عمومی

بهترین اماکن دیدنی تایلند برای گردشگری

معروف ترین مقصد استوایی جهان یعنی کشور زیبای تایلند دارای مناطق دیدنی فراوون و فعالیتای جور واجور واسه انجام دادنه. از مناظر طبیعی قشنگتر و چشم نواز گرفته تا بناهای تاریخی فوق العاده همه و همه در کشور تایلند جمع شده ولی تو یه سفر نمیشه از اونا دیدن کرد. در این مقاله می خوایم ۱۰ مورد از مکانای زیبای تایلند رو که می تونین از اونا دیدن کنین، بگیم.

۱. کاخ بزرگ و معبد Wat Prakeaw:

اگه می خواین در بانکوک مدت کوتاهی رو اقامت داشته باشین، کاخ بزرگ و معبد Wat Prakeaw از بهترین مکانایی هستن که باید از اونا دیدن کنین . نقطه عطف تاریخی این شهر در سال ۱۷۸۲ ساخته شده بود وبه مدت ۱۵۰ سال منزل خونواده سلطنتی تایلند و هم اینکه دربار و مکان اداری دولت بود. امروزه این کاخ بزرگ به عنوان یه مکان گردشگری عمل می کنه اما هنوزم واسه برگزاری جشنای سلطنتی و رسمی ازش استفاده می شه. در داخل دیواره های اون ممکنه Wat Prakeaw رو پیدا کنین که قلب الهی پادشاهی تایلنده . Wat Prakeaw خونه بوداییا بوده و به عنوان یه نماد مقدس از بوداییای تایلند هستش.

۲. آیوتایا(Ayutthaya):

آیوتایا

آثار تاریخی تایلند

این شهر تنها یه ساعت با شهر بانکوک فاصله داره و پایتخت قبلی تایلند بوده. آیوتایا بازرگانان و فرستادگان زیادی رو از سراسر جهان به خود جذب می کرد و دارای یه دیپلماسی نزدیک با کشورهایی مثل پرتغال، چین، ژاپن و فرانسه بود. هنر و فرهنگ در آیوتایا، امروزه از راه خیلی از ساختمونای مزین و با طراحی قشنگتر رو می شه که همین امر هم تونسته گردشگران زیادی رو از سراسر جهان به خود جذب کنه. در بیشتر از ۴۰۰ سال، آیوتایا از یه پایتخت پر رونق به یه مکان دزدی شده تبدیل شد وساکنان اون، از راه ارتش مهاجم Burmse در سال ۱۷۶۷ مجبور به ترک خونه و دیارشان شدن.

۳. پارک ملی خااو سوک:

پارک ملی خااو سوک تایلند

جاذبه های طبیعی و دیدنی تایلند

آبشارهای دیدنی تایلند

این پارک به عنوان میراث جهانی در سال ۲۰۰۵ در یونسکو ثبت شد. پارک ملی خااو سوک، سومین پارک بزرگ در تایلند است که ۳۰۰ کیلومتر مربع رو پوشش داده. جنگلهای انبوه و مراتع اون میزبان بیشتر از ۳۰۰۰ گونه گیاهی، ۳۲۰ گونه از پرندگان و حدود ۶۶ نوع جور واجور از پستاندارانه. ارتفاع این پارک از محدوده ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ متر از سطح دریا بوده و بالاترین نقطه اون در ارتفاعی به اندازه ۱۳۵۱ متره. این پارک هم اینکه میزبان چندین آبشار شناخته شده که بعضی از اونا شامل Namtok Sarika، Heo Narok و Heo Suwat هستش. بازدید از این پارک واسه آدمایی که علاقه زیادی به طبیعت دارن بسیار باحال هستش.

۴. پارک ملی دریایی در جزایر سیمیلان:

پارک ملی دریایی در جزایر سیمیلان

سواحل و جزایر تایلند

پارک ملی دریایی در جزایر سیمیلان

این پارک در سال ۱۹۸۲ به عنوان یه پارک ملی دریایی معرفی شد. این جزایر چند سال هزاران گردشگر رو از سراسر جهان به خود جلب می کنن که این وسط غواصان به خاطر موقعیت غواصی زیبای این جزایر، بیشتر از بقیه آدما به اون علاقه دارن. جزایر سیمیلان به خاطر وجود آبای دور و بر به طور کامل پرتکاپو و ماهی گرمسیری و زندگی دریایی بهترین مکان واسه غواصی در دنیاس. این پارک دریایی هنوز به طور کامل پیشرفت نیافته و فقط از نوامبر تا می واسه بازدید عموم بازه و در ماه های دیگه سال بسته س. پس مطمئن شید که سفر خود رو در این ماه ها برنامه ریزی می کنین.

۵. بازارای شناور:

بازارهای شناور و دیدنی تایلند

راهنمایان تور معمولا به بازارهای شناور و معروف بانکوک همیشه اشاره می کنن. امروزه این بازارها به جای فروش مواد و جنسای لازم افراد محلی به یه جاذبه توریستی تبدیل شدن. پس شما هنوزم می تونین با به کار گیری قایقای چوبی و سنتی در طول رودخانه سفر کنین و سبزیجات، میوه ها و حتی غذاهای محلی پخته شده بخرین. اگه شما دوست ندارین با فروشندگان زیاد چونه بزنین و تنها می خواین خود بازار رو ببینین، می تونین از یه تور گردشگری با قایق کمک بگیرین.

۶. بازدید از یه معبد:

معابد عجیب و زیبای تایلند

معابد تایلند

اماکن دیدنی تایلند

معابد تایلند

به غیر از مناظر طبیعی و آب وهوای جور واجور در تایلند، هر منطقه و ناحیه ای خود به تنهایی جذابیت و زیبایی خاص خود رو داشته و منحصر به فرد هستن. این کشور دارای تاریخ غنی و عقاید مذهبی بسیار عمیقیه و معبدها یی که به زیبایی طراحی شدن در سراسر این کشور وجود دارن . بازدید از تایلند بدون بازدید از معبدای زیبای اون هیچوقت کامل نمیشه.

۷. شما می تونین به جستجوی جزایر تایلند برید:

جزایر تایلند

زیباترین جاهای دیدنی تایلند

سواحل زیبای تایلند

جزایر تایلند

تایلند دارای بیشتر از ۵۰۰۰ مایل از خط ساحلی و هزاران جزیره گرمسیریه که همه اونا منتظر کشف شدن هستن. بهترین راه واسه کشف این جزایر، استخدام یه کاپیتان و راهنمای محلیه . این افراد تخصص کافی رو دارن و می تونن راه های جور واجور رو به شما نشون بدن. شاید یکی از بهترین نواحی واسه جستجوی جزایر نامعلوم و تجربه یه زندگی نواحی گرمسیری ، در خلیج تایلند باشه .

۸. تجربه یه جشنواره تایلندی:

وقتی که سفر خود رو واسه تایلند برنامه ریزی می کنین، باید در مورد زمان برگزاری فستیوالای اونم سوال کنین . مهم ترین و قابل توجه ترین فستیوال در تایلند، فستیوال Loy Krathong در نوامبر و Songkran در آوریله. فستیوال Songkran به عنوان جشن سال نو در تایلند شناخته شده. جشن Loy Krathong هم یه فستیوال جدیه و به عنوان جشن نور شناخته می شه. این یه تجربه زیباست که در اون هزاران نفر فانوسای شناور خود رو به سمت اسمان روونه می کنن.

۹. غواصی در تایلند:

تایلند به عنوان یه مقصد غواصی در جهان شناخته شده. این منطقه از غرب با آبای دریای آندامان و از شرق با خلیج تایلند محاصره شده. هیچوقت قبلا غواصی نکردین؟ خوب مشکلی نیس . جزایر Koh Tao در خلیج تایلند یکی از محبوب ترین جاها واسه دریافت گواهی اسمای غواصی جدید و یه محل مناسب واسه غواصی در آبای گرم، شفاف و آروم گرمسیریه.

۱۰. سواری روی فیل:

با اینکه فیل سواری یه از عادی ترین فعالیتا در میان افراد نیس اما این فعالیت یکی از مشهورترین کارا در تایلند هستش. معمولا بخشی از جنگل سنتی و جزایر سافاری، فیل سواری در همه جا در دسترس بوده و یکی از محبوب ترین فعالیتای در بین کودکان و بزرگسالانه.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

تور تایلند جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *