عمومی

بهترین ترفندهای روانشناسی

psychological-tricks-life

شاید باورتون نشه که با دونستن بعضی از اصول روانشناسی چه قدمای بزرگی در زندگی تون ورداشته می شه با ما همراه باشین تا ترفندهایی رو یاد بگیرین که در زندگی به کارتون خواهد امد.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ رابطه برقرار کردن و تعامل با بقیه بعضی وقتا می تونه سخت باشه. مخصوصا اگه در شرایطی باشیم که برخوردها یا حرکت اشتباه باعث آسیب رسیدن به زندگی شخصی یا کسب وکارمون می شه. به خاطر همین نیازه از تجربه کارشناسان روانشناسی استفاده کنیم تا بتونیم با ترفندهای ساده اما مؤثر، از گزند بعضی اتفاقات در امان باشیم.

در نظر داشته باشین پیروزی با تلفات بسیار، شکست حساب می شه. زندگی روزمره ما هم با رقابت ها و تنش های بسیاری همراه س و هدف، حفظ آرامش و کار کردن در راه پیشرفته؛ پس باید تا حد ممکن از تنش ها دوری کرد و رقابت ها رو با دید باز و تفکری درست برطرف ساخت.

می خوایم در ادامه ۱۰ شگرد روانشناسی واسه برخورد با رقابت ها و تنش ها رو در اختیار شما بذاریم که می تونن به بهتر شدن روابطتون با بقیه کمک کنن.

وقتی از پاسخی راضی نبودین به چشمون طرف مقابل نگاه کنین

بعضی وقتا از پاسخی که واسه سؤالاتمان دریافت می کنیم راضی نیستیم یا اون ها رو به درستی درک نمی کنیم. در اینجور شرایطی به جای اینکه سؤالتان رو دوباره تکرار کنین یا از شخص دیگری سوال کنین؛ به چشمون فرد مقابلتون خیره شید. این اقدام باعث می شه تا ایشون تحت فشار قرار گیرد و مجبور شه در مورد تفکرات خود اطلاعات بیشتری در اختیارتون بذاره.

وقتی که کسی فریاد می زند، خونسردی خودتون رو حفظ کنین

همیشه تلاش کنین در برابر آدمایی که عصبانی شده ان خونسردی خودتون رو حفظ کنین. در نظر داشته باشین که برخورد شما می تونه روی افزایش یا کم شدن اندازه عصبانیت فرد مقابلتون اثر مستقیم بزاره.

بعد از عصبانیت، حس پشیمونی جانشین اون می شه و اگه برخورد شما در مواجه به یه فرد عصبانی درست باشه، احتمال اینکه از شما معذرت خواهی کنه زیاده.

ترفندهای روانشناسی

نزدیک به فرد عصبانی بشینین

فرض کنین به ملاقاتی می روید که یکی از افراد حاضر در اون مکان با شما مشکلی داره و احتمال برخورد میانتون زیاد هستش. در اینجور شرایطی بهتره نزدیک به اون شخص بشینین.

شاید در اینجور حالتی ناراحت شید، اما مطمئن باشین که طرف مقابل این حس رو در درجاتی به مراتب بالاتر تجربه می کنه. این اقدام باعث می شه تا اندازه خشم اون شخص کم بشه.

اگه می خواهید محبوب شید نام همه رو یادتون باشه

یکی از بهترین روش ها واسه محبوب شدن، به یاد داشتن نام دیگرونه؛ چون متوجه می شن شما به اون ها اهمیت می بدید. تلاش کنین بقیه رو با نام کوچکشون صدا بزنین چون باعث می شه حس بهتری داشته باشن و احساس راحتی کنن.

وقتی که استرس دارین یا مضطرب هستین افکارتون رو یادداشت کنین

واسه هر شخصی زمانی پیش میاد که دچار استرس یا اضطراب می شه. در اینجور شرایطی بهتره افکارتون رو روی کاغذ بیارین. با انجام این کار می تونید روی کارتون تمرکز بیشتری داشته باشین؛ چون فرصتی دارید تا نگاه بهتری به مشکلاتتون داشته باشین و حتی اون رو با بقیه به اشتراک بذارین. قدرتی که در به اشتراک گذاشتن افکار هست به شما کمک می کنه تا به مشکلاتتون از بعد دیگری نگاه کنین و حولوحوش بیشتری رو سبک سنگین کنین.

وقتی که نمی تونید تصمیم درستی بگیرین انتخاب ها رو کم کنین

بعضی از افراد فکر میکنن که بهتره تصمیمات و هم اینکه علم بیشتری داشت که همین امر باعث می شه خواسته های اون ها هم زیاد شه. با اینکه باید در نظر گرفت که هرچه گزینه ها بیشتر باشن سختی انتخاب و در کل رقابت ها بیشتر می شه.

همین امر هم باعث می شه تا روند تصمیم گیری زیاد شه. در واقع کارشناسان فکر می کنند که در زمان تصمیم گیری بهتره که تنها چهار انتخاب پیش روی خود داشته باشین. در نظر داشته باشین که هرچه گزینه ها کمتر باشن راحتی انتخاب هم واسه شما امکان پذیرتره.

طرز درست ایستادن می تونه اعتمادبه نفس شما رو زیاد کنه

یکی از فوت وفن هایی که می تونه اثر زیادی در زندگی شخصی و کسب وکار داشته باشه، یادگرفتن طرز درست ایستادنه. در نظر داشته باشین اینکه چیجوری به نظر می رسید، روی بقیه موثره.

پس باید تلاش کنین رفتار یا حالات شما به گونه ای باشه که اثر درستی روی بقیه بذارین. یکی از این حالات، چگونگی ایستادنه. در نظر داشته باشین که در کسب وکار، زمان هایی هست که شما فرصت اینکه توانایی هاتون رو نشون بدید و دیدگاه خود رو با بقیه به اشتراک بذارین، وجود نداره و ملاک طرف مقابلتون این هستش که چیجوری به نظر می رسید ؛ پس مواردی مانند درست ایستادن، لباس مناسب پوشیدن، ظاهر آراسته داشتن و لبخند زدن می تونه فرصت های نادری واسه شما آماده کنه.

قدرت تمرکز رو از رقبایتان بگیرین

زمان هایی پیش میاد که در مقابل رقبایتان قرار می گیرید. یکی از بهترین روش ها واسه شکست دادن حریف گرفتن تمرکز از اونه. شما باید بدونین چه وقتی نیازه با طرح موضوع یا پرسیدن سؤالی بتونین تمرکز رقیبتان رو از ایشون بگیرین.

به گونه ای از بقیه کمک بخواین که نیازتون رو حس کنن

کارشناسان فکر می کنند اگه در درخواست کمک خود از جملاتی مانند «به کمک شما نیاز دارم» استفاده کنین احتمال اینکه جواب مثبت بشنوین، بسیار بالا هستش. در اینجور شرایطی فرد مقابل متوجه می شه به کمک ایشون نیاز دارین و واسه اینکه از کمک نکردن به شما احساس بدی به ایشون دست نده، به شما کمک می کنه.

دستتون رو قبل از دست دادن به بقیه گرم کنین

یکی از مواردی مهم در خوش اومد گویی، گرم نگه داشتن دستانه؛ چون باعث می شه جوی دوستانه و صمیمی به وجود بیاد. هم اینکه جالبه بدونین دستان سرد یکی از نشونه های غیرقابل اعتماد به نظر رسیدنه. از نکات دیگری که باید به اون به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اینه که با دستان خیس به کسی دست ندین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

روانشناسی زومیت