عمومی

بستنی هایی که رنگ عوض می کنند! +عکس

در فصل تابستون بهترین خوراکی در تموم دنیا بستنیه. بستنی کوچیک و بزرگ نمی شناسن و در این آفتاب سوزان همه عاشق اون هستن. خوردن بستنی می تونه دمای بدن رو کم کنه و مانع از گرما زدگی شه اما انتخاب بهترین بستنی خود یه رقابت بزرگه.

وقتی که می خواین بستنی بخرین در میان چندین طعم سردرگم میشین و به نظرتون شاید دیگه طعمی نمونده باشه که واسه بستنی کشف نشده باشه ولی این نکته اشتباهه هنوزم محققان به دنبال کشف بستنیای جدید هستن.

“مانوئل لینارس”  یه فیزیکدان اسپانیاییه که تازگیا رشته خود رو به تخصص آشپزی تغییر داده و با ترکیب کردن فیزیک و آشپزی تونسته بستنیای جالبی رو طراحی کنه که در بین آب شدن تغییر رنگ میده.

این دانشمند ۳۷ ساله نام بستنی خود رو “xamaleon” نامیده. این بستنی اول بنفشه ولی پس از آب شدن کم کم به صورتی تبدیل می شه. طبق بررسیا این بستنی از کمی توت فرنگی، بادام، موز، پسته، شکلات و وانیل تشکیل شده ولی هیچ نکته دیگری به بیرون درز نکرده.

این بستنی در منطقه بارسلون و کاتالانیا محبوب شده و به زودی به تموم دنیا معرفی می شه. با همه طعمایی که تا حالا تست کردیم اما خوردن این بستنی کمی هیجان تازه به همراه داره.

xameleon-ice-cream2 xameleon-ice-cream3 xameleon-ice-cream

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *