عمومی

بهترین تلفن های هوشمند سال ۲۰۱۲ از نگاه فون آرنا

 به سبک هر ساله سایت فون آرنا به انتخاب بهترین و بدترینای هر بخش از دنیای وسایل موبایل پرداخته. در روزای آینده با برندگان و بازندگان این لیست در خدمت شما هستیم. و امشب، بهترین تلفنای هوشمند سال ۲۰۱۲.

Google Nexus 4

بهترین تلفن هوشمند امسال رو میشه نکسوس ۴ دونست که بوسیله ال جی ساخته شده و قلب تپنده اون خالص ترین نوع اندرویده. اسمارت فونی که همه چیز رو واسه اول شدن در گروه خود داره. این اسمارت فون با ظاهری آراسته و قشنگتر و نمایشگری با کیفیت و خوب عرضه شده که بوسیله پردازشگر قدرتمندی همراهی می شه. و البته هیچی مهمتر از این نیس که می تونین یه تلفن هوشمند اندرویدی قوی با قیمت ۳۰۰ دلاری و بدون قرارداد اپراتور موبایل در اختیار داشته باشین. و اینجا هستش که ضریب ارزش به قیمت اونقدر بالا میره که هیچ اسمارت فون دیگری به پای اون نمی رسه. مطمئنا نکسوس ۴ گوگل یه موبایل عالی و بی اشکال نیس، اما این بهترین اسمارت فونیه که با اونقدر قیمتی می تونین فعلا در بازار پیدا کنین.

Apple iPhone 5

واقعا لازمه درباره آیفون ۵ صحبتی کنیم؟ این یه تلفن نیس، بلکه یه جایگاه سمبلیکه که تقریبا هر کسی از ۵ تا ۱۰۵ سال نام اون رو شنیده و می شناسه. اما تنها دلیل انتخاب اون، محبوبیت و مردم پسندی نیس. آیفون ۵ تلفن هوشمندیه که نسبت به مدلای قبلی اش بسیار نازک تر، سبک تر و سریع تر شده. و البته صفحه نمایش ۴ اینچی اون با دوربین قوی ۸ مگاپیکسلی جایی واسه صحبت باقی نمی ذاره. و چیزی که این مجموعه رو کامل می کنه، تعلق آیفون ۵ به اکوسیستم اپله که امکان دسترسی به مجموعه بزرگی از اپلیکیشنا، بازیا و محتوای موجود در اپ استور اپل رو جفت و جور می کنه.

HTC Droid DNA

این تلفن هوشمند که در ژاپن با نام HTC J Butterfly و در بخشی دیگه از دنیا با نام HTC Butterfly شناخته می شه، یکی از ارزشمندترین داراییای زرادخانه اندرویدی اچ تی سی هستش. شاید بشه اون رو اولین تلفن با نمایشگر ۱۰۸۰p دونست که وارد بازار شد و این کیفیت تصویر رو به میدون رقابتی تازه واسه ۲۰۱۳ تبدیل کرد. نمایشگر ۵ اینچی این اسمارت فون کیفیت ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل رو واسه تون جفت و جور می کنه. چیزی که هنوز در بعضی از تلویزیونای HD هم شاید دیده نشه. ممکنه بعضی این اندازه رو زیادتر از اندازه و کشنده بدونن، اما مطمئنا ۱۰۸۰p قدم بعدی تکامل تلفنای هوشمنده.

Samsung Galaxy S III

مطمئنا، این لیست بدون پرچمدار اندرویدی سامسونگ، گلکسی اس سوم ناقص هستش. شاید بعضی گلکسی نوت دوم رو انتخابی شایسته تر واسه این جایگاه بدونن. اما واقعا گلکسی اس ۳ رو بیشتر میشه یه گوشی موبایل دونست تا نوت ۲، که یه تبلت-تلفنه. با وجود اینکه زمان زیادی از عرضه این اسمارت فون میگذره، Galaxy S III هنوز یکی از جذاب ترین و بهترین اسمارت فونای اندرویدی هست. و هم اینکه با فروش ۳۰ میلیون دستگاهی، یکی از پرفروش ترین اونا.

این محصول نوظهور نوکیا هم اونقدر قابل توجه و مهمه که باید در هر لیستی باشه، حتی اگه آخرین صندلی رو به خود اختصاص بده. شاید اون رو یه اسمارت فون کمی سنگین وزن بدونین و ایراد بگیرین که اپلیکیشنای ویندوز فون اونقدر کم هستن که هنوز جای کار بسیاری دارن. اما وقتی که امتیازات و مشکلات رو کنار هم بذارین، نوکیا لومیا ۹۲۰ یه انتخاب عالی و خوش ساخته. شما یه دوربین مجهز به پیور ویو دارین که هنگام فیلمبرداری هم خوب عکاسی شما رو حیرت زده می کنه. هم اینکه رزولوشن عجیب نمایشگر این اسمارت فون، چیزی نیس که قابل صرف نظر باشه. درباره نرم افزار هم باید گفت که در کنار ضعفای ویندوز استور، نوکیا وسایل جذابی چون نوکیا درایو، مپز، سیتی لنز و اپلیکیشن موسیقی خود رو روی لومیا ۹۲۰ عرضه کرده. و آخر هم اینکه با لومیا ۹۲۰ اونقدر تنوع رنگ جذاب و چشم نوازی پیش رو دارین که دیگه رقبا رو خیلی راحت در این مورد به زانو در می آورد.