹۷ یا همون اسم پوکت نام ایالتی جنوبی در جنوب تایلنده که مرکز اون جزیره ای به همین نامه و این استان شامل جزایر گرمسیری بزرگ و کوچیک دور و بر مرکز ایالت هم میشه. پوکت، بزرگترین جزیره کشور تایلند، واقع در جنوب غرب این کشوره. این جزیره تقریباً در فاصله ۸۶۳ کیلومتری جنوب بانکوک بوده و مساحتی برابر با ۵۴۳ کیلومتر مربع رو پوشش میده.

محبوب ترین ناحیه گردشگری در پوکت، ساحل پتونگ (Patong Beach) اسمشه که در ساحل مرکزی واقع شده و دلیل محبوبیت اون دسترسی ساده به ساحل طولانی و عریض این منطقه س. سواحل بسیاری در شمال و جنوب پتونگ وجود دارن که میشه از بین اونا به ساحل معروف کارون، ساحل کاتا (در جنوب) و هم اینکه سواحل کامالا و سورین (در جنوب) اشاره کرد.

تور پاتایا ۹۷

همونطور که می دونین، کشور تایلند جاذبه های زیادی داره. از جمله این جاذبه های میشه به شهر ساحلی پاتایا اشاره کرد که در جنوب شرق پایتخت کشور تایلند، بانکوک واقع شده. این شهر بر ساحل شرقی خلیج تایلند قرار داشته و تا بانکوک ۱۵۰ کیلومتر فاصله داره.

تلاشایی که از طرف مسئولان پاتایا انجام شده، منتهی به بهتر شدن کیفیت ساحلای این شهر شده، هرچند بازم از زرق و برق ساحلای تایلند فاصله دارن و ساخت و ساز زیادتر از اندازه باعث از بین رفتن منابع طبیعی پاتایا شدن.

تایلند نوروز

با این وجود تور پاتایا ۹۷ زیادی هتلا و مسافرخانهای پاتایا و هم اینکه نزدیکی این شهر به بانکوک، باعث شده که این شهر مقصدی ایده آل واسه گذروندن ایم تعطیل، هم گردشگران خارجی و هم مسافران داخلی باشه. بطور متوسط هرساله نزدیک به ۵ میلیون نفر از این شهر ساحلی بازدید می کنن. با در نظر گرفتن نزدیک بودن پاتایا به بانکوک، بیشتر ترانسفر زمینی رو واسه ورود به پاتایا پیشنهاد میکنن. این روش البته ارزون تر هم هست.

گشت وگذار در شهر پاتایا بسیار ساده س!. خیابون ساحلی پاتایا که بیشتر اونو به نام بیچ رود میشناسن، خیابانیه که در امتداد ساحل، از شمال تا جنوب شهر کشیده شده. به موازات این خیابون، دو خیابون اصلی دیگه س که خیابون دوم و خیابون سوم نامیده می شن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا