عمومی

بلای جان مورچه ها را بشناسید+ عکس

بعضی وقتا مورچهای کوچیک تو یه خونه همه اهالی خونه رو ضعیف میکنن و واسه گرفتن غذا در تموم سطح خونه پخش می شن ، این موجودات کوچیک با این دنیای بسیار بزرگی که دارن دشمنان بسیار زیادی هم دارن که در این مطلب به اونا می پردازیم.

کرم پروانه آبی

کرما در گونه های متفاوت همیشه مزاحم مورچها بودن. این نوع ازکرم از همه بیشتر مورچها رو اذیت می کنن. تو یه تحقیق یه کرم و چند مورچه و یه مورچه ملکه رو داخل یه ظرف قرار دادن و مورچه ملکه خیلی سریع به سمت کرم حمله ور شد تا از مورچها دیگه حفاظت کنه چون که این نوع کرم تخمای مورچه رو می خورن.

ant-enemies01

Larva mimic Fly

همونطور که گفتیم گونه های جور واجور کرم به مورچها بسیار آزار می رسونن. “Larva mimic Fly” هم یکی از مزاحم ترین کرما هستش. این کرم شاید کلا به مورچها آسیبی وارد نکنه اما بسیار تنبله و از خوردن غذای مجانی حال می کنه. معمولا انبارهای غذایی مورچها از دست این نوع کرم در امان نیس.

Paussinae

در کنار کرمای مزاحم، یکی از گونه های سوسک به نام”Paussinae” هم بسیار واسه مورچها مزاحمت ایجاد می کنن. این نوع سوسک می تونه از خودش ماده ای شیمیایی تولید کنه و هم اینکه خیلی دوست دارن تا از مورچها تغذیه کنن. همین باعث می شه تا به یکی از بزرگترین دشمنان مورچها تبدیل شن.

مورچهای دیگه

شاید باورتون نشه اما بزرگترین دشمن مورچها خودشون هستن. همونطور که در بالا اشاره کردیم گونه های مورچه در دنیا خیلی زیاده و بعضی وقتا بین خودشون دعوا اتفاق می افته. مثلا مورچهای کوچیک راهی رو پیدا می کنن و به انبارهای مورچهای بزرگتر نفوذ می کنن و از اونا غذا می دزدند. این باعث می شه تا دعوایی بین اونا اتفاق بیفته و همدیگه رو نابود می کنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

شکل های جور واجور مورچه بازنشر باشگاه خبرنگاران دشمن مورچه دشمن مورچها دشمنان مورچه