عمومی

بنزین ۱۰۰ تومانی فردا به کارت ها واریز می شود

بنزین 100 تومانی فردا به کارت ها واریز می شود

بنزین حمایتی خودروهای شخصی و عمومی با نرخ ۱۰۰ تومان از ساعت ۲۴ فرداشب (سه شنبه ۳۰ آذر) در کارت هوشمند سوخت واریز می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارت نفت؛ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد میزان بنزین حمایتی عرضه شده به برخی از خودروها حدود ۸۰ درصد سهمیه بنزین ماهانه و برای برخی دیگر، به میزان سهمیه بنزین ماهانه آنها در نظرگرفته شده است.

سهمیه بنزین خودروهایی که در کارت سوخت افراد باقی مانده است، به صورت ذخیره و با قیمت هر لیتر هزار ریال نیز قابل استفاده است.

در اطلاعیه شماره ۲ ستاد هدفمندی یارانه ها آمده است، هر لیتر بنزین معمولی سهمیه ای چهار هزار ریال و بنزین معمولی غیر سهمیه ای هر لیتر ۷ هزار ریال عرضه خواهد شد.

نرم افزارهای فعال در جایگاه های عرضه سوخت به گونه ای طراحی شده اند که ابتدا باید سهمیه بنزین۱۰۰ تومانی یا بنزین سوپر۱۵۰ تومانی در کارت هوشمند سوخت به پایان برسد پس از آن ، گزینه ای با عنوان “سهمیه دوم بنزین” شامل بنزین ۴۰۰ تومانی و بنزین سوپر ۵۰۰ تومانی در صفحه نمایش داده می شود و پس از پایان بنزین سهمیه ای، در صفحه نمایشگر جایگاه، گزینه “بنزین آزاد” نمایان می شود و فرد می تواند بنزین آزاد لیتری ۷۰۰ تومان یا بنزین سوپر آزاد با نرخ ۸۰۰ تومان دریافت کند.

به این ترتیب تنها در صورت پایان یافتن بنزین ذخیره شده در کارت ها، می توان از بنزین ۴۰۰ تومانی و پس از آن از بنزین آزاد استفاده کنند ، همچنین مردم در صورت نیاز می توانند با استفاده از کارت جایگاه داران نیز نسبت دریافت بنزین آزاد اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *