عمومی

بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی جهان +عکس

به نوشته تهران امروز، این جزیره شامل سه بخش پیوسته به همه که فضاهای مستقلی واسه برگزاری کنسرت، جلسه، نمایشگاه و هم رستوران داره.

مسئولان امیدوارن که این جزیره مصنوعی، جاذبه بزرگی واسه شهروندان کره جنوبی و هم اینکه بازدیدکنندگان خارجی باشه. واسه این جزیره شناور که در قلب یه طرح بزرگ تر روی این رودخانه قرار داره، ۶۰میلیون یورو هزینه شده که بخش خصوصی و دولتی در اون شریک هستن.

رودخانه هان طی دهه های گذشته بخشی از زندگی پایتخت کره جنوبی بوده اما مدت ها بود که از توجه شایسته مسئولان بهره مند نبود.

مدیر و معمار این طرح می گوید: «رودخانه هان تابستون ها ۱۶ متر طغیان می کنه البته در این شرایط هم جزیره باید شناور بمونه. وزن جزیره حدود چهارهزار تنه.»

الان طرح های زیادی روی این رودخانه درحال اجراست تا به کانون توجه تبدیل شه. در سواحل رودخانه هم پارک ها و فضاهای عمومی درحال احداثه. در رابطه ساختن سه بخش جزیره، از پر زحمت ترین کارای این طرح بود که ماه ها وقت صرف اون شد. واسه این کار از زنجیر های شناور بزرگی که با مواد زیست محیطی ساخته شده استفاده شده.

مدیر طراحی و ساخت جزیره می گوید که واسه اجرای این طرح باید از تکنولوژی متفاوتی که از هرگونه خطرپذیری محفوظ باشه، استفاده می شد. یه جور از دستگاه جهت یاب واسه حفظ ثبات بخش های جور واجور این جزیره استفاده می شه که می تونه تغییرات جزیی در موقعیت مواج اونا رو به طور خودکار تنظیم کنه. البته در مناطق دیگه جهان، جزایر شناور مصنوعی زیادی هست اما هیچ یه از اونا تا این اندازه بزرگ و واقعا شناور نیستن.

منبع: tehrooz.com

جمع آوری: آلامتو