عمومی

بهترین برنامه‌های آشپزی برای آیفون، اندروید و ویندوزفون

در اول باید این نکته رو بگیم که گوشیای هوشمند زندگی ما رو در خیلی از موارد آسون کردن. اونا به ما واسه پیدا کردن مقصد، حفظ رابطه با دوستان و عزیزان و حتی اتلاف وقت خود با انجام بازیا و…. کمک می کنن. ما گوشی خود رو در همه جا با خود داریم. در خونه، محیط کار و یا حتّی حموم! پس به چه دلیل از اون واسه آموزش و یادگیری آشپزی استفاده نکنیم؟ برنامه های زیادی هستن که دستورات آشپری رو به صورت قدم به قدم در خود دارن. این برنامه ها با نسخه های رایگان و غیر رایگان واسه پلت فرمای آی اون اِس، اندروید و ویندوزفون در دسترس هستن. بعضی از برنامه ها رایگان بوده و تنها نیاز به یه جیمیل و یا اپل آیدی داره ولی بعضی پولی بوده و نیاز به گیفت کارت آیتونز – iTunes Gift Card داره.

ما اینجا بهترین برنامه های آشپزی رو جدا از تجربه و تخصص شما در آشپزی، انتخاب کردیم.

Big Oven

رایگان

Big Oven

Big Oven شامل بیشتر از ۲۵۰.۰۰۰ دستور آشپزیه و در خود توانایی برنامه ریزی غذایی هم داره. شما دستورات هر روز رو در شروع اون هفته انتخاب می کنین. می تونین شکلای جور واجور غذاها رو به لیست انتخابی خود آورده یا اونا رو حذف می کنین بعد برنامه لیست مواد غذایی لازم شما رو جفت و جور می کنه. با اینکه نسخه رایگان، دسترسی به دستورات آشپزی و بررسیا رو جفت و جور می کنه اما شما واسه اشتراک و لغو تبلیغات و دسترسی به تموم ویژگیای برنامه، نیاز به پرداخت ۲۰ دلار دارین. این برنامه شامل دو هفته نسخه آزمایشی با همه امکانات می شه.

Food Network in the Kitchen

رایگان

Food Network in the Kitchen

یه لیست کامل از برنامه های غذایی نمی تونه بدون وجود یه آشپز مناسب باشه. این برنامه تموم سرآشپزهای محبوب شما در شبکه رو مستقیماً به گوشی هوشمند شما می آورد. پس شما دیگه نیاز ندارین نشسته و یه قسمت نیم ساعت ای واسه چیجوری پخته شدن مرغ رو تماشا کنین. اینجا هزاران دستور و تصویر هست که قابل جستجو از راه آشپزه، البته نوع غذا و بقیه گزینه ها هم هست. وقتی که شما شروع به آشپزی می کنین، می تونین از برنامه تبدیل واحد وزن و حجم یا از تایمرهای زیاد موجود در برنامه استفاده کنین.

Perfect Produce

۱.۹۹ دلار

Perfect Produce

اگه شما به دلیل اینکه چگونگی نگهداری غذا رو نمی دونین یا از چیجوری گرم کردن دوباره اون آگاهی ندارین برنامه Perfect Produce یه برنامه خوبه تا باقیمونده غذای خود رو دور نریزید. این برنامه براساس حروف الفبا تنظیم شده و اطلاعات مفیدی درباره تعدادی از میوه ها و سبزیجات عادی که ممکنه در یخچال خود داشته باشین جفت و جور می کنه. این اطلاعات شامل تموم جزییات، ارزش غذایی (مواد مغذی و ویتامین و…)، دستورالعملا، اطلاعات نگهداری و بهترین روش واسه انتخاب یه میوه خاص در فروشگاهه.

Paprika Recipe Manager

رایگان

Paprika Recipe Manager

Paprika یا فلفل قرمز، دستور پایانی واسه گوشی هوشمند یا تبلت شما هستش. شما می تونین دستورالعمل شخصی خود رو آپلود کرده و یا در وب واسه پیدا کردن دستورات خاص جستجو کنین. هم اینکه برنامه به شما اجازه میده تا خیلی راحت به مواد لازم در فروشگاه مواد غذایی نگاه کنین. از سال ۲۰۱۴ شما می تونین حتی دستورالعملای ذخیره شده رو در بقیه دستگاه های خود سینک کرده و حتی لیست غذایی خود رو واسه یه ماه برنامه ریزی کنین. شمام اینکه می تونین دستورالعملا رو در پوشها یا برنامه غذایی خاص خود و همین طور مواد تشکیل دهنده رو براساس تقویم گوشی هوشمند خود مرتب سازی کنین. هم اینکه این برنامه دارای نسخه آفلاینه.

Weber’s On the Grill

۴.۹۹ دلار

گوشت بریان ممکنه جزء اصلی غذای تابستون باشه اما انتخاب در میان شکلای جور واجور زیاد دستورات با کیفیت، سخت هستش. Weber در Grill این کار رو واسه شما آسون می کنه، اینجا نه فقط ۳۰۰ دستور جور واجور واسه کباب کردن غذا هست بلکه شامل کل روند آماده سازی می شه. شما می تونین هنگام انتخاب یه دستورالعمل، آیتمایی رو در لیست مواد غذایی اضافه کرده یا خط بزنین و بعد وقتی که زمان روی آتیش گذاشتن فرا می رسه می تونین ضخامت گوشت رو وارد کنین تا برنامه به طور خودکار زمان و دما رو محاسبه کنه. شما حتی می تونین فیلمای کوتاه آموزشی از آشپزهای معروفی مانند Jamie Purviance رو ببینین.

Escoffier

Free

Escoffier

جالبه بدونین Auguste Escoffier یه آشپز معروف فرانسوی بود که در Savoy Grill معروف لندن در دهه ۱۸۰۰ مشغول به کار شد. تایمرها و مبدلای زیاد آشپزخانه از ویژگیای برنامه س. برنامه به شکلی طراحی شده که به شما اصول یه آشپزی استادانه رو می آموزد و به شما اجازه میده تا فهم پخت و پز رو از اول یاد بگیرین. این برنامه ابزاری واسه کمک به شما قبل از شروع آشپزی جفت و جور می کنه که شامل لوازم و مواد تشکیل دهنده مناسب، همراه با واژه نامه تعریف شرایط پخت و پزه تا آشپزی شما تبدیل به یه بازی حدسی نشه. این برنامه شامل چند پاپ آپ تبلیغیه.

Substitutions

۰.۹۹ دلار

Substitutions

داشتن مهمون واسه شام می تونه رقابت برانگیز باشه به خصوص اگه هر مهمون عادت غذایی خاص داشته یا بعضی از غذاها رو دوست نداشته باشه. با فرض اینکه شما نمی خواین انتخابی واسه دوستای خود انجام بدین،Substitutions به شما اجازه میده تا یه لیست از غذاها و جانشینای مناسب با مواد تشکیل دهنده خاص انتخاب کنین. برنامه، گزینه ای واسه گیاه خواران و مهمانان بدون گلوتن ارائه می هد که همراه با جانشینایی با مواد تشکیل دهنده خاصه. علاوه براین، شما می تونین جانشینای غذاهایی که شما علاقه به جفت و جور اونا ندارین یا مواد اولیه اونا رو در دست ندارین رو جستجو کنین.

Appetites

رایگان

Appetites

در حالی که خوندن و دنبال کردن یه دستور نوشته شده واسه بعضی افراد خوبه اما بقیه، سود بیشتری از یادگیری چشمی می برن. یه ویدئوی قدم به قدم همراه هر دستور در Appetites چشم انداز خوبی از آشپزی رو منتقل می کنه.

هرچند وبلاگ نویسان آنلاین که نامایی مانند “Brokeass Gourmet” و “Lick My Spoon” دارن بخش کلی ای از آموزشای سرآشپزهای تلویزیونی سنتی رو جفت و جور می کنن، اما زاویه دید در این موارد همیشه اجازه میده تا به روشنی ببینین مواد غذایی، زمان خورد شدن و پختن چیجوری به نظر می رسن. Webby Award Honoree تنها دارای انتخابای محدودی از دستورات ویدئوییه مگه اینکه شما نسخه حرفه ای اونو بخرین.

All the Cooks

رایگان

All the Cooks

اگه رسانه های اجتماعی هر جنبه از زندگی ما رو اشباع نمی کردن، تموم غذاها یه هدف بودن. برنامه یه محل مجازی واسه رد و بدل کردن دستورات آشپزی با دوستان، خونواده و ناشناسا جفت و جور می کنه. وقتی که شما آشپزی می کنین می تونین دستوری رو با تصویری از غذایی که آماده کردین قرار داده تا بقیه درباره ی اون نظر بدن. این نظرات واسه دریافت اطلاعات بیشتر، خوبه. دستورات می تونن در دسته جور واجور طبقه بندی شن و برنامه یه پروفایل واسه شما می سازه تا شما بتونین ببینه بقیه چه مواردی رو آپلود یا لایک کردن.

Pepperplate

رایگان

Pepperplate

Pepperplate ادعا می کنه که تنها برنامه دستور آشپزی جدیه که بیان قوی و زیبایی واسه آشپزی داره. در حالی که ممکن نیس تنها برنامه دستور آشپزی باشه که یه حرفه ای بخواد ازش استفاده کنه اما یه برنامه جامعه. هرچند شما می تونین دستورات رو از هر سایتی گرفته و به عنوان شخصی آپلود کنین. شما می تونین هم اینکه متن رو کپی پیست کرده و تصویری بذارین. وقتی که دستوری به برنامه اضافه می شه شما می تونین به اون یادداشتی اضافه کرده یا اونو تغییر بدین. کاربران هم اینکه می تونن دستورات رو به دسته جور واجور انتقال بدن تا دسترسی سریعی واسه خود داشته باشن.

EatingWell Healthy in a Hurry

رایگان

EatingWell Healthy in a Hurry

همیشه چیزبرگر گزینه خوبیه به خصوص وقتی که خسته هستیم یا عجله داریم. حالا خوبیش اینه، EatingWell تنها شامل وعده های غذایی سریعه. هر کدوم از دستورالعملای برنامه از قبل آماده شده پس شما نیاز به داشتن دسترسی اینترنت واسه دیدن اونا ندارین. علاوه براین، برنامه دارای جستجوی منحصر به فردیه که به شما اجازه دیدن امتیازات هر غذا رو میده. واسه نمونه، اگه هدف شما قلب سالم یا کاهش زباله س. این نرم افزار شامل لیست خرید، بوکمارکاتون و در مواردی که شما در اراده کردن دودل هستین یه دستورالعمل روزانه به گوشی شما می فرسته .

چیجوری یه پاستای سالم بپزیم؟

غذاهای بهاری از طبیعت