عمومی

بنیانگذار تامبلر، دانش آموزی اخراجی که میلیونر شد!

DavidKarp

خبر اول این روزای دنیای فناوری، دست به جیب شدن یاهو و خرید پلتفورم میکروبلاگینگ تامبلر به مبلغ ۱/۱ میلیارد دلاره که سرو صدای زیادی به پا کرده.

به گزارش به نقل از بانکی، این خرید هم تامبلریا رو به پول زیادی میرسونه و هم در راه پیشرفت یاهو خیلی موثره.

از طرف دیگه این معامله گرون وقتی به آخرسر برسه، می تونه مدیرعامل جوون تامبلر یعنی دیوید کارپ رو صاحب بیشتر از ۲۲۰ میلیون دلار  ثروت کنه.

اما جالبه بدونین کارپ از اونایی بوده که دوران دبیرستان خود رو به پایان نرسانده و به عبارت ساده تر دانش آموز اخراجی بوده.

David_Karpهرچند دیوید تحصیلات خود رو در دبیرستان به پایان نرسانده اما به دانش آموزان دبیرستانی فعلی اصلا پیشنهاد نمی کنه که این کار رو بکنن!

اون در مصاحبه ای با مجله فوربس اعلام کرده که احساس می کنه دوران نوجوونی خود رو از دست داده و بهتر بود که درسش رو ادامه می داد.

البته اون میگه که از مدرسه اخراج شد چون می دونست چه می خواد و به جای درس خوندن اون کار رو انجام می داد: کار با کامپیوتر و پیشرفت وب.

دیوید کارپ، تامبلر رو در سال ۲۰۰۷ در آپارتمون مادرش در منهتن بوجود آورد و این سایت اجتماعی اینک ۱۰۰ میلیون عضو داشته و روزانه ۹۰ میلیون پست روی اون از طرف اعضا منتشر می شه.

سال گذشته اندازه درآمد تامبلر ۱۳ میلیون دلار بوده.

کارپ حالا جوانیه که فقط با ۲۶ سال سن به ثروت افسانه ای ۱/۱ میلیارد دلار رسیده، اما بازم به دبیرستانیا پیشنهاد می کنه که مثل اون دبیرستان رو از دست ندن.

بانکی مطالب باحال روز