عمومی

بهترین تفریحات و مراکز دیدنی دبی

تورهای امارات اکثراً به مقصد دبی تشکیل می شن و همین موضوع اهمیت و محبوبیت این شهر مدرن رو نشون می ده.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت، شهر دبی مانند پاریس، لندن یا هنگ کنگ نبوده و طور سنتی، کارای تفریحی زیادی نمیشه در این شهر انجام داد. البته جاذبه های شهر واسه پر کردن اوقات فراغت شما واسه چند روز کفایت کرده و در این فهرست بعضی از بهترین کارایی که میشه در سفر به دبی انجام داد رو معرفی می کنیم. با ما همراه باشین:

دیدن برج خلیفه:

این برج الان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر در جهان حساب شده و شما با پرداخت ۱۰۰ درهم برابر با ۲۷ دلار، می تونین به طبقه ۱۲۸ اون برید. در این محل نمایی قشنگتر و پانوراما از شهر و بیابانای دور و بر در برابر شما هستش. گزینه دیگری هم در این برج هست که با پرداخت ۵۰۰ درهم یا ۱۳۶ دلار می تونین به طبقه ۱۴۸ رفته و از اون جا به تماشای شهر بشینین که این گزینه پیشنهاد نشده و خیلی فرقی بین این دو بخش وجود نداره. منظره شبونه شهر از بالای برج خلیفه بسیار قشنگتر بوده و شما با دیدن نور چراعای ساختمانای دیگه، احساس جالبی رو تجربه می کنین. جزیره نخل و آب نماهای شهر با نورپردازیای خاص خود در طول شب بسیار دیدنی هستن.

مسجد جمیرا:

یکی از دو مسجد قابل بازدید در دبی، مسجد زیبای جمیرا هستش. این مسجد کوچیک بوده و یه تالار بزرگ داره. در این مسجد یه تور خاص بازدید به همراه راهنما هست که هر روز از ۱۰ صبح شروع به کار کرده و با پرداخت ۲۰ درهم یا ۵ و نیم دلار از مسجد بازدید کرده و صبحونه هم به شما ارائه می شه. در این تور، اطلاعات زیادی درباره فرهنگ و قوانین اسلامی و نقش اون در حکومت امارات به شما ارائه می شه.

تفرجگاه ساحلی:

منطقه تفرجگاه ساحلی (Marina) بوسیله ساختمانای بلندی محاصره شده و دارای پیاده روهایی بسیار عالیه. در این تفرجگاه شما می تونین از قایقای قشنگتر و باشکوه و یا نمای شهر و آسمون خراشای اون عکس ورداری کنین. حتما به لنگرگاه شماره ۷ (Pier 7) در این تفرج گاه سر زده و از رستوران و کافه سه طبقه ساخته شده در آب دیدن کنین.

موزه دبی:

در بخش قدیمی شهر دبی یه موزه کوچیک قرار داره که در اون اطلاعات خیلی زیادی وجود نداره اما بعضی از دیدنیای اون باحال هستن. در این موزه با تاریخ و فرهنگ دبی آشنا شده و به مشاهده چگونگی زندگی در صحرا می پردازید. هزینه ورودی این موزه هم تنها ۱ دلاره.

از بیابان دیدن کنین:

آدمایی که تجربه دیدن بیابان رو در دبی دارن، اون رو عجیب ترین فعالیت دبی می دونن. شما می تونین یه تور روزانه واسه بازدید در صحرا گرفته یا حتی شبی رو در کویر به سر ببرین که شک نداشته باشین تجربه جالبی هستش.

در آخر یادتون باشه واسه دیدن دبی احتیاجی نیس که ورشکست شید، هر چند این شهر به نظر گران می رسه و اگه شما در تفریحات بخش مدرن دبی و زندگی شبونه اون زیاده روی کنین شاید باید پول زیادی خرج کنین اما در عین حال در این شهر امکانات مناسبی واسه تفریح، تماشا و … هست که خیلی هزینه بر نیستن.

بهترین فصل و زمان سفر به دبی

اماکن گردشگری و دیدنی دبی

الی گشت تور امارات