عمومی

بنزین داخلی باعث آلودگی هوا نیست !!

واسه جلوگیری از گسترش شایعات؛

مسئولین درباره رابطه آلودگی هوا با بنزین داخلی شفاف توضیح بدن

بنزین داخلی باعث آلودگی هوا نیس !!

اگه هم فرض دوم رو راست باشه که آلودگیای گذشته به وجود اومده بوسیله بنزین تولید داخل نیس، باز میشه با نگاهی کارشناسانه و البته متعهدانه مردم رو راضی کرد و بدین گونه میشه از گسترش شایعه هایی که به سست کردن اعتماد مردم به دستگاه های دولتی، دولتمردان و حتی کارشناسان دامن می زنه جلوگیری کرد…

در حالی که در ماه های گذشته بحث آلودگی هوای تهران و یه سری های دیگه از کلان شهرها در رسانه ها و بقیه محافل عمومی بارها مطرح شده، نبود شفاف سازی از طرف مسئولان شایعات زیادی رو میان مردم درباره اصل و دلیل این آلودگی دامن زده.

 

به گزارش «تابناک»، یکی از مهم ترین شایعه هایی که به کمک شیطنت رسانه های خارجی درباره منشاء این آلودگیا مخصوصا در بین مردم تهران رواج پیدا کرده، مصرف بنزین تولید داخل بوسیله خودروهای شهریه.

 

براساس این شایعه، بنزین ساخت داخل به دلیل اینکه کیفیت لازم رو نداره، باعث آلودگی هوای تهران و دیگه کلان شهرهای کشور شده. مخصوصا اینکه مردم فکر می کنند سالای پیش هم کشور با کم شدن بارندگی و نزولات جوی روبرو بوده، اما هیچوقت اینجور آلودگی رو به خود ندیده.

 

بر این پایه این شایعه هر چند تو ذهن مردم در حد یه فرضیه باقی مونده و به صورت مستند اثبات نشده و مردم به صرف وجود بعضی قرائن این موضوع رو دلیل تامه آلودگی هوا می دونن اما اینکه تا الان هیچ دلیل متقن و مستندی در رد اون از طرف هیچ نهاد مسئولی ارائه نشده، شک نداشته باشین موجبات گسترش این مسئله رو بیشتر جفت و جور میکنه.

 

از این رو لازمه مسئولین جهت جلوگیری از هرگونه شایعه ای که مردم رو نگران کرده و اونا رو نسبت به خادمین خود بدبین می کنه، کارشناسانه و متعهدانه در این مورد با مردم سخن بگن و با شفاف سازی مسئله راه رو بر هرگونه سوء استفاده ببندند.

 

در واقع درباره این موضوع نامعلوم ها زیادی وجود نداره؛ یا بنزین تولید داخل به صورت موثر نقشی در این آلودگیا داره یا سهم موثری نداره.

 

بر این پایه، اگه فرض رو بر این بذاریم که بنزین تولید داخل سهم موثری در این آلودگیا داشته، لازمه مسئولین با نگاهی متعهدانه اون رو با مردم در میان گذاشته و تاثیر به کار گیری این بنزین رو به آگاهی مردم رسونده تا مردم آگاهانه و با در نظر گرفتن اثرات سوء این محصول به به کار گیری اون و در نتیجه کمتر مصرف کردن اون بپردازند.

 

فرض یقینی در این موضوع اینه که اگه مسئولین به صورت شفاف و با نگاهی متعهدانه محدودیتای موجود و تلاش واسه استانداردسازی این محصول رو به آگاهی مردم برسانند، مردم با فهم و شعور بالای خود و با درک محدودیتا و زمان لازم واسه استانداردسازی بنزین تولید داخل، در رفتار مصرفی خود به خاطر منافع عمومی تجدید نظر می کنن تا در موعد مناسب بتونن با فراغ بال از بنزین تولید داخل استفاده کنن.

 

اگه هم فرض دوم رو راست باشه که آلودگیای گذشته به وجود اومده بوسیله بنزین تولید داخل نیس، باز میشه با نگاهی کارشناسانه و البته متعهدانه مردم رو راضی کرد که این آلودگیا با مصرف بنزین تولید داخل ارتباطی نداره و بدین گونه میشه از گسترش شایعه هایی که به سست کردن اعتماد مردم به دستگاه های دولتی، دولتمردان و حتی کارشناسان دامن می زنه جلوگیری کرد.

 

طبیعیه که تو یه زمامداری خوب، صداقت با مردم و مخفی نکردن حقایقی که به صورت مستقیم با زندگی اونا ربط داره، عامل باقی موندن و مفید بودن یه حکومته. علاوه بر این توجه به افکار عمومی و ندیده نگرفتن اونا هم اعتماد رو به حاکمان زیاد می کنه.

 

پس لازمه مسئولان به چیزی که در بین مردم میگذره حساس بوده و خود رو موظف بدونن به چیزی که در بین مردم به صورت گسترده منتشر می شه، جوابگو باشن و بتونن اونا رو راضی کنن تا مقبولیت و مفید بودن خود رو روز به روز اثبات کنن و از سویی حقوق مردم رو در مورد مسائلی که مستقیما با زندگی اونا ربط داره رعایت کنن.

 

جمع آوری: آلامتو