عمومی

بهترین اماکن توریستی گردشگری کوالالامپور

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ مردم از کوالالامپور، پایتخت و بزرگترین شهر در مالزی به دلایل بسیاری بازدید می کنن. این شهر به مسافران فرصتی رو واسه یادگیری در مورد یه فرهنگ متفاوت، با غذاهای قومی و معماری که بهترین های شرق و غرب رو ترکیب می کنه، رو می دهد. و هم اینکه واسه خرید. سی ان ان کوالالامپور رو به عنوان یکی از چهار بهترین شهرها واسه خرید در جهان فهرست کرده. هر وقتی فرصت مناسبی واسه بازدید از کوالالامپوره چون که دما در این آب و هوای جنگل های استوایی زیاد در طول سال متفاوت نیس. در این مطلب از جاده های سبز مروری بر زیباترین اماکن توریستی گردشگری کوالالامپور داریم:

  1. ایستگاه راه آهن کوالالامپور

ایستگاه راه آهن کوالالامپور

ایستگاه راه آهن کوالالامپور یه ساختمون استعماری با طراحی موقرانه با ترکیبی از نفوذ معماری غربی و شرقی، از جمله مورها و هنده. بازدید کنندگان سبک اون رو منحصر به فرد و خیره کننده توصیف کردن. ایستگاه در سال ۱۹۱۰ با هزینه ۲۳۰۰۰ دلار ساخته شد و به مسافران راهی سنگاپور و دیگه مقصدهای آسیای جنوب شرقی تا سال ۲۰۰۱ وقتی که بوسیله یه ایستگاه مدرن تر جانشین شد، خدمت کرده. در حالی که فاصله های راه دور بیشتر به ایستگاه Sentral انتقال یافته ان، قطار شهری هنوزم از این ایستگاه واسه بعضی از شرکتای راه دور استفاده می کنه.

  1. معبد تین هو

بازدید کنندگان معبد تین هو قسمتی کوچیکی از چین رو در کوالالامپور پیدا می کنن، چون که این یکی از بزرگترین معابد چینی در جنوب شرقی آسیا هستش. این معبد در سال ۱۹۸۹ بوسیله جامعه چینی در مالزی گشایش شد، این یه نمونه بسیار قشنگتر از معماری چینی با چهار سطح از پاگودا با کاشی نارنجیه. نشون معبد تین هو الهه دریا هستش. با یه منظره دیدنی از کوالالامپور به عنوان پس زمینه، معبد یه نقطه محبوب واسه گرفتن عکس عروسیه. معبد حتی دارای یه دفتر ثبت ازدواج با حدود ۵۰۰۰ ازدواج در ساله.

  1. برجایا تایمز اسکوئر

Berjaya-Times-Square

برجایا تایمز اسکوئر یه مجتمع بزرگ شامل یه مرکز خرید و دو هتل پنج ستاره س.این سازه با ۷.۵ میلیون فوت مربع (۷۰۰۰۰۰ متر مربع) مساحت الان پنجمین ساختمون بزرگ در جهان است. مرکز خرید شامل بیشتر از ۱۰۰۰ مغازه خرده فروشی، ۶۵ بازار غذا و جاذبه های سرگرمی جور واجور از جمله بزرگترین پارک سرپوشیده آسیا، Cosmo World و اولین سینمای IMAX 2D & 3D مالزیه که در طبقه ۱۰ واقع شده.

  1. موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی بزرگترین موزه جنوب شرقی آسیا هستش که به هنر اسلامی اختصاص داده شده. موزه در سال ۱۹۹۸ گشایش شده که خونه بیشتر از ۷۰۰۰ مصنوعات مثل طلا و جواهر تا ماکت مسجد مکه س. ویژگیای مجموعه نه فقط شامل مصنوعات شرق میونه و مالزی، بلکه شامل مصنوعات چین و هم می باشه. این موزه دارای ۱۲ گالریه که خیلی از شکل های جور واجور نشون داده شده در اون به جای منطقه جغرافیایی براساس نوعه. یه رستوران در محل آشپزی خاورمیانه ای رو سرو می کنه. این موزه در نزدیکی دریاچه باغ واقع شده و از مسجد خیلی دور نیس.

  1. برج مناره کوالالامپور

با تقریبا ۳۳۵ متر (۱۱۰۰ فوت) ارتفاع برج مناره کوالالامپور واسه دو هدف خدمت می کنه. اول به عنوان یه برج ارتباطاتی و دوم به عنوان یه جاذبه توریستی با یه رستوران گردان و مشاهده منطقه با یه منظره پانوراما خیره کننده از کوالالامپور. این بالاترین منطقه واسه مشاهده عمومی در شهره. طرفداران با این موضوع که ریختن بتن واسه پایه های برج ۳۱ ساعت متوالی زمان برده تحت تاثیر قرار می گیرن. مسافران با شرایط برتر ورزشی در صورت تمایل می تونن در مسابقه هرساله واسه بالا رفتن از پله ها تا سطح آخر شرکت کنن. تنبل ها می تونن از آسانسور استفاده کنن.

  1. پارک پرنده کوالالامپور

پارک پرنده کوالالامپور در باغ دریاچه واقع شده که یه سایت اکو توریستیه که خونه ی بیشتر از ۳۰۰۰ پرنده از ۲۰۰ گونه مختلفه. پرندگان به چهار منطقه تقسیم شده ان. سه تا از مناطق منطقه پرواز آزاد نامیده می شن، چون پرنده ها آزاد هستن در هر کجا که در محیط دور و بر که مثل محل زندگی طبیعی و بومی اونا هستش بخوان پرواز کنن. اپراتورهای پارک می گن پارک پرنده بزرگترین پارک پرواز آزاد در دنیاس. بازدید کنندگان می تونن در میان پرندگان در این مناطق پیاده روی کنن و یه تجربه متفاوت بسازن. پرندگان در قفس در منطقه چهارم هستن.

  1. بوکیت بینتانگ

بوکیت بینتانگ

بوکیت بینتانگ یکی از جاذبه های توریستی محبوب در کوالالامپوره، شاید به خاطر این باشه که مسافران خرید کردن رو دوست دارن. بوکیت بینتانگ مرکز خرید و سرگرمیه. اینجا مسافران مغازه های کوچیک و مراکز خرید که در اون اجناس در تموم محدوده قیمت به فروش می رسن رو پیدا می کنن. منطقه دارای تعداد خیلی از جاهایی واسه غذا خوردن، از رستوران ها تا فروشندگان مواد غذایی خیابانیه، از جمله یه خیابون که تنها مواد غذایی چینی سرو می کنه. بوکیت بینتانگ محل پر جنب و جوشی در تموم ساعته، به خصوص در شب که اون پاتوقی واسه بازدید کنندگانیه که به دنبال زندگی شبونه هستن.

  1. میدون مردکا

میدون مردکا قلب کوالالامپوره. بعضی وقتا به نام میدون استقلال نامیده می شه، به خاطر این که پرچم مالزی واسه اولین بار اینجا در سال ۱۹۵۷ وقتی که کشور از بریتانیا جداگونه شد به اهتزاز دراومده. میدون که بیشتر زمین چمنه، بوسیله بازیکنان کریکت در روز استعمار استفاده شده و بوسیله بعضی از ساختمانای معروف در شهر مانند موزه ملی تاریخ و باشگاه سلطنتی سلانگور محاصره شده. وقایع عمومی جور واجور از جمله کنسرت در فضای باز در میدون اتفاق می افتد، که هم اینکه اون نقطه شروع و پایان واسه مسابقات ماراتن در دور و بر شهره.

  1. غارهای کیو

غارهای کیو یه نقطه بسیار مقدس واسه هندوها در مالزی هستن. صدها هزار نفر از هندوها هر سال واسه جشن تایپوسام اینجا جمع می شن. این یه شکل از توبه و طلب بخشایش واسه اونا هستش. اگه اونا از ۲۷۲ پله واسه رسیدن به غارها بالا برن واسه توبه و طلب بخشایش کافیه. در بالای پله ها، بازدید کنندگان سه غار سنگ آهکی بزرگ و کوچیک پر از هنر هندو و مجسمه رو پیدا می کنن. بازدید گنندگان ممکنه بخوان واسه میمونا که به محض ورود به اونا خوش اومد می گن به همراه خود بادام زمینی و یا موز بیارن.

  1. برج های دوقلوی پتروناس

مسافرایی که از ترس از بلندی رنج می برن ممکنه قبل از دیدار از برج های دوقلو پتروناس بخوان درباره اون دو بار فکر می کنن، اما نترس ها ممکنه از رقابت نگاه به کوالالامپور از صدها فوت بالاتر از زمین لذت ببرن. در ارتفاع ۱۷۰ متر (۵۵۷ فوت)، یه پل دو برج رو با هم پیوند می دهد. برج ها حتی بلندتر هم هستن و تا ارتفاع ۴۹۱ متر (۱۶۲۰ فوت) در آسمون مالزی بالاترین درجه گرفته ان. وقتی این برج ها در جهان بلندترین بودن. برج ها که ساخت اونا هفت سال زمان برد، نقطه تحولی در کوالالامپور هستن و در شب به صورت دیدنی نورانی هستن.

جاذبه های گردشگری مالزی

دیدنیهای توریستی مالزی

تور مالزی جهانگردی